Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Štědrá nadílka. Tipy na dárky od redakce WHAT

Pořád si lámete hlavu, čím obdarovat své blízké? Hledáte něco originálního? Elegantního? Jednoduchého? Nebo udržitelného? Nechte se inspirovat našimi tipy na dárky.

Výlet do vodního vesmíru aneb Watsu ve stavu beztíže

Jestli jsem někdy měla pocit, že se vznáším, bylo to u terapie Watsu. V pětatřiceti stupňové vodě jsem pod vedením terapeutky Šárky Laury Tůmové plula jako miminko v plodové vodě, a zároveň jsem na vodní hladině tančila jako mořská panna....

Svařák z bílého vína a skvělá nálada v útulném iglú

Listopadem počínaje je vždy o jeden důvod víc, proč zajít do Slovanského domu. Kromě místních obchodů, restaurací, multikina a služeb, příchází čas ikonicky známé vánočně rozsvícené zahrady. Co hezkého vás tu čeká? Navzdory rušné lokalitě nabízí Slovanský dům klidné prostředí...

Nejoblíbenější ze všech. Proč má modrá barva kouzelnou moc?

Díváte se na mořskou hladinu nebo na proměnlivé modré odstíny, které tvoří oblohu a cítíte, že vás objímá klid a uvolnění? Zřejmě intuitivně vnímáte, že modrá barva má léčivé účinky. S její pomocí je možné uvést často zmatený lidský organismus...

První česká sochařka si získala mezi muži respekt, ale tak tak se uživila

Sochu Elišky Krásnohorské na pražském Karlově náměstí asi znáte, ale pravděpodobně netušíte, že za ní stojí první česká profesionální sochařka, Karla Vobišová-Žáková.

Zpověď Teťany Bebčuk: Na Ukrajině se ženy snaží prosadit sexy vzhledem, aby se dobře vdaly

Teťana Babčuk se narodila v Kyjevě, už čtrnáct let ale žije v Česku. Když přišla válka, uspořádala sérii prodejních pop-upů podporujících místní návrháře. Pro WHAT vyprávěla, proč jsou ukrajinské ženy občas „too much“ a jak vypadá nenormálně normální život s válkou v zádech.

Je jí 84 let a umí rozžhavit taneční parket. Nejstarší polskou DJku představí film Vika!

Na party baví ostatní, žije však sama s kocourem a trápí ji nedostatek lásky. „Stáří neutečeme, ale můžeme ukázat jeho krásu,“ říká DJka ve filmu Vika!, který uvede festival dokumentárních filmů v Jihlavě. Na má programu řadu snímků, které přinášejí silné ženské příběhy.

Nadanou architektku odmítali kvůli barvě pleti i kvůli tomu, že je žena

Historii architektury přepsala Norma Merrick Sklarek - dívka, která do osmnácti let nesměla chodit do divadel předním vchodem a v autobuse nemohla sedět v přední části určené bílým pasažérům.

Startuje hlasování Czech Social Awards 2023. Kdo přebere ocenění z rukou loňských vítězů?

Česko ocení inspiraci, společenský dopad a pozitivní vliv v kategoriích INFLUENCER, CONTENT, YOUNG IMPACT, TALENT, PROJECT, STARTUP a RESPONSIBILITY BRAND. Jubilejní desátý ročník Czech Social Awards už zná své nominované. Vítěze v kategoriích zvolí hlasováním veřejnost, která letos ocení nejen...

8 tipů, jak důstojně skloubit péči o dítě a kariéru

Snad nikdy nebylo tolik rolí, ve kterých se pracující matky ocitají během jednoho dne, z minuty na minutu. Od asistentky po manažerku, kuchařku, taxikářku až po milující partnerku. Jak to všechno zvládnout, nezbláznit se a naopak i z téhle divoké doby vytěžit maximum?
Vychází 28. listopadu

100% zdravý obsah...

Jak zvládnout začátek školy bez stresu? Přinášíme 5 praktických rad

Taky se vašim dětem obrací žaludek jen při poslechu jakékoliv reklamy typu: Hola, hola škola volá? Nedivíme se jim. Prázdniny končí a je třeba nastavovat režim, který dva měsíce nikomu nechyběl. Aby nástup zpět do lavic byl co nejklidnější, máme pro vás pár tipů od zkušených maminek.

Startuje Designblok. Co byste na přehlídce současného designu neměli minout?

Dnes začíná největší oslava designu u nás, Designblok, která se koná opět na dvou hlavních lokacích – ve smíchovském bývalém klášteře Gabriel Loci a UPM. Letošním tématem je les.

Fejeton: Peklo teenagera v devadesátkách

Chuť bonparů na patře, ploužák na lyžáku a karetní hra Prší cestou autobusem místo Tik Toku. Přinášíme ukázku z třicet let starých deníkových zápisků spisovatelky Ivy Hadj Moussa, které fungují jako stroj času.

Ujmout se dětí s Downovým syndromem byl záměr, říká pěstounka Ivana

Míša a David, které si vzala z kojeneckého ústavu, jsou důkazem toho, že i děti s Downovým syndromem můžou být úspěšné a šťastné. Míša je sportovní hvězdou, Davida čeká role ve filmu s Aňou Geislerovou. Co s nimi ale bude, až jim bude osmnáct a pěstounská péče skončí? Ivana udělá maximum pro to, aby neskončili v ústavu, a my všichni jí s tím můžeme pomoci.

Pianista koncertuje pro tisíce hladovějících agresivních opic. Takhle se k němu makakové na oplátku zachovali

Pandemie koronaviru se nepodepsala jen na životech lidí, ale hodně se změnilo také pro...
Zavří­t reklamu