Pondělí, 4 prosince, 2023
spot_img

Kam s krabicemi z e-shopů? Pošlete je znovu do oběhu

Hromadí se vám doma krabice a obalový materiál z online nákupů a už ani vaše kočka o ně nemá zájem? Nevyhazujte je. Firmy a e-shopy po celé ČR je rády znovu využijí.

Blíží se Vánoce a to znamená vyšší frekvenci doručovatelů s balíčky u našich dveří. I kvůli pandemické situaci jsme si zvykli objednávat všechno přes internet, pak ovšem přichází otázka, co pořád dělat s krabicemi a těmi plastovými bublinami a různými dalšími výplněmi, pro které v domácnosti obvykle nemáme využití, pokud zrovna nestěhujeme křišťálový lustr. Samozřejmě je můžete hodit do tříděného odpadu, ale většina z nich je nepoškozená a může ještě udělat dobrou službu jinde.

Zhruba 150 e-shopů po celé republice (jen v Praze je jich aktuálně 42) od vás prázdné krabice i výplně rádo převezme a znovu do nich zabalí své zásilky. Šetří se tím peníze, planeta i nervy těch, kteří nadávají, že jsou kontejnery na papír zase přecpané kartonem.

Na stránkách www.kamsnim.cz najdete interaktivní mapu s místy, kam můžete krabice nosit. Aplikace, za níž stojí spolek Ukliďme Česko, se ale nezabývá jen cirkulací vánočních zásilek. Díky ní taky zjistíte, kam s elektroodpadem, tonery do tiskárny nebo kde najdete nejbližší reuse centrum či nábytkovou banku.

Vychází 28. listopadu

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...
Beyoncé

Homecoming ukazuje sílu kultu jménem Beyoncé

Americká zpěvačka Beyoncé se loni stala první Afroameričankou, která vystoupila jako hlavní hvězda oblíbeného hudebního festivalu Coachella. Právě v dokumentu z produkce Netflixu s...

Nejhezčí stromy jsou na Moravě. Odkud bude nový Strom roku?

Odstartovalo hlasování ve 22. ročníku celorepublikové ankety Strom roku a v rozhodování vám může pomoct známý moderátor Vladimír Kořen. Letos soutěž přináší několik změn.

Cvrčci jako potrava budoucnosti: Proč si dát k obědu hmyz, který prý snižuje riziko vzniku pandemií?

Není jen ten krtkův kamarád s housličkami nebo hlučná návštěva, která nám svým koncertem dokáže udělat z domova džungli....

Tom Holland odchází ze sociálních sítí: „Instagram mě ubíjí.“

Představitel Spider-Mana si kvůli svému duševnímu zdraví dává pauzu od sociálních sítí i od práce. Před tím ještě natočí seriál – o duševním zdraví.
Zavří­t reklamu