Čtvrtek, 8 června, 2023
spot_img

Kam s krabicemi z e-shopů? Pošlete je znovu do oběhu

Hromadí se vám doma krabice a obalový materiál z online nákupů a už ani vaše kočka o ně nemá zájem? Nevyhazujte je. Firmy a e-shopy po celé ČR je rády znovu využijí.

Blíží se Vánoce a to znamená vyšší frekvenci doručovatelů s balíčky u našich dveří. I kvůli pandemické situaci jsme si zvykli objednávat všechno přes internet, pak ovšem přichází otázka, co pořád dělat s krabicemi a těmi plastovými bublinami a různými dalšími výplněmi, pro které v domácnosti obvykle nemáme využití, pokud zrovna nestěhujeme křišťálový lustr. Samozřejmě je můžete hodit do tříděného odpadu, ale většina z nich je nepoškozená a může ještě udělat dobrou službu jinde.

Zhruba 150 e-shopů po celé republice (jen v Praze je jich aktuálně 42) od vás prázdné krabice i výplně rádo převezme a znovu do nich zabalí své zásilky. Šetří se tím peníze, planeta i nervy těch, kteří nadávají, že jsou kontejnery na papír zase přecpané kartonem.

Na stránkách www.kamsnim.cz najdete interaktivní mapu s místy, kam můžete krabice nosit. Aplikace, za níž stojí spolek Ukliďme Česko, se ale nezabývá jen cirkulací vánočních zásilek. Díky ní taky zjistíte, kam s elektroodpadem, tonery do tiskárny nebo kde najdete nejbližší reuse centrum či nábytkovou banku.

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...
foto: Viktorie Macánová

V divadle NoD zavládne Logika chaosu

S novou divadelní sezonou přichází na prkna divadla NoD zcela nový počin uměleckého souboru RUN OPERUN. Opera zvaná Logika chaosu se věnuje tématům jako...

Důležité je se nebát a nezaprodat se, říká autorka šokujících váz Zuzana Svatik

Zuzana Svatik je rodilá Bratislavanka žijící v Berlíně. Proslavila se šokujícími vázami s autorskými malbami a právě ony si...

Úplně jako ve Stranger Things! Hotel v Indianě nabízí stylové ubytování pro fandy seriálu

Vítejte v Hawkinsu! Obývák s blikajícími vánočními světýlky a spoustou retro detailů poslouží jako pomyslný portál do děje populárního seriálu.

Studio Zahy Hadid v Číně postaví kulturní centrum nad rušnou silnicí

Projekt nového centra je ukázkou promyšleného přístupu, který propojuje technologické inovace s respektem k přírodě a k lidem.
Zavří­t reklamu