Neděle, 29 května, 2022
spot_img

Kam s krabicemi z e-shopů? Pošlete je znovu do oběhu

Hromadí se vám doma krabice a obalový materiál z online nákupů a už ani vaše kočka o ně nemá zájem? Nevyhazujte je. Firmy a e-shopy po celé ČR je rády znovu využijí.

Blíží se Vánoce a to znamená vyšší frekvenci doručovatelů s balíčky u našich dveří. I kvůli pandemické situaci jsme si zvykli objednávat všechno přes internet, pak ovšem přichází otázka, co pořád dělat s krabicemi a těmi plastovými bublinami a různými dalšími výplněmi, pro které v domácnosti obvykle nemáme využití, pokud zrovna nestěhujeme křišťálový lustr. Samozřejmě je můžete hodit do tříděného odpadu, ale většina z nich je nepoškozená a může ještě udělat dobrou službu jinde.

Zhruba 150 e-shopů po celé republice (jen v Praze je jich aktuálně 42) od vás prázdné krabice i výplně rádo převezme a znovu do nich zabalí své zásilky. Šetří se tím peníze, planeta i nervy těch, kteří nadávají, že jsou kontejnery na papír zase přecpané kartonem.

Na stránkách www.kamsnim.cz najdete interaktivní mapu s místy, kam můžete krabice nosit. Aplikace, za níž stojí spolek Ukliďme Česko, se ale nezabývá jen cirkulací vánočních zásilek. Díky ní taky zjistíte, kam s elektroodpadem, tonery do tiskárny nebo kde najdete nejbližší reuse centrum či nábytkovou banku.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Doma jako v přírodě: Na Vysočině se rodí nábytek inspirovaný lesem

Za novou značkou Zlesart stojí architektka Daniela Polubědovová a podnikatel Petr Novák. Vyrábějí nábytek a doplňky, které vycházejí z větviček nebo lístků a přenášejí do interiéru kus přírody.

Orgasmus nejde naprogramovat, ale cesta za ním lze usnadnit, říká obchodnice s rozkoší Anna Marešová

Prostřednictvím své designérské činnosti v oblasti intimních pomůcek otevírá témata, která jsou pro velkou část společnosti konverzační tabu. Jedním...

Rozdávání vánočních balíčků pokračuje. Dnes můžete získat dárkovou sadu Goodbye Stress od Kneipp

Náš vánoční speciál, v němž můžete od 6. do 18. 12. soutěžit o produkty 12 skvělých značek, je v...

Homecoming ukazuje sílu kultu jménem Beyoncé

Americká zpěvačka Beyoncé se loni stala první Afroameričankou, která vystoupila jako hlavní hvězda oblíbeného hudebního festivalu Coachella. Právě v...
Zavří­t reklamu