Středa, 27 září, 2023

Kryštof Mucha: V době festivalu nejsem ideální manžel

Kryštof Mucha je výkonným ředitelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jeho žena Darina Muchová vede golfový resort Albatross a snaží se obnovit Českou ženskou golfovou asociaci. Jak se ti dva vlastně seznámili a jak prožívají festival?

Co si během karlovarského festivalu společně nejvíc užijete?

Kryštof: Myslím, že v průběhu festivalu nejsem moc zábavný. I když už sedíme na closingu a všechno končí, člověk je pořád nervózní, aby do sebe všechno zapadlo. Mám festival moc rád, celý si ho užívám, ale je spojený s obrovským stresem. V době festivalu opravdu nejsem ideální manžel.

Darina: Občas se podaří, že spolu zajdeme na snídani. Den po skončení pak chodíváme na pravidelný oběd s festivalovými kolegy a přáteli. Vnímám to tak, že do čtyř, pěti hodin mám svůj program, jdu do kina nebo na festivalový golfový turnaj a večery trávíme spolu.

Kryštof: Povinností na festivalu je opravdu hodně. Jsem rád, že je Darina ve Varech se mnou.

Darina: Já si to užívám. Byla jsem s Kryštofem i v Cannes a Berlíně, ale tyhle festivaly jsou pro mě strašně neosobní. V Berlíně ani nevnímám, že festival probíhá, už proto, že je v zimě, je tam vždycky příšerně chladno a festivalový život tam moc nezažíváte. V Cannes sice atmosféra je, ale všeho je moc, je to spíš show.

Kde jste se vy dva vlastně seznámili?

Kryštof: Na Českých lvech. V roce 2007 jsme byli s Davidem Ondříčkem nominováni za Grandhotel, který jsme společně produkovali, tam jsme se do sebe s Darinou zakoukali. Po skončení, na večírku v baru se najednou otočila taková krásná holka. Chtěl jsem se s ní seznámit.

Darina: V tom baru jsme se otočili oba současně a já si od té chvíle přála, aby za mnou Kryštof přišel a pozval mě na drink. Nestihla jsem ani nic říct.

Kryštof: Nakonec jsme tam spolu seděli až do rána. Kamarádi chodili, ať už jdu, a já pořád, jojo, jen si tady ještě něco dopovím.

Darina: Zapovídali jsme se, a pak jsme postupně občas šli na rande. I teď po letech vnímám, že to tak mělo být. Že jsme se měli potkat. Kryštof se na mě jen trochu zlobil, protože jsem netušila, že má něco společného s Grandhotelem. A taky že jsem nevěděla, že dělá na karlovarském festivalu.

Kryštof: Nevěděla nic! Já tam šel, protože jsem byl single a říkal si – jsem nominovaný na Českého lva, to bude večírek… A pak jsem strávil celou noc povídáním s ženskou, která vůbec nevěděla, že jsem „takhle slavnej“!

Foto: Lukáš Dvořák

WHAT samozřejmě zajímají festivalové novinky. V čem bude letošní ročník speciální?

Kryštof: Budou otevřeny Císařské lázně, ve kterých se natáčelo Casino Royale. Vzniká tu unikátní, mimořádný prostor, primárně pro Karlovarský symfonický orchestr, od příštího roku by tam mělo být kino. Díky Karlovarskému kraji, městu a ministerstvu kultury byl krásně zrekonstruován. Za rekonstrukcí stojí profesor Petr Hájek, architekt a rodák z Karlových Varů, který do tohoto projektu investuje neuvěřitelné množství energie.

V nové znělce hraje Johnny Depp.

Kryštof: Ano, a je to skvělé. Když jsme Johnnyho Deppa v roce 2021 pozvali, tak nás kritizovali novináři i ženské organizace z Anglie, že není správné zvát takové toxické lidi. Ale my jsme filmový festival. Zajímá nás herecká, režisérská a producentská kvalita. Ostatní věci můžeme těžko posuzovat. Johnny Depp si karlovarský festival oblíbil. Potvrdil to, co nám řekla v průběhu let i řada dalších hostů, že nikde nezažil tak bezprostřední atmosféru. V pro něj nesnadné době ho lidi ve Varech milovali. Váží si toho, a tak pro nás udělal znělku, točil ji Ivan Zachariáš v Budapešti.

Děkujeme Le Palais Art Hotel Prague za poskytnutí lokace pro fotografování Kryštofa a Dariny Muchových.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Moderátorka a influencerka Zorka Hejdová na Instagramu vydělává statisíce

Zorka Hejdová odmoderuje tiskovku o komínech i televizní seznamku na tropickém ostrově. Schopnost improvizovat jí vysloužila přezdívku Leoš Mareš v sukních. Stejně pohotová je...

Jak pečovat o svou energii v covid době i po ní

Naše tělo je hmota nabitá energií. Onou božskou jiskrou, která se stále obnovuje a slouží k zachování života. Potřebujeme...

Hranice mezi prospěšným cvičením a sebepoškozováním je tenčí, než si myslíte

Sportem ku zdraví. Nebo k trvalé invaliditě? O přetrénování i poruchách příjmu potravy mezi sportovci píše běžkyně a triatlonistka Barbora Topinková.

Ultrazvukové ošetření obličeje, které dovede vrátit čas, už není sci-fi. Vyzkoušejte Ultherapy

Od určitého věku nám už kosmetika nepomůže zakrýt změny související se stárnutím.  Nastane tak čas, kdy se některé z...
Zavří­t reklamu