Středa, 27 září, 2023
spot_img

Jak šetřit vodou a co uvařit bez masa? Nova vyhlašuje Zelený týden

Televize Nova chce v době od 5. do 10. června prostřednictvím akce Zelený týden inspirovat své zaměstnance i diváky k udržitelnějšímu způsobu života. Co všechno chystá?

Každý den Zeleného týdne se věnuje jedné z oblastí zdravého životního stylu, ekologie a udržitelnosti a téma se odrazí jak na běžném chodu firmy, tak ve vysílání. Speciální reportáže a vstupy uvidíte v Televizních novinách, ve Snídani s Novou nebo v pořadu Víkend i na TN.cz a na sociálních sítích. Ve videotéce Voyo se objeví tematické filmy.

„Naším záměrem je upozornit na klimatickou krizi a inspirovat diváky k ohleduplnému chování k naší planetě a tím i sami k sobě,“ vysvětluje Hana de Goeij, CME Head of Production Sustainability & Responsible Content, a dodává: „Jako mediální společnost cítíme zodpovědnost za to, abychom přinášeli divákům nejen zábavu, ale i inspiraci a informace o tématech, která hýbou naší společností.“

Od pondělí do soboty jinak a zdravěji

Pondělí patří jídlu – samozřejmě především tomu zdravému. Zpravodajství tento den přinese srovnání dopadu potravin na životní prostředí a diváci se seznámí s tipy na ohleduplnější stravování. Na sociální sítě mohou zasílat své recepty na bezmasá jídla a bezmasé menu si v pondělí vyzkoušejí také pracovníci televize.

Úterý se zaměří na další velkou oblast, v níž je možné provést řadu změn, které pomohou planetě: na módu. Bude se mluvit o recyklaci a upcyklaci oblečení, a pokud stále hledáte motivaci vytřídit si šatník a zredukovat množství kousků, které ani neunosíte, snad vám bude dostatečným impulsem právě tato akce.

Ve středu se bude mluvit o tom, jak ušetřit, což je téma, které silně rezonuje ve společnosti napříč různými skupinami – i mezi těmi, kteří se ekologii a udržitelnosti dosud příliš nevěnovali. Jak se dá šetřit vodou nebo energiemi, zajímá dnes každého. Můžete se podělit o vlastní tipy, jak se to daří u vás doma.

Jezdíte do práce autem? A sami? Nova se obrací právě na vás a vyzývá, abyste ve čtvrtek nechali auto doma, pokud to jen trochu jde, a zkusili se dostat na místo určení jinak. Pěšky, na kole, hromadnou dopravou… Ve vysílání se dozvíte o možnostech sdílené dopravy a bude se diskutovat také o jedněmi milované a druhými zpochybňované elektromobilitě.

V pátek se budou sbírat odpadky a bude se uklízet příroda. Můžete se do toho pustit ve svém okolí a podělit se s dalšími diváky, jak velký kus parku nebo lesa se vám podařilo vyčisti. Ve vysílání se budou probírat způsoby, jak přispět ke zkvalitnění ovzduší a přírody u nás i ve světě – vysazováním stromů nebo třeba čištěním oceánů.

Sobota se zaměří na výlety do přírody, s dětmi i bez nich. Máte nějaké zajímavé nápady? Sem s nimi! V televizi se navíc dozvíte o benefitech pobytu v přírodě nebo o biodiverzitě.

Foto/ grafika: TV Nova

Akce, která odstartuje v pondělí 5. června – na Světový den životního prostředí, probíhá souběžně se Zeleným týdnem Evropské unie, do nějž se již nějakou dobu zapojují média ze západní Evropy. U nás a v dalších zemích, v nichž působí mediální společnost CME (kromě Česka jsou to Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko), se koná poprvé.

Vychází 2. října

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Ozdobte si domácnost tradičními českými kraslicemi. Podpoříte tak  malérečky, které koronavirus...

Tisíce kraslic leží ladem v domě Zdeňky K. Moravské malérečky, která stejně jako dalších třicet dam převážně důchodového věku, se kterými spolupracuje, doplatila na...

Designové roušky s natištěným obličejem zvládnou odemykat telefony

Roušky se staly v posledních týdnech velkým tématem. Šijí je umělci, návrháři i velké firmy. Můžete vidět zajímavé kousky ...

Přemysl Pitter za války pomáhal Židům a zachránil stovky dětí. Komunisté ho chtěli umlčet

Prožité tragické události jeho život nasměrovaly k pomoci dětem a utlačovaným. Vyslýchalo ho gestapo, komunisté ho chtěli poslat do uranových dolů, Přemysl Pitter však dál šířil myšlenky laskavosti, respektu a soucitu s dětmi bez ohledu na jejich původ či vyznání.

Toužíte po změně ve vztahu? Začněte u sebe!

Máte pocit, že je ve vašem vztahu něco v nepořádku? Něco vám chybí, něčeho se vám dlouhodobě nedostává? A...
Zavří­t reklamu