Středa, 27 září, 2023

Do Karlových Varů nejen za léčebnými procedurami

Jak se změnila klientela hotelů v důsledku pandemie a ruské války na Ukrajině? Jezdí se lidé do Karlových Varů léčit nebo lázeňské město navštěvují bez zdravotních komplikací s touhou po procedurách a wellness? Na tyto a další otázky odpovídá ředitel ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech, Milan Krajovan.

Jak se hotelnictví v Karlových Varech vyvíjelo v posledních letech a jaké jsou hlavní trendy, které ovlivňují tento sektor?

Významně se nám změnila klientela. Dopady pandemie koronaviru jsme považovali za časově omezené a věřili jsme, že se vrátíme k předcovidovému období a skladba klientů bude stejná nebo podobná. Jenže ruská válka na Ukrajině změnila náš pohled na obchodní strategii zcela definitivně. Aktuálně došlo k posunu od tradičního karlovarského léčení k produktům mezi léčením a wellness. Do Karlových Varů jezdí stále více zdravější lidé a očekáváme, že tento trend bude pokračovat. Od svého pobytu vylepšení zdravotních problémů očekávají spíše výjimečně. I když péče o duševní zdraví je také vlastně léčení, což je celosvětový trend.

Milan Krajovan, foto: ASTORIA Hotel & Medical Spa

Jaký je váš názor na konkurenci mezi hotely v Karlových Varech? Co dělá váš hotel unikátním a jak se odlišuje od ostatních ubytovacích zařízení ve městě?

V Karlových Varech je 148 hromadných ubytovacích kapacit a přes různé platformy se tu nabízejí stovky bytových jednotek. ASTORIA je ale na špičce zájmu, v našich šesti budovách nabízíme 142 pokojů. Loni jsme koupili dům s deseti bytovými jednotkami a letos v zimě spustili rekonstrukci celého objektu. Vznikne zde deset apartmánů pro rodiny s dětmi. Ve městě a v okolí je totiž spousta zajímavých míst a aktivit právě pro tuto skupinu návštěvníků. Na projektu Family Apartmens s námi spolupracuje streetartový umělec Chemis, jehož umělecká díla se objeví v interiéru. Unikátní jsme jistě svou polohou – umístění našich hotelů v srdci historického centra a lázeňského území světově proslulého lázeňského města, zapsaného na seznam UNESCO.

Další výjimečnost je v rozsahu našich služeb a zaměření: od klasického léčení, přes medical wellness, wellness, touristics – leisure segmenty.

Můžete popsat typického hosta, který navštěvuje hotely v Karlových Varech? Jakým způsobem váš hotel uspokojuje potřeby různých segmentů trhu?

Typický host u nás teď stráví zhruba týden. Náš lékař mu sestaví plán léčebných procedur v kombinaci s pitnou kúrou, obvykle to vychází na 1–2 procedury denně. Zvláště oblíbené jsou koupele v minerální vodě, kterou máme vyvedenou přímo do naší balneo sekce. Léčebné procedury pak host doplňuje masážemi podle svého výběru, návštěvou saunového světa nebo bazénu a také aktivním programem, ať už jde o poznávání, sport nebo procházky v okolní přírodě. Jezdí k nám jednotlivci, páry všech věkových skupin i rodiny s dětmi.

Jakou roli hrají lázeňské služby a léčebné procedury v nabídce hotelu? Myslíte si, že lázeňský charakter města přitahuje více turistů do Karlových Varů než jiná česká města?

Naši klienti už jsou poučení, vědí, co chtějí a velmi dbají na kvalitu služeb. Pokud chcete to nejlepší, je dobré sledovat, zda má zařízení certifikaci Poskytovatel zdravotních služeb – lázeňské léčebně rehabilitační péče, která garantuje skutečně profesionální personál. Zdraví máme jen jedno, a čím lépe se o něj budeme starat, tím déle nám bude sloužit.

Foto: ASTORIA Hotel & Medical Spa

Jak to máte s obsazeností? Máte ještě kapacity během MFF? A kdy je ve Varech tradičně nejsilnější sezóna?

Obsazenost máme nyní velmi dobrou, až na 80 %. Na termín konání Mezinárodního filmového festivalu ještě volné kapacity najdeme, zbývá cca čtvrtina volných pokojů, díky velké poptávce však rychle volná kapacita ubývá. Nejsilnější sezóna je tradičně právě na MFF a pak v září a říjnu, kdy je v Karlových Varech stále krásné počasí.

Plánujete na následující sezonu nějaké novinky a jaké jsou vaše vize?

Nyní jsou intenzivně v řešení nové rodinné apartmány a výhledově, doufejme, že během cca dvou let, vystavíme hotel Bílý lev, kterým rozšíříme naše ubytovací kapacity.

Vnímáme poznatky hostů a víme, že parkování kolem hotelu není zcela ideální, proto máme v plánu zajistit pro hosty parkovací dům, který jim bude k dispozici pro pohodlné zaparkování. V rámci hotelu budeme rozšiřovat wellness centrum, renovovat restauraci a rovněž i recepci. Plány tedy máme veliké a nezbývá nic jiného, něž se do toho vrhnout po hlavě.

Naše vize? Ta je pro nás jasná: centrální část ASTORIA určená převážně pro léčebné a wellness pobyty. Budovy Art Deco Wolker a nově Bílý lev nabízející zážitkové ubytování, turistické a relaxační pobyty a Family Apartments obohatí segment rodinných cestujících. A cíl? Být mezi deseti nejlepšími hotely v celém Karlovarském kraji.

Více informant na Astoria-spa.cz

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Festival Finále Plzeň zve na filmy Úsvit nebo Bod obnovy, ale...

„Jsem dojatá, když nahlédnu do plného kinosálu a slyším potlesk po skončení filmu,“ říká v rozhovoru ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. Finále Plzeň představí filmovou, televizní i internetovou tvorbu.

Muzeum Ordrupgaard skrývá „velrybu“ od Zahy Hadid i dům designéra Finna Juhla

Až se ve vašem cestovatelském plánu objeví dánská Kodaň, vyčleňte si půlden navíc. Tedy v případě, že vás zajímají francouzský impresionismus, severská modernistická architektura a design nebo současné stavitelství a jeho hvězdy jako Zaha Hadid či Snøhetta. 

Nábytek, nebo kameny porostlé mechem? Takhle vypadají pohovky, které nerozeznáte od zákoutí divoké přírody 

Chtěli byste strávit dlouhé hodiny rozjímáním uprostřed lesů nebo pozorovat mořské vlny tříští se o útesy, ale přitom ležet...

Využívají ji astronauti i nemocnice. Léčba kočkou vám pomůže vyřešit problémy s krevním tlakem nebo migrénami

Stres v práci, další bezesná noc, migréna, nervozita, bušení srdce… Tak rádi byste si odpočinuli, ale ať děláte, co...
Zavří­t reklamu