Pátek, 21 ledna, 2022

Proč se přihlásit k odběru našeho What newsletteru?

Listopadové WHAT píše o umění jako o živoucí energii, která nepatří pouze do galerií, ale udržuje kulturu, uchovává tradice a těší duši, oči i uši. 

Skutečně neskutečné jsou hvězdy obálky. Režisérka, herečka a dnes už i spisovatelka a „gymnastka“ Petra Nesvačilová, která prostřednictvím What toužila prezentovat svoji první knihu. Po třetím flat white a vejcích Benedikt jsme si plácli a na cover přizvali ještě výjimečného ilustrátora Michala Bačáka, který knihu doprovodil poetickými obrázky, plnými precizních detailů. 

Pod záštitou J&T Banky nedávno proběhla mimořádná výstava, na které bylo k vidění přes 40 současných umělců, do kterých se vyplatí investovat. Na výběru se podílely kurátorky Valérie Dvořáková a Anna Pulkertová, které pro vás sepsaly slovní „ping pong“ o tom, jak se k umění dostaly a proč se mu tak vášnivě věnují i dnes. 

Stihli jsme také veletrh designu Maison Objet v Paříži, kam se vydala výjimečná autorka Danica Kovářová. Dnes už je zpět a zve vás na to nejlepší, co tam objevila. 

Hledali jsme umění ve světě krásy a módy. Galerii na kabelce doporučuje navštívit značka Louis Vuitton, která přizvala šest nových umělců ke spolupráci na kolekci Artycapucines. 

Jak se pozná opravdový umělec? To prozradí spisovatelka Bára Šťastná.

.

Zavří­t reklamu