Úterý, 26 září, 2023
spot_img

Nový Sex ve městě se vrací i se Samanthou. Ovšem tajně!

Druhá řada seriálu A jak to bylo dál… brzy dorazí na obrazovky a bude u toho i Kim Cattrall, která v první sérii chyběla, protože se nesnese s představitelkou Carrie, S. J. Parker. Kim teď točila tajně, nevěděli o tom ani herečtí kolegové.

Už 22. června se na platformě Max (HBO Max) rozehrají další epizody ze života legendární party čtyř movitých Newyorčanek, které od roku 1998 svými milostnými eskapádami bavily a dojímaly miliony diváků (či spíše divaček) po celém světě.

Původní seriál Sex ve městě získal šest cen Emmy a osm Zlatých glóbů. Po šesti úspěšných seriálových řadách následovaly dva celovečerní filmy, ještě v kompletní sestavě – Sarah Jessica Parker jako novinářka Carrie, Cynthia Nixon jako Miranda, Kristin Davis jako Charlotte a Kim Cattrall jako žena-vamp Samantha. Že se z Kim a Sarah nestaly zrovna největší kamarádky, probleskovalo už během natáčení, na filmovém place spolu ani nemluvily a po filmech už se psalo naplno o tom, že se vyloženě nesnesou. Kamenem úrazu byly i rozdílné honoráře. Proto taky nikdy nedošlo na film číslo tři, který se chystal. Kim odmítla natáčet i kvůli tomu, že jí vadil scénář – její postava měla v příběhu dostávat erotické fotky od pubertálního syna Mirandy.

Sexy i po padesátce

Scénář nicméně neskončil v koši. Stal se základem seriálu A jak to bylo dál…, který měl premiéru v roce 2021. Bez Samanthy. Scenáristé se s její absencí vypořádali tak, že ji poslali pracovně do Londýna. Padesátnice Carrie, Miranda a Charlotte jsou dál nerozlučnými kamarádkami, vrátili se i někteří výrazní mužští hrdinové ze seriálu a objevily se postavy nové.

„Nikdo se mě neptal, jestli chci být součástí rebootu. Vyjádřila jsem se dost jednoznačně, když se řešil možný třetí film, a o dalším seriálu jsem se pak dozvěděla jako všichni – ze sociálních sítí,“ řekla tehdy trpce Kim Cattrall časopisu Variety.

„Je hodně těžké o tom s Kim mluvit,“ komentovala to pak v podcastu redakce The Hollywood Reporter Sarah Jessica Parker. „Nežádali jsme ji, aby se toho účastnila, protože dala dost jasně najevo, že to není nic, o co by usilovala. Už nám to nebylo příjemné, tak nám to ani nepřišlo na mysl.“ Ještě loni v únoru mluvil tvůrce seriálu Michael Patrick King o tom, že návrat Samanthy nevidí jako reálný, ačkoli scénář první řady alespoň v náznaku prolomil ledy, když nechal Carrie vyměnit si se Samanthou zprávy s plánem zajít spolu na drink.

Točilo se to někde v garáži…

Nyní je tu druhá řada a s ní i Samantha. Není to ale plnohodnotný návrat. Kim Cattrall si střihla jen cameo a točila ho mimo hlavní produkci a bez vědomí řady hereckých kolegů, kteří se o tom dozvěděli až koncem května, když magazín Variety prozradil Samanthinu účast v seriálu. Sama Kim Cattrall tehdy jejich příspěvek sdílela, jinak se k tomu ale nevyjádřila.

Kim se objeví pouze v jedné scéně ve finále druhé řady. Svůj part natočila v New Yorku 22. března a nesetkala se při tom ani s nenáviděnou Sarah Jessicou Parker, ani s Michaelem Patrickem Kingem. Vypadá to, že se Kim ve scéně spojí s Carrie po telefonu. Evan Handler, který hraje manžela seriálové Charlotte, teď potvrdil časopisu People, že o tom taky neměl ani tušení: „Podle všeho se to točilo někde v garáži bez kontaktu s kýmkoli jiným, takže ji můžu přivítat akorát tak u sebe v obýváku, až to půjde v televizi.“

Za návratem nicméně nestojí stesk a nostalgie. Přesvědčil ji Casey Bloys, ředitel obsahu televize HBO a video platformy Max. Kim poté přizvala slavnou kostymérku Patriciu Field, aby ji pro tuto scénu oblékla. Patricia Field stála za mnoha ikonickými kostýmy seriálu Sex ve městě a měla v té době velký vliv na módní trendy. Na první řadě seriálu A jak to bylo dál… už ovšem nepracovala.

Samantha není jediným překvapením druhé řady. Vrací se také John Corbett alias Aidan Shaw, bývalý snoubenec Carrie. Trailer ukázal, že k opětovnému shledání Carrie s Aidanem došlo díky e-mailu.

Carrie (SJP) se konečně znovu setká se Aidanem (John Corbett). Foto: HBO

Druhá řada má jedenáct epizod. Původně se jich plánovalo deset, ale finále se nakonec rozdělí do dvou dílů. První dva díly uvidíme 22. června, další budou následovat vždy s týdenním odstupem.

Premiéra shodou okolností připadá na stejný den, kdy se na konkurenčním Netflixu objeví nový desetidílný komediální seriál Okouzlení (Glamorous) s queer tematikou. Kim v něm představuje ředitelku kosmetické firmy, která si najme asistenta, aby jí pomohl odhalit nekalosti uvnitř firmy. Toho hraje nebinární herec Miss Benny.

Vychází 2. října

Dárky nejen pro zamilované

Nažhaví vás myšlenky na Valentýna, nebo vás svátek zamilovaných nechává chladnými? Máme pár tipů na dárky, ale kdo říkal, že si je mezi sebou musejí dávat jen partneři? A kdo říkal, že je vůbec musíte dávat někomu jinému? Co udělat radost sami sobě?

Cítíte zášť nebo nenávist ke svým rodičům? Tyto cesty vedou k...

Chtít se na druhého zlobit, nebo ho dokonce nenávidět, je lidské. Z hlediska moderní neurobiologie to znamená vlastně jen to, že je to pro...

Pavel Milan Černý: S Econeou chceme měnit svět

Místo, kde lidé mohou nakupovat vše, co potřebují k udržitelnému životnímu stylu. A ještě se u toho inspirovat k...

Z průmyslových oblastí v ekologické ostrovy. Belgické společnosti mění nevyužívaná místa v přírodní ráje

Jak by to asi vypadalo, kdyby se váš zaměstnavatel rozhodl, že promění část svých prostor v ekologický ostrov? Přesně...

Adam Jílek: Dnes jde jen těžko určit, co je umění

Na jeho propracovaných obrazech můžete vidět zvířata s lidskými vlastnostmi i ne úplně běžnou mimikou. Nevšední témata děl v...
Zavří­t reklamu