Jaký vliv na nás mají sociální sítě a čím nám může pomoct umělá inteligence? Na tyto a další otázky odpoví konference Future of Humanity, na níž vystoupí ekolog Martin Bursík, odborník na AI a její rizika Jan Kulveit nebo také studentka Emma Babáková, která se věnuje prevenci duševních problémů mladých.
Emma Babáková se stane nejmladší řečnicí platformy TEDxNárodní. S přednášením už má ovšem bohaté zkušenosti. Podílí se na vzdělávacím projektu Kudykampus, v roce 2022 vyhrála studentskou prezentační soutěž Prezentiáda a získala ocenění Středoškolák roku. Působí jako dobrovolnice v nemocnici a angažuje se v online portálu Safezóna, který nabízí bezpečný prostor a informace pro mladé lidi potýkající se s psychickými potížemi.
Konference Future of Humanity, která se bude konat 25. března v Praze, se soustředí kroky, které může společnost vykonat v různých oborech, aby se stala dlouhodobě udržitelnou a zdravou. Právě procházíme tranformací, což vyžaduje změny v přístupu a vnímání příležitostí a hrozeb, které s sebou vývoj přináší. Ať už jde o globální bezpečnost, příklon k alternativním zdrojům energií, transformaci systému vzdělávání i médií, využívání nových technologií včetně umělé inteligence či obnovu půdy a proměnu zemědělství směrem ke komunitnímu pěstování a produkci biopotravin.
Mezi dalšími řečníky budou například environmentální poradce z organizace Člověk v tísni Jakub Zelený, jehož hlavním zaměřením je adaptace české krajiny na změny klimatu, spoluzakladatel Strany zelených ve Flandrech Dirk Vansintjan nebo anestezioložka a záchranářka Kristina Höschlová, která se účastnila misí s Lékaři bez hranic, o čem napsala knihu Lékařem mezi pouští a minami. Na akci vystoupí také LGBT romský aktivista a ředitel kulturní organizace Ara Art David Tišer, který se věnuje vzdělávání sociálních pracovníků. Za svoje aktivity loni získal titul Laskavec. Víc si o jeho činnosti můžete přečíst v rozhovoru, který nám loni poskytl. Konferencí bude provázet moderátorka České televize Vanda Kofroňová.