Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Co můžeme udělat pro lepší budoucnost? Konference TEDx se zaměří na vzdělávání i životní prostředí

Jaký vliv na nás mají sociální sítě a čím nám může pomoct umělá inteligence? Na tyto a další otázky odpoví konference Future of Humanity, na níž vystoupí ekolog Martin Bursík, odborník na AI a její rizika Jan Kulveit nebo také studentka Emma Babáková, která se věnuje prevenci duševních problémů mladých.

Emma Babáková se stane nejmladší řečnicí platformy TEDxNárodní. S přednášením už má ovšem bohaté zkušenosti. Podílí se na vzdělávacím projektu Kudykampus, v roce 2022 vyhrála studentskou prezentační soutěž Prezentiáda a získala ocenění Středoškolák roku. Působí jako dobrovolnice v nemocnici a angažuje se v online portálu Safezóna, který nabízí bezpečný prostor a informace pro mladé lidi potýkající se s psychickými potížemi.

Konference Future of Humanity, která se bude konat 25. března v Praze, se soustředí kroky, které může společnost vykonat v různých oborech, aby se stala dlouhodobě udržitelnou a zdravou. Právě procházíme tranformací, což vyžaduje změny v přístupu a vnímání příležitostí a hrozeb, které s sebou vývoj přináší. Ať už jde o globální bezpečnost, příklon k alternativním zdrojům energií, transformaci systému vzdělávání i médií, využívání nových technologií včetně umělé inteligence či obnovu půdy a proměnu zemědělství směrem ke komunitnímu pěstování a produkci biopotravin.

Mezi dalšími řečníky budou například environmentální poradce z organizace Člověk v tísni Jakub Zelený, jehož hlavním zaměřením je adaptace české krajiny na změny klimatu, spoluzakladatel Strany zelených ve Flandrech Dirk Vansintjan nebo anestezioložka a záchranářka Kristina Höschlová, která se účastnila misí s Lékaři bez hranic, o čem napsala knihu Lékařem mezi pouští a minami. Na akci vystoupí také LGBT romský aktivista a ředitel kulturní organizace Ara Art David Tišer, který se věnuje vzdělávání sociálních pracovníků. Za svoje aktivity loni získal titul Laskavec. Víc si o jeho činnosti můžete přečíst v rozhovoru, který nám loni poskytl. Konferencí bude provázet moderátorka České televize Vanda Kofroňová.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Temné pražské podchody ožijí streetartem

Mapa uměleckých děl v Praze, superhrdinky i Milada Horáková. Takové motivy se objevily v soutěži o výzdobu ponurých pražských zákoutí. Víme, kdo uspěl.

Ester Rišková zachraňuje týrané a vysloužilé dostihové koně

Když se před pár lety rozhodla koupit ex-dostihovou klisnu Relace, která měla kvůli nezvladatelné povaze skončit na jatkách, netušila, jak moc se tím změní její vlastní život.

Mádl, Geislerová, Svátková a další herci, kteří píší knihy

Jiří Mádl včera pokřtil svůj první román a zařadil se tak k dalším kolegům od filmu, kteří už nějakou...

Vztahy očima číšníků: Jaké trapasy v restauraci dělá muž a čím rande kazí žena?

Obsluha v nejlepších restauracích bývá diskrétní a naše tajemství střeží stejně jako doktoři nebo právníci. V hlavě si ale skládají profily lidí a do šuplíku střádají nejrůznější historky.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu