Sobota, 9 prosince, 2023

Moderátorka rádia Expres FM Iva Frühlingová: Nezvládla bych, kdyby mě někdo držel v kleci

Zpěvačka, modelka, spisovatelka, influencerka a v neposlední řadě máma – to vše sedí na novou moderátorku rádia Expres FM Ivu Frühlingovou. Její show IF, kterou si posluchači mohou naladit na frekvenci 90,3 FM každý všední den od 10 hodin, bourá tradiční pojetí moderátora coby bezstarostného průvodce dnem. Během hodinového vysílání se dostane se svými tématy k nitru posluchače a donutí ho zamyslet se nejen nad sebou, ale i nad svým okolím. S nadsázkou a humorem, ale bez umělého úsměvu, koketuje s tématy jako sex, mateřství, úchylky, sebeláska, ezomatky, vztahy, nevěra, ale i pocuchané nervy, strachy či životní neúspěchy.

Kdy jste si poprvé uvědomila, že jste krásná žena, o kterou se muži zajímají?

Já měla spíš docela brzy zájem o ně. Už ve třinácti, na základce, jsem byla platonicky zamilovaná do spolužáka Ervína. Na škole v přírodě jsme měli dokonce i svatbu za účasti spolužáků. Mezilidské vztahy mě vždycky fascinovaly.

Jaká je vaše nejsilnější zbraň, když chcete nějakého muže zaujmout?

Já hraji takovou tu pitomou dětskou hru, kdy mám o ně hrozně velký zájem a pak se na chvíli neozvu. Většinou přemýšlejí, proč jsem se neozvala, a převezmou pak tu aktivní roli oni.

Část svého života jste žila ve Francii. Můžete tedy srovnávat. Jakou vlastnost, kterou mají francouzští muži, u českých mužů postrádáte?  

Mě baví čeští muži. Francouzi jsou příliš zženštilí. Slyšeli jste někdy francouzského muže mluvit? Já mám bohužel takovou tu tradiční představu o muži bojovníkovi a zachránci, který nade mnou má trochu navrch. A to najdete spíš tady v Čechách.

Na jaký vztah byste raději zapomněla?

V životě ničeho nelituji. Každý můj vztah mi něco dal a s mými ex jsem většinou v kontaktu. Zůstáváme přátelé.

A nějaké rande, které se úplně nepovedlo?

Tak to si nevzpomínám, asi žádné takové nebylo.

Byla jste někdy nešťastně zamilovaná?

Ano, dokonce dvakrát. A to si myslím, je v životě takové maximum.

Jaký je váš lék na zlomené srdce?

Čas. Nic jiného nepomůže.

Co byste ve vztahu nikdy nedokázala tolerovat?

Já jsem hodně tolerantní a svobodomyslná. Asi bych nezvládla, kdyby mi někdo lhal, něco tajil, nebo mě držel v kleci. Manželství a vztah není vězení.

Co se vám na mužích nejvíce líbí a čím vás naopak doslova odpudí?

Líbí se mi na nich jejich mužnost. Odpudí mě, když je kluk mamánek a uplakánek.

Dáváte v oblasti citů a lásky spíše na své instinkty, nebo si necháváte raději odstup?

Jsem hodně instinktivní člověk. Pocity mě často vedou, ale zjistila jsem, že je občas lepší je tolik neposlouchat.

Nyní žijete ve šťastném vztahu. Jak jste se s manželem potkali?

V nebi nad Paříží. Letěla jsem natáčet desku do Paříže a on byl kapitánem letadla. Vedoucí kabiny mě pozvala do kokpitu a bylo to jasné. Teď jsme spolu už 14 let.

Iva Frühlingová, foto: David Neff

Máte nějaký tip na šťastné manželství?

O všem mluvit a nesnažit se nikoho vlastnit.

Kterou vlastnost na svém muži nejvíce obdivujete?

Jejda, těch je hodně! Je chytrý, skromný, dokáže si prosadit svůj názor, umí se chovat v krizových situacích, má na svět takový zdravý nadhled… Kolik prostoru máme na tuhle otázku? (smích)

Máte spolu sedmiletého syna. Probíráte s ním již záležitosti kolem vztahů, lásky, sexu…?

Adam je naše štěstí. Snažíme se ho dobře vychovávat, razíme klasickou výchovu. Takže taťka je ten přísnější a maminka tak trošku rozmazluje. Vidím nás jako slušnou rodinu. A k té otázce: Sex k sedmiletému dítěti prostě nepatří.

Myslíte si, že v současném online světě je snazší navázat vztah?

Myslím si, že je to super, že něco takového existuje. Já samozřejmě seznamovací aplikaci nemám, ale třeba kámoška našla na Tinderu už dva vztahy.

Na rádiu Expres FM máte svůj pořad, ve kterém probíráte nejrůznější témata. Na přetřes přicházejí i vztahy a vše kolem nich. Překvapili vás něčím vaši posluchači?

Spíš já se snažím překvapovat je a vybírat pro ně zajímavá témata.

Co na to, že o svých pocitech a manželství, mluvíte na veřejnosti, říká váš manžel? 

Můj manžel je jiný druh. Showbyznys nechápe a je to pro něho španělská vesnice. Poslouchá jen BBC v angličtině, jinak nic. Když mu vyprávím o mých rozhovorech, tak se směje. Nic nesleduje a nemá ani Facebook. Myslím, že řeší v životě jen podstatné věci, a to se mi na něm moc líbí. Vlastně to oba máme tak, že venku je džungle, stres a práce, a když se za námi zavřou dveře našeho domu, tak jsme stejně nudná a normální rodina jako jakákoli jiná.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Denisa Lhotová šperky

Denisa Lhotová: Od potápění ke šperkům, které pomáhají

Denisa Lhotová se odmalička věnovala potápění, sbírala úspěchy v soutěžích a žila svůj sen. Právě díky tomuto sportu se ale nakonec dostala i k...

Měsíc žen na Wikipedii: Nechceme k svátku kytku, ale článek

Věděli jste, že je na české Wikipedii pětkrát víc článků o mužích než těch o ženách? A že mezi autory je dokonce desetkrát víc mužů než žen? Pojďte to změnit.

Nové ekologické vozy i letadla na baterky. Připravte se na veletrh čisté mobility

Pokud vás zajímají novinky ze světa technologií, a navíc ještě smýšlíte udržitelně, neměli byste chybět na druhém ročníku veletrhu...

Kosmetický průmysl ročně vyprodukuje sto dvacet miliard obalů. Péče o krásu ale může být i zodpovědná

Kosmetický svět každý den nabízí stovky nejmodernějších technologií, inovací, složek a přípravků, které jsou stále účinnější. Svět se ale...
Zavří­t reklamu