Pondělí, 5 června, 2023
spot_img

Pojďte si zaběhat, pomůžete tím sobě i nemocným dětem

  • Startuje další ročník běžecké výzvy Adventní běhání, která mění naběhané kilometry na peníze pro handicapované děti. Přidat se může úplně každý.

„U nás je jedno, jestli někdo běhá ultramaraton v tempu tři minuty na kilák, nebo jestli se někdo poprvé zvednul z gauče a vyběhnul,“ řekla nám loni v rozhovoru zakladatelka projektu Adventní běhání manažerka Babeta Schneiderová.

Začalo to před osmi lety běžeckou skupinkou pro pár jejích přátel, loni už s nimi běhalo přes osm tisíc lidí z celé republiky. Podstatou akce je jít si zaběhat každý den od 1. do 25. prosince, ať už společně ve skupinách s dalšími účastníky, nebo i samostatně. Kdekoli, jakkoli rychle a stačí vydržet 30 minut, aby se běh započítal. Pokud ještě nemáte, založte si ve sportovní aplikaci Strava profil, přidejte se na Facebooku do skupiny Adventní běhání a můžete začít běháním vydělávat peníze pro děti.

Letos se vybírají finance na pomoc osmileté Nelince s dětskou mozkovou obrnou a spasticitou svalů a kloubů na nohách. Do pěstounské péče si ji vzali prarodiče, když ji její matka chtěla umístit do ústavu. Nelince chtějí účastníci Adventního běhání pořídit speciální ortézy na nohy, aby přestala mít úporné bolesti způsobené vypadáváním kyčlí. Pomáhat se bude také Jáchymovi, který jako jedno z pouze 12 dětí na světě trpí nově vzniklou genetickou vadou, jež dosud nemá žádný název. Jeho maminka potřebuje financovat rekonstrukci bydlení, aby bylo pro Jáchyma vhodné. Pětileté Natálce chtějí běžci pořídit speciální kočárek, Šimonovi a Mikulášovi by rádi zaplatili roční neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Peníze se získávají několika způsoby. Přispívat mohou sami běžci, další peníze přicházejí od dárců a firemních sponzorů a třetí cesta je charitativní pop-up obchůdek, který bude otevřený v době od 15. listopadu do 23. prosince v pražské pasáži Broadway (Na Příkopě 31). Seženete tam třeba vánoční hrníčky, ponožky nebo trička. Padesátikoruna z každého prodaného kousku pak jde na pomoc dětem.

„Pro nás všechny advenťáky, jak si mezi sebou říkáme, je lepší život handicapovaných tou
nejlepší odměnou. Přidejte se k nám letos taky a zažijte ten pocit s námi. Navíc poznáte nové lidi, zlepšíte si fyzičku a cukroví vám pak bude chutnat ještě lépe,“ říká Babeta Schneiderová.

 

Vychází 29. května

Masopustní radovánky na talíři: Vyzkoušejte tradiční koblížky nebo škvarkovou pomazánku s...

Fašank neboli masopust znamená maďarsky koblih. Souvislost je zřejmá. Masopustní veselí se odedávna pojí s podáváním sladkých mastných koblihů a dalších lahůdek. Do čeho...

10 skladeb, které naladit do sluchátek i v roce 2021

Na začátku roku se často zamýšlíme nad tím, co nám uplynulých 365 dní dalo a vzalo. I když by možná věci, o něž jsme...

Písecký víkend módy a designu pomáhá udržitelným značkám i Nadačnímu fondu Propolis 33

Písecký víkend módy a designu, který se koná 19. a 20. května, si můžete užít naplno díky letošní novince - tašce plné pomoci. Za cenu 1590 Kč získáte vstup na několik workshopů a prémiové produkty v celkové hodnotě 7136 Kč. A ještě tím pomůžete dobré věci. Výtěžek z prodeje tašek připadne Nadačnímu fondu Propolis 33.

To, že někdo používá CBD jako nástroj pro obchod s falešnou nadějí, považuju za hyenismus, říká adiktolog Pavel Kubů

Když se řekne doktor, většině z nás se vybaví ten s rouškou na operačním sále. Adiktolog Pavel Kubů nenosí...

Pravidla pro turné Beyoncé: Žádný alkohol a žádné „MeToo“

V létě příštího roku se hudební královna rozjede na světové turné k letošnímu albu Renaissance a chce pro svůj tým zajistit bezpečné prostředí. Zakázala drogy a mejdany a nabízí psychickou podporu.
Zavří­t reklamu