Sobota, 28 ledna, 2023
spot_img

Pojďte si zaběhat, pomůžete tím sobě i nemocným dětem

  • Startuje další ročník běžecké výzvy Adventní běhání, která mění naběhané kilometry na peníze pro handicapované děti. Přidat se může úplně každý.

„U nás je jedno, jestli někdo běhá ultramaraton v tempu tři minuty na kilák, nebo jestli se někdo poprvé zvednul z gauče a vyběhnul,“ řekla nám loni v rozhovoru zakladatelka projektu Adventní běhání manažerka Babeta Schneiderová.

Začalo to před osmi lety běžeckou skupinkou pro pár jejích přátel, loni už s nimi běhalo přes osm tisíc lidí z celé republiky. Podstatou akce je jít si zaběhat každý den od 1. do 25. prosince, ať už společně ve skupinách s dalšími účastníky, nebo i samostatně. Kdekoli, jakkoli rychle a stačí vydržet 30 minut, aby se běh započítal. Pokud ještě nemáte, založte si ve sportovní aplikaci Strava profil, přidejte se na Facebooku do skupiny Adventní běhání a můžete začít běháním vydělávat peníze pro děti.

Letos se vybírají finance na pomoc osmileté Nelince s dětskou mozkovou obrnou a spasticitou svalů a kloubů na nohách. Do pěstounské péče si ji vzali prarodiče, když ji její matka chtěla umístit do ústavu. Nelince chtějí účastníci Adventního běhání pořídit speciální ortézy na nohy, aby přestala mít úporné bolesti způsobené vypadáváním kyčlí. Pomáhat se bude také Jáchymovi, který jako jedno z pouze 12 dětí na světě trpí nově vzniklou genetickou vadou, jež dosud nemá žádný název. Jeho maminka potřebuje financovat rekonstrukci bydlení, aby bylo pro Jáchyma vhodné. Pětileté Natálce chtějí běžci pořídit speciální kočárek, Šimonovi a Mikulášovi by rádi zaplatili roční neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Peníze se získávají několika způsoby. Přispívat mohou sami běžci, další peníze přicházejí od dárců a firemních sponzorů a třetí cesta je charitativní pop-up obchůdek, který bude otevřený v době od 15. listopadu do 23. prosince v pražské pasáži Broadway (Na Příkopě 31). Seženete tam třeba vánoční hrníčky, ponožky nebo trička. Padesátikoruna z každého prodaného kousku pak jde na pomoc dětem.

„Pro nás všechny advenťáky, jak si mezi sebou říkáme, je lepší život handicapovaných tou
nejlepší odměnou. Přidejte se k nám letos taky a zažijte ten pocit s námi. Navíc poznáte nové lidi, zlepšíte si fyzičku a cukroví vám pak bude chutnat ještě lépe,“ říká Babeta Schneiderová.

 

Vychází 31. ledna

Rychle a zeleně. Do kin dorazil BANGER. – drogová jízda Prahou...

„Rap je hudba ulice, a chtěl jsem, aby náš film působil jako film ulice,“ vysvětluje režisér a scenárista Adam Sedlák kreativní volbu natáčet na mobilní telefon. Díky tomu se taky lépe dařilo dodržovat zásady zeleného natáčení.

Dopřejte si letní refresh s domácími detoxikačními nápoji

Už za tři dny byste měli cítit neskutečnou úlevu a příval energie, která vám poslední dobou možná trochu chyběla. Pokud máte možnost, nakupujte suroviny...

Zpěvačka Lenny vás v novém dokumentu vtáhne do muzikantského života v centru Londýna

Kudrnaté vlasy, silný hlas a charisma, které na tuzemské hudební scéně nemá obdoby. To je Lenny. Zpěvačka, která už...

Nejstarším manželům světa je dohromady přes dvě stě let.  Koronavirová krize si na nich ale vybrala krutou daň

Asi každý, kdo se rozhodne vstoupit do manželství, před oltářem věří tomu, že právě jeho svazek bude trvat dlouhá...

Věřím v anděly a miluju pivo, říká zpěvačka LP v exkluzivním rozhovoru

Skládala pro Rihannu nebo Ritu Oru, v roce 2001 vydala vlastní debut. Autorka mnoha hitů v čele s písní Lost On You u nás našla věrné publikum a ráda se k nám vrací. Naposledy vystoupila v září 2022 v pražském Foru Karlín, kde představila poslední desku Churches.
Zavří­t reklamu