Úterý, 6 června, 2023

Všestranný ilustrátor Michal Bačák zve do Jihlavy

Ačkoli se knižní tvorbě jinak téměř nevěnuje, ilustroval knihu Petry Nesvačilové Skutečná, která vyšla minulý měsíc. Jeho rozmanitou tvorbu můžete obdivovat v Praze v galerii Křehký a nově také na výstavě v Jihlavě.

Michal Bačák je spolu s herečkou Petrou Nesvačilovou tváří aktuálního čísla WHAT. Když jsme s ním vedli rozhovor v jeho ateliéru v Praze na Letné, na zdech byla zrovna prázdná místa po obrazech, které se odvážely do Jihlavy na chystanou výstavu. Ve čtvrtek se uskutečnila vernisáž. Výstava jeho kreseb v jihlavské M&K Galerii potrvá až do 20. prosince tohoto roku. Pokud to máte daleko, můžete se do tvorby Michala Bačáka ponořit na jeho stránkách www.michalbacak.com.

 

Vychází 29. května

Tanec Praha slaví 35 let. Na co zajít? Máme pár tipů...

Mezinárodní festival Tanec Praha, jeden z vrcholů kulturní sezony v České republice, se letos odehraje od 3. do 28. června. Divákům v 25 městech...

Baarová, Burian, Kryl či Matuška na neznámých fotografiích

V pražské galerii Bohéma začala výstava Neznámé portréty známých: Osobnosti mezi první republikou a totalitou. Některé fotky slavných s pohnutým osudem se veřejnosti představí vůbec poprvé.

Bára Poláková: Změnila bych vzdělávací systém a zavedla hrubé domácí štěstí

Báru Polákovou můžete potkat v pátek v pražských Kasárnách Karlín, kde vedle Lenky Dusilové a dalších zazpívá na benefičním Koncertě pro planetu. Zajímalo nás, co dalšího dělá pro planetu, v čem naopak hřeší a co by udělala, kdyby byla ředitelkou zeměkoule.

Zachyťte cenné vzpomínky. Česká značka TULULUM představuje novou kolekci sešitů z recyklovaného papíru

Nedáte bez bloků a diářů ani ránu? Na letní úvahy s tužkou v ruce a zachycování všech kouzelných momentů...

Akademie stylu a módy jako balzám na duši i pomocník v životě

Ve skleničce sektu na stole tančí maliny, plamínky svíček osvětlují stojany s oblečením a do místnosti vchází, jako vždy...
Zavří­t reklamu