Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Rozkvetlý podzim u vás doma

Recept na kouzelné růže z jablek a domácího listového těsta provoní váš domov i teď, když už růže na zahradě dávno odkvetly. Návštěvy budou ohromené. Této lahůdce neodolá žádná žena (ani muž), o dětech nemluvě.

Rychlé listové těsto

250 g hladké mouky + trochu na posypání

250 g másla (hodně vychlazeného)

1/2 čajové lžičky soli

125 ml ledově studené vody (deset polévkových lžic)

čtverec potravinářské fólie na zabalení těsta

vál a váleček

Foto: Unsplash.com

Odváženou mouku promíchejte se solí. Odměřte vodu a sklenici dejte do mrazáku. Vychlazené máslo nakrájejte na malé kostky nebo nastrouhejte na hrubém struhadle. Na vál nebo do široké mísy nasypte mouku se solí a uprostřed udělejte důlek. Do středu dejte nakrájené máslo a špičkami prstů obou rukou mněte ingredience, až vznikne drobenka.

Z mrazáku vyndejte ledovou vodu. Levou rukou ji po troškách přilévejte a pravou rukou, s vytrčenými prsty, pohybujte v drobence. Vzniknou vám neuspořádané shluky těsta, které vytvarujte do koule. Přes ni pak přehoďte potravinářskou fólii, těsto zabalte a vložte ho do chladničky.

Teď přichází na řadu válení (samozřejmě mluvíme o těstě) a překládání ve dvacetiminutových intervalech – celkem čtyřikrát. Každé válení těsta vám nezabere víc než pět minut. Po dvaceti minutách vyndejte těsto z lednice na pomoučený vál. Při prvním rozvalování pod něj budete potřebovat více mouky. Pomoučete i váleček a vyválejte plát přibližně o velikosti 20 × 30 cm. Plát těsta z kratší strany třikrát přeložte jako když pracujete s látkou. Takto přeložené těsto otočte na válu o 90° (1/4 kruhu) a znovu rozválejte na velikost 20 × 30 cm. Plát těsta opět třikrát přeložte jako v prvním případě. První rozvalování tak máte zdárně za sebou.

Balíček těsta opět pokryjte potravinářskou fólií a vložte do chladničky. Tento proces opakujte celkem čtyřikrát ve dvacetiminutových intervalech.

Foto: Unsplash.com

12 růží

4 velká jablka

citron

kousek másla

třtinový cukr

skořice

moučkový cukr

Foto: Unsplash.com

Misku naplňte do dvou třetin vodou, přidejte šťávu z půlky citronu a přisypte plátky jablek. Pokud voda nebude stačit, můžete trochu přilít, jablka musí být ponořená. Misku s jablky dejte na pět minut na plný výkon do mikrovlnné trouby, aby změkla a plátky se hezky ohýbaly. Poté slijte vodu a osušte je na papírové utěrce. V míse smíchejte dvě lžíce meruňkové marmelády a lžíci vody. Opět dejte na minutu do mikrovlnky a rozmíchejte.

Plát hotového listového těsta lehce rozválejte na pomoučeném vále. Nožem ho rozkrojte na šest stejných pruhů, měly by mít šířku asi sedm centimetrů. Každý pruh potřete rozředěnou
marmeládou (nebo máslem) a poklaďte plátky jablek tak, jak to vidíte na obrázku.
Posypte skořicí a cukrem podle chuti. Těsto zarolujte tak, aby plátky jablek přečnívaly a vytvářely okvětní plátky růží.

„Růže“ můžete péct ve formě na muffiny, která udrží těsto pěkně pohromadě. Pečte při teplotě 190 °C asi 40 minut. Hotové růže pocukrujte a odzdobte lístky máty.

Vychází 2. října

Britney Spears píše knihu o letech nesvobody, v níž nebude nikoho...

„Chci mluvit o tajemstvích,“ uvedla na Instagramu, kde potvrdila vydání autobiografie. Plánuje popsat třináct let života v opatrovnictví, během něhož nemohla rozhodovat o svém majetku, ani o svém těle. 

Hra na oliheň je prvním neanglicky mluveným seriálem s nominací na...

Dnes byly zveřejněny nominace na televizní ceny Emmy. Získat je mohou Zendaya za seriál Euforie, Laura Linney za Ozark, ale také korejští herci ze seriálového hitu Hra na oliheň.

5 originálních umělkyň, které stojí za vaši pozornost

Představujeme vám kreativní ženy – osobnosti s nekonečnou fantazií, které pomůžou prohloubit váš vztah k umění. Vyprávěly nám o hledání inspirace a o nových začátcích.

Klára Melíšková a její životní křižovatky

Rozhovor s členkou Dejvického divadla a držitelkou čtyř Českých lvů o rozvodu, o autenticitě a o tom, jak moc dokáže řvát.

Fotografie moravských polí uspěla v mezinárodní konkurenci soutěže Earth Photo

Autorem snímku z Českého Toskánska je fotograf Daniel Franc, který letos uspěl také v soutěži Czech Nature Photo. Prohlédněte si oceněné fotografie v online galeriích.
Zavří­t reklamu