Pondělí, 12 dubna, 2021

Digitalizace zdravotního systému

Digitalizace zdravotního systému

Jde predevším o digitalizaci zdravotnických dat, propojení databází a přesun šanonů do online verze. Proč nám to pomůže? Když budou data v počítači a ne na papíře, dá se s nimi pracovat, ať už jste kdekoli. To znamená snadnější prediktivní lečbu, která se zabývá již rozvinutými onemocněními a individualní přístup k jedinci na bázi sběru dat o vašem zdraví.

Projekty, které takto fungují:

Healthbase

Debata o digitalizaci zdravotnictvi

Jak efektivně digitalizovat zdravotnictvi?

Asistence při operacích a zákrocích

Něco, co vypadá velmi sexy, ale paradoxně jde o jednu z méně využívaných aplikací AI ve zdravotnictví. Nicméně pokrok v rámci robotiky a asistence při operacích jde kupředu mílovými kroky a rozhodně stojí za zmínku:

Nanorobotics 

Cancer treatment 

Vývoj nových léků

Když je krize, není moc čas otálet a léky se musí vyvíjet velmi rychle. Umělá inteligence k tomuto může výrazně přispět, jako se stalo u těchto projektů:

dataconomy.com

Výzkum chování lidského těla

Lidské tělo je nesmírně komplikované. Projekty, které nám dávaji vhled do jeho hlubin, využíváním různých analytickych metod a přístupů, jsou například tyto:

Xyonix

Brainscan

Cognetivity

Crowdfunding a decentralizace pro ty, co to potřebují

Digitalizace zdravotnictví s sebou nese i filozoficko-morální otázky. Jako například Co se stane, když se zdravotnictví zásadně organizačně změní a jednotlivec bude mít personalizovanou léčbu šitou na míru? nebo Co se bude dít, když se nebude platit sociální a zdravotní pojištění a místo toho bude zdravotnictví fungovat naprosto decentralizovane? Či Jak využít technologii v péče o osamělé?

Tato tématika se řeší zde:

redbuttonedu.cz

forbes.com

ulekare.cz

blindspot.ai

Výzkum chování pandemií a šíření nákazy

Covid-19 nám dal zabrat. Ale pořád je to jen virus a jeho šíření se dá predikovat, modelovat a tím, že vezmeme v potaz určité indikátory, můžeme s určitou pravděpodobností říci, jak se bude pandemie vyvíjet, jaký efekt bude mít očkování na populaci apod. Přiklady projektů, které se tomuto tématu úspěšně věnují, najdete tady:

news-medical.net

nature.com

healthitanalytics.com

Optimalizace lékařské logistiky

Jedna věc je mít léky a data, druhá je umět dostat je k lidem a pracovat s nimi. Logistická síť očkování je například něco, co výrazně pomohlo Izraeli v boji proti Covidu-19. Více zde:

h2o.ai

iisd.org

thehindu.com

fortune.com

spot_img

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Victoria Beckham

Victoria Beckham ohlásila vlastní kosmetickou značku

Britská módní ikona Victoria Beckham chce prý ženám dopřát jen tu nejkvalitnější péči o zevnějšek i nitro. Proto se rozhodla vyjít na trh s...

Londýnský architekt navrhl nádherné udržitelné bydlení na stromech

Co říkáte na probuzení v korunách stromů? Architekt Matthew Chamberlain chce aktivně pomáhat v boji proti vysokému znečištění londýnských...

Nože patří do kuchyně aneb Přirozené metody faceliftingu

Existuje pár metod, jak vypadat skvěle, i když vám už není dvacet (ani třicet). Zkuste pozastavit invazivní a bolestivé...

Jihotyrolské dožínky: Odskočte si na barevné slavnosti sklizně, kaštanů a vína

Víte, jak se v Jižním Tyrolsku slaví dožínky? Od českých oslav konce sklizně nás ve srovnání s Jižním Tyrolskem...
Zavří­t reklamu