Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Svařák z bílého vína a skvělá nálada v útulném iglú

Listopadem počínaje je vždy o jeden důvod víc, proč zajít do Slovanského domu. Kromě místních obchodů, restaurací, multikina a služeb, příchází čas ikonicky známé vánočně rozsvícené zahrady. Co hezkého vás tu čeká?


Navzdory rušné lokalitě nabízí Slovanský dům klidné prostředí s výhledem do jedinečné zahrady se vzrostlými platany a sochou od renomovaného umělce Federica Díaze – neuvěříte, že jste jen pár minut od ústřední dopravní tepny hlavního města. 

Foto: Slovanský dům

Pokud do centra rádi cestujete za příjemnými zážitky, přijeďte se vyfotit mezi světýlky se svými nejbližšími. Od pondělí do soboty (vždy od 15.00 hod.) pro vás zde bude připravený červený a dokonce bílý svařák. Ten bílý se vyrábí z italského Pinot Grigio a receptura je velmi originální – doslazuje se levandulovým medem a nechybí ani sušené ovoce, které se dolévá proseccem. 

Foto: Slovanský dům

Červený svařák ze španělského Tempranilla je plný červeného ovoce a pomeranče, za doprovodu černého pepře. Pro děti je připravena tradiční horká čokoláda s bohatou porcí šlehačky s marshmallows. A pokud by byla venku někomu zima, může se schovat do vyhřátých iglú, která jsou v centru Prahy fenoménem.

Vychází 28. listopadu
Česko jako první evropská země oficiálně nabízí ketaminem asistovanou psychoterapii

Česko jako první evropská země oficiálně nabízí ketaminem asistovanou psychoterapii

O psychedelických látkách se stále hlasitěji mluví v souvislosti s péčí o duševní zdraví. Výzkumy, které běží po celém světě, dokazují, že umí léčit...

Telefon místo psychologa. Mobilní aplikace mohou pomoci k duševní pohodě

Tlak na stoprocentní výkony, vysoké nároky a přehnaná očekávání. Přesně tyto faktory často způsobují, že se řada z nás cítí nejen ve stresu, ale...

Sexy herečka i extravagantní šéfredaktor. Transgender osobnosti vládnou Instagramu

Konverzace o lidské sexualitě nebo nespokojenosti s pohlavím, s nímž jsme se narodili, už dávno není tabu. Nikoho tak...

Pozitivní covídka: Kočičí život

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách můžete přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala.

Víkend je plný trhů s lokální tvorbou – hurá pro dárky!

O tomto víkendu máte možnost oběhnout hned několikery trhy a pořídít dárky od českých designérů a lokálních značek. Kam se vyplatí podívat? A co ještě stihnete do Vánoc?
Zavří­t reklamu