Středa, 27 září, 2023
spot_img

Pomozte Sousedskému klubu, který pečuje o seniory a samoživitelky

Zuzana Vránová je duší Sousedského klubu, který poskytuje zdarma potraviny, ošacení, psychologickou či právní pomoc i radost seniorům nebo rodičům v nouzi. Plánuje teď pořídit food truck, aby z prodeje kávy a dobrot pomohla projekt financovat.

Zuzana Vránová má energie a optimismu na rozdávání a aspoň trochu se tímto pozitivním přístupem snaží nakazit klienty Sousedského klubu na Praze 10, kde týdně pomůže zhruba pětistovce lidí. Zaměřuje se především na potravinovou pomoc samoživitelkám a seniorům, které oslovuje přímo na ulici. Staří lidé se totiž často stydí přijít si říct o pomoc, i když nemají peníze na základní věci. Zuzana spolupracuje s Potravinovou bankou a týdně rozdá potřebným tunu jídla. Zpočátku pomoc financovala z vlastních úspor, pak založila spolek a mohla začít žádat o granty. Nechce ale spoléhat jen na dotace.

„Je pro mě těžké být závislá na rozhodování státu a mám takové přání – získat foodtruck. Dostáváme spoustu jídla, které by se ve foodtrucku dalo spotřebovat a my bychom ho mohli prodat. Jsem přesvědčená o tom, že ho jednou budu mít, jen nevím, jak dlouho to bude trvat. Je to další možnost, jak vydělávat peníze, protože realita grantů je taková, že v září napíšete grant, a když máte štěstí, v dubnu ho dostanete. Takhle se úplně plánovat nedá,“ prozradila nám loni na jaře v rozhovoru, který jsme s ní vedli, když se stala jednou z oceněných v projektu Laskavec.

Konečně se akce food truck začala blížit realizaci a již brzy si u něj snad senioři ze Sousedského klubu budou moct dát dobrou kávu zdarma. Pro mnohé z nich kvalitní káva znamená luxus, který si nemohou dovolit. Zuzana kvůli tomu tento týden založila sbírku na platformě Donio, kde se za první den vybralo několik desítek tisíc. Pokud by se ve sbírce podařilo dát dohromady víc peněz, než bude potřeba na koupi přívěsu nebo food trucku, zakoupí spolek dodávku, kterou využije na svoz potravin.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nastartujte svoje podnikání, které změní svět k lepšímu

Máte neziskovku nebo rozjíždíte společensko prospěšný projekt a cítíte, že potřebujete popostrčit nebo prostě chcete nasát tipy od zkušenějších? Pomůže vám akcelerátor 3-2-1 dílna. Do uzavření přihlášek zbývají už jen necelé dva týdny.

Cítíte smutek? Vyplakejte se, slzy dokážou ulevit od bolesti

Povídání o smutku? Teď, když je tak hezky? Ano. Smutek se totiž na počasí neptá. Když přijde, chceme se ho většinou rychle zbavit. Má ale svůj čas a pomáhá nám srovnat se s novými okolnostmi.

Lněné šaty i sukně pro muže. Venna studio nabízí nadčasovou multifunkční módu

Za značkou slow fashion Venna studio stojí kamarádky Vendula Kolářová a Natália Drevenáková. „Často se pereme s otázkou, zda je vůbec v dnešní době ještě potřeba produkovat další kusy oblečení,“ říkají oděvní výtvarnice.

Česká značka Cirkulo šije ze zbytků prvotřídních látek domácí výroby

Stojí za ní Veronika a Tereza, které chtěly dát život nevyužitým materiálům. Na udržitelném festivalu Slou Days v pátek a sobotu představí kolekci šatů ze 100% bavlněného saténu.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu