Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Hledají se další Laskavci. Pomozte je najít

Začala nová, již šestá série projektu Laskavec, který vyhledává laskavé lidi kolem nás. Podívejte se, kdo je prvním oceněným, a připomeňte si ty, kteří titul získali v minulosti.

Nadace Lilie & Karla Janečkových uděluje finanční dar a titul Laskavec těm lidem, kteří nezištně pečují o druhé, věnují se zvířatům, starají se o přírodu nebo rozvoj míst a komunit po celé republice.

První oceněnou v šesté sérii je Martina Wojtylová Opava, která se svým nadačním fondem La Vida Loca stojí za řadou projektů. Jedním z nich je Život v kufříku, který odloženým miminkům připravuje kufříky se vzpomínkami na první dny či měsíce života. O projektu si budete moct přečíst víc v říjnovém vydání WHAT, které vychází 2. 10.

Ty, kteří titul Laskavec získali v předešlé sérii, připomene výstava na piazzettě Národního divadla od 2. do 22. října. Příběhy i dalších oceněných z dřívějších let najdete v naší rubrice Laskavci. Máte ve svém okolí někoho, kdo by si podle vás titul také zasloužil? Nominujte ho prostřednictvím formuláře na stránkách projektu.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Zachraňte jídlo

Zachraňte restaurace: skočte si pro jídlo s sebou

Následující dny a týdny mohou být pro českou gastronomii likvidační. Už teď některé restaurace zcela uzavřely svůj provoz, ostatní evidují pouze zlomek tržeb. Pomoci...

„V děcáku se o tom, proč tam děti jsou, nemluví.“ Viktor Tauš jim ve Snowflakes umožní to ze sebe vykřičet

Veronika Kašáková od čtyř let vyrůstala v dětském domově a dnes pomáhá takovým dětem postavit se na vlastní nohy. S Viktorem Taušem ji spojil film Amerikánka a jeho trailer v podobě divadelní show Snowflakes. V dvojrozhovoru mluví o traumatech, touze a naději, o síle divadla i o realitě pasťáků. Došlo na smích i slzy. A nakonec přišla i samotná Amerikánka.

Kde tráví hmyz zimu? V Ostravě má k dispozici luxusní ubytování

Až 1300 druhů hmyzu potřebuje k životu mrtvé dřevo. Co to je a k čemu je takové dřevo ve...

Petra Hlaváčková: Prales nám dává možnost prožít, že vše je vzájemně propojeno

Po první benefiční akci Forest.ink koupili čeští ochránci přírody v ekvádorské Amazonii první pozemky. Nyní vrací tamní krajinu do...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu