Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Svět se v rámci Hodiny Země ponoří do tmy

V sobotu 27. března se koná každoroční celosvětová kampaň Earth Hour na podporu ochrany planety. Na jednu hodinu tak vypnou světla tisíce objektů, měst a obcí po celém světě. Česko se k osvětové události, která má za cíl zvýšit povědomí o klimatických změnách, připojí již pojedenácté.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce, jejímž cílem je atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu a na to, jak naše každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě.  Událost vybízí jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny a za celou myšlenkou stojí Světový fond na ochranu přírody. První ročník se konal v roce 2007 v Sydney, kdy na šedesát minut zhasla světla na slavné budově australské opery. Do kampaně se tehdy zapojily více než 2 miliony lidí a během let se tato úspěšná akce, která se koná vždy poslední březnovou sobotu, rozšířila do celého světa. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji koordinuje Ekologický institut Veronica.

V roce 2019, tedy v posledním ročníku, který nebyl poznamenán koronavirovou krizí, se do akce v České republice zapojilo rekordních 165 obcí, 77 firem, přes 750 jednotlivců a 11 památek. A to včetně těch nejznámějších – Vyšehrad, Vítkov, Petřín, hrad Špilberk, Obelisk v Denisových sadech a Nová radnic V Brně, věž radnice v Ostravě nebo katedrála sv. Bartoloměje v Plzni. Letošní Hodina Země startuje v sobotu 27. března od 20:30 do 21:30 hodin a například v Praze na hodinu zhasnou světla u Karlova mostu, osvíceny nebudou Národní a Stavovské divadlo, Staroměstská radnice, Petřínská rozhledna, Malostranská mostecká věž, Strahovský klášter, památník na Vítkově a řada kostelů.

Zapojit se ale může kdokoli z řad měst, firem i jednotlivců. Připojte se můžete například i vy tím, že si dáte klimatický závazek a doma na hodinu zhasnete světlo.

Vychází 28. listopadu

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Když barva pleti určuje osud: Knihy o rasismu, které byste si...

Vlnu protestů a nevole, které vyvolala po celém světě smrt Afroameričana Goeorge Floyda po neúměrném a brutálním zákroku policisty, asi zaznamenal každý z nás....

Umělkyně chce poukázat na plýtvání a tvoří působivá díla ze zvířecích kostí

Emma Witter tvoří nádherné vázy a do nich i jemné květiny. Na tom by nebylo nic zas až tak...

Kdo bude Talentem Czech Social Awards? Můžete to být vy!

Desátý ročník Czech Social Awards opět ocení nejzajímavější influencery, kteří se věnují různým oblastem na různých online platformách. Nominace do kategorie Talent už byly spuštěny a přihlásit se můžete sami. Jak?

Šaty s duší, které pomáhají

Podzim je v plném proudu a právě teď je ten nejlepší čas udělat si pořádek v šatníku a pořídit...
Zavří­t reklamu