Čtvrtek, 26 května, 2022

Nalíčená při sportu? I upocená můžete vypadat upraveně a žensky jako slavná ruská tenistka

Být v kondici je trendy a sociální sítě se jen hemží fotkami vypracovaných těl. Na to samozřejmě reaguje i kosmetický průmysl a na trhu tak není nouze o aktivní kosmetiku, která udělá váš vzhled dokonalý, i když se potíte nebo makáte sebevíc.

Rozpitý make-up a neupravený účes o nás prozradí, co nechceme. Své o tom vědí i profesionální sportovkyně. Aby získaly od velkých firem lukrativní smlouvy, nejsou důležité jen jejich perfektní výkony, ale také jejich vzhled. Aktivní atletky, tenistky, jogínky, golfistky nebo třeba běžkyně udávají trendy. Vše začalo érou ruské tenistky Maria Šarapovové. Byla jiná než ostatní – vždy upravená a ženská, proto se všechny značky předháněly, která ji bude na své reklamě mít: Nike, mobilní operátoři i kosmetické firmy, u těch všech se objevila. Jako přenádherná blonďatá víla vypadá v reálu Fabiana Bytyqi. Nenechte se však jejím křehkým vzhledem zmást, je to česká profesionální boxerka a mistryně světa, zvaná „andělská pěst“. Její krása ji například přinesla smlouvu se sportovní značkou Puma. Nejste zrovna sportovní celebrita, nicméně do každodenního programu pohyb zařazujete ráda? Naučte se vybírat takové přípravky, které vám pomůžou vypadat hezky, i když se potíte. Nesprávným výběrem nebo jejich špatným používáním se výsledky nedostaví, a proto pak možná raději žádnou kosmetiku nepoužíváte. To potvrdila i společnost Google, která na toto téma provedla výzkum. Z jeho výsledku vyplynulo, že mnohé z žen vůbec netuší, jakou kosmetiku by měly před a po cvičení používat.

Co se při cvičení děje s kůží?

Když je tělo v akci, chová se zcela jinak, než když je v klidu. Aby se nepřehřívalo, kůže se více potí, póry se otevřou, kapiláry se rozšíří, na povrch se vylučují toxiny, soli, maz a vše se hromadí na pleti. To může mít za následek podrážděnou a nečistou pokožku, zvýšenou tvorbu pupínků, akné a rozšířenější a viditelnější póry. Velmi důležité je proto důkladné očištění pleti právě po výkonu. Značek, které se kosmetikou pro sportovkyně zabývají, je stále víc a pořídit si je můžete už i v Česku. Loni přišla americká značka Clinique s novou řadou CliniqueFit, která obsahuje líčení, péči o pleť a vlasy určené ženám, které se hýbou. Obsahuje opravdu chytré přípravky: speciální vodě a potu odolnou řasenku, krémovou barvu na tváře a na rty a také make-up, který je lehký jako pírko, přitom sjednocuje pleť a díky vysokému SPF ji chrání při venkovních aktivitách. Limitované edice vznikají pro speciální příležitosti. Tak tomu bylo i tehdy, když se spojily dvě značky – kosmetická Maybelline a sportovní Puma, které pro milánský Fashion Week vydaly speciální edici líčení Puma × Maybelline právě pro sportovkyně. Líčidla mají texturu, která skvěle přilne k pleti, nerozmazává se a nestéká. Krémové tužky na oči se používají místo linek a stínů, voděvzdorná řasenka nebo krémová rtěnka třeba do bazénu, navíc v módních odstínech. Pokud pojedete do zahraničí, podívejte se po britské značce Pretty Athletics, která se zaměřuje na péči o pleť a o tělo sportovkyň. Jejich výrobky mají z 95 procent přírodní složení a jsou veganské. Osvěžující tonikum této značky získalo ocenění jako nejlepší přírodní produkt v péči o pleť po cvičení v soutěži Pure Beauty Awards 2018. V Primarku zase třeba najdete speciální řadu líčení PS…Work Out, se kterou můžete jít v klidu sportovat, přitom za žádný z produktů nedáte víc než stokorunu.

Jak při sportu vypadat dobře
Vybírejte si vhodné textury

Pokud nesáhnete po speciálních přípravcích, vybírejte si takové textury, které jsou dlouhotrvající a mastné. Tuk totiž odpuzuje vodu, a tak krémové oční stíny, mastné linky nebo klasická rtěnka snesou váš pot, déšť nebo sněžení.

Pozor na ruce

Největší chybou, proč je make-up při sportování rozmazaný, je dotýkání se obličeje. Aby vám pot nestékal do očí, používejte čelenky, které ho zachytí. Pokud pot potřebujete z obličeje odstranit, „odsajte“ ho přiložením (nikdy ne drhnutím) ručníku na pleť nebo ještě lépe hygieničtějším papírovým kapesníčkem, který pak vyhodíte.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Návrhářka Lenka Vacková o práci a životě v Kodani, o severské...

Tématem návrhářky Lenky Vackové jsou udržitelnost a recyklace. Vystudovala UMPRUM a v roce 2017 získala jako návrhář roku cenu Czech grand design. Absolvovala studijní...

Herečka Hana Vagnerová: Pohled na mě samotnou mi změnila Pipi Dlouhá Punčocha

Před lety se vydala hledat štěstí do Ameriky a podařilo se jí to natolik, že dnes jezdí na castingy...

Kyperské podvodní muzeum pomáhá s obnovou života na dně moře

Pod hladinou moře na pobřeží Ayia Napa můžete kromě přírodního divadla, které nikdy neomrzí, nově obdivovat také dechberoucí umělecká...

BackYard: Když má umění nápad i duši

Na Kozím plácku, v srdci Prahy, září na jedné z budov neony s nápisem BACKYARD design concept store. Za...
Zavří­t reklamu