Sobota, 28 ledna, 2023
spot_img

Víkend je plný trhů s lokální tvorbou – hurá pro dárky!

O tomto víkendu máte možnost oběhnout hned několikery trhy a pořídít dárky od českých designérů a lokálních značek. Kam se vyplatí podívat? A co ještě stihnete do Vánoc?

Předvánoční období je plné trhů, kde se představují české nebo slovenské značky a designéři. Heslo zní: udržitelnost, lokálnost a ruční výroba. Přímo na místě si vyberete z množství oděvů, doplňků, šperků, papírenských výrobků nebo třeba bio kosmetiky a díky osobnímu setkání často hned vidíte, čí tvorbu tím podporujete.

Mint Market v Brně

V Brně právě probíhá Mint Market. Od roku 2010 je to už 59. v pořadí. Na Zelném trhu, pěkně v teple pod střechou budovy Tržnice Brno se dnes a zítra představuje stovka českých, slovenských a nově i ukrajinských značek módy či šperků ze všech možných materiálů, ale také delikates nebo dekorací, jako jsou třeba lapače snů. Dnes je otevřeno do 18 hodin, zítra se končí o hodinu dříve. Vstup je zdarma.

A co v Praze?

Holešovická tržnice momentálně hostí Le Market. V sobotu můžete vybírat dárky od více než 130 domácích tvůrců až do 20. hodiny, v neděli je otevřeno od 10 do 19 hodin. Milovníkům historie můžete pořídit retro plakát s motivy z československých zápalek z 50. až 70. let od značky Czechoslovakian Ink, děti potěšíte osobitě graficky zpracovanou knihou od týmu výtvarníků POP – PAP a sebe rozmazlete třeba vůní, kterou si namícháte na míru u Parfumed Prague. Vstupné je 100 Kč a kromě dětského koutku s hlídáním vám nakupování zpříjemní i doprovodný program a hudební vystoupení.

Jen o kousek dál, na výstavišti v Holešovicích, se v sobotu a neděli mezi 10. a 18. hodinou koná Dyzajn Market, který podporuje autorskou tvorbu už 12 let. Mezi vystavujícími, kteří se účastní pravidelně, se tu letos poprvé prezentuje například projekt Bylinky do schránky, slovenská značka Hatussa se svíčkami z kokosového oleje v nádobách z recyklovaných lahví nebo malý pivovar Panaczech. Na info stánku pořídíte balíčky „Překvap sám sebe“ za 400, 600 nebo 800 Kč, uvnitř nichž najdete různé výrobky od zúčastněných tvůrců minimálně v hodnotě, kterou zaplatíte. Výtěžek z prodeje jde neziskové organizaci Bellis – Alianci žen s rakovinou prsu.

Last minute a sbírka dárků

Když to nestihnete teď, je tu ještě last minute příležitost příští víkend. V hale č. 13 v Pražské tržnici se bude v pátek 16. a v sobotu 17. 12. konat Mint Market. Předvánoční stres můžete alespoň na chvíli odhodit a projít si nabídku všech tvůrcu pěkně v klidu, i když s sebou budete mít děti. K dispozici totiž bude dětský koutek s hlídáním i kreativním tvořením. Pořadatelé letos ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vyhlásili sbírku dárků pro děti uprchlíků z různých zemí, které teď žijí v Praze, Brně a Ostravě. Můžete tedy na stánek organizace na pražském Mint Marketu přinést nezabalené dárky pro děti. Nedostatek darů je především pro větší děti ve věkové skupině 12 až 18 let.

V neděli 18. prosince se pak od 10 do 17 hodin koná šestý Mint Market v Litomyšli, v budově bývalého zámeckého pivovaru. Jeho součástí bude gurmánský trh a adventní doprovodný program pro děti i dospělé.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Rodičovská Volvo Cars

Být doma s novorozencem až šest měsíců a pobírat u toho...

Malý krok pro společnost Volvo Cars, ale velký skok pro rodiče napříč Evropou a nejen tam. Zaměstnanci švédské automobilky z regionu EMEA můžou od...

Kalendář Proměny odhaluje první osobnosti pro rok 2023

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích. K tomuto výročí připravila speciální vydání charitativního kalendáře Proměny, ve kterém známé osobnosti podstupují překvapivé proměny.

V době největší krize mě podpořila Ewa Farná, říká zakladatelka projektu Za Normální Holky Kristýna Dolejšová

Na Instagramu ji sleduje téměř sto padesát tisíc lidí, vydala knihu a její projekt #ZaNormálníHolky pomáhá dívkám řešit především...

Když jí bylo zdravotně nejhůř, rozhodla se přejít Pacifickou hřebenovku. Věřila, že jí to pomůže.

Pomáhala v ulicích Bejrútu po explozi i na Moravě po tornádu. Přešla Pacifickou hřebenovku, vystoupala na Kilimandžáro. To je dost pro zdravého člověka. Monika Benešová má však vážné onemocnění střev.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu