Úterý, 7 února, 2023
spot_img

No neke! Móda, dekorace i mobily z druhé ruky v super stavu: V Praze otevřel cirkulární obchod

Tři čtvrtiny Čechů někdy kupují použité zboží. Většinou nás k tomu motivuje snaha ušetřit. Z toho vycházeli zakladatelé obchodu No neke!, který nově najdete v nákupním centru Westfield Chodov.

Z průzkumu, který vypracoval partner projektu No Neke InsightLab, vyplynulo, že alespoň někdy nakupuje věci z druhé ruky 77 % Čechů. Pro 80 % z nich je motivací šetření peněz, polovina přemýšlí tak, že je škoda vyhazovat funkční věci, 36 % chce zamezit plýtvání a pro 27 % lidí je to zkrátka ekologičtější způsob nakupování.

Obchod No neke! přichází s konceptem prodeje různorodého secondhandového sortimentu na jednom místě. Najdete tu nejen oblečení, které dodávají obchody Second hand 1981 a Tak trochu jiný sekáč, a dětské zboží z půjčovny a prodejny Ebuu, ale také elektroniku Apple od Levneiphony.cz, vintage dekorace a další věci do domácnosti od Eterle a elektrokola značky EbikePartners. Obchod také funguje jako výdejna knih projektu Reknihy.cz. Všechno vám to tady zabalí do recyklovaných tašek. I zařízení prodejny je z druhé ruky, použitý nábytek pochází z programu IKEA Druhý život nábytku.

Trojice zakladatelů cirkulárního obchodu, foto: No neke!

Respondenti ve výzkumu také uváděli, že občas nedůvěřují hygienickým standardům v secondhandech a pochybují o kvalitě zboží. Tuhle vžitou představu chce No neke změnit. Všechno, co prodává, je totiž v prvotřídním stavu. „Chceme bořit předsudky ohledně nákupů v second handech. Věříme, že si zákazníci po příchodu k nám řeknou, že snad ani není možný, že tohle je sekáč,“ říká CEO No neke! Michaela Kloudová. Obchod zatím funguje ve zkušebním provozu, začátkem ledna se ukáže, jak bude pokračovat dál. Nakoupit vánoční dárky tam tedy určitě stihnete.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Jsou ženy ve vesmíru lepšími velitelkami než muži?

Vědkyně vyhodnotila informace z výzkumné stanice, která simuluje pobyt na Marsu, a zjistila, že ženy se pro dlouhodobé mise hodí o něco lépe než...

Energická Zuzana Vránová rozdává seniorům a samoživitelkám jídlo i dobrou náladu

Zakladatelka Sousedského klubu na Praze 10 se stala první oceněnou v pátém ročníku projektu Laskavec. Vadilo jí plýtvání jídlem a to, že někteří ho mají nedostatek, a tak se s tím rozhodla něco dělat.

Ester Rišková zachraňuje týrané a vysloužilé dostihové koně

Když se před pár lety rozhodla koupit ex-dostihovou klisnu Relace, která měla kvůli nezvladatelné povaze skončit na jatkách, netušila, jak moc se tím změní její vlastní život.

Víkend je plný trhů s lokální tvorbou – hurá pro dárky!

O tomto víkendu máte možnost oběhnout hned několikery trhy a pořídít dárky od českých designérů a lokálních značek. Kam se vyplatí podívat? A co ještě stihnete do Vánoc?
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu