Úterý, 26 září, 2023
spot_img

Je tu párty! Namíchejte si doma originální koktejly a návštěvy budou zírat!

Víkend, prázdniny a horko – to si říká o relax a zábavu. Benedikt Houda, bar manager z pražského The Monkey Baru, pro vás připravil tři elegantní alkoholické drinky, které zvládnete snadno sami doma.

Paloma

→ 40 ml tequila blanco
→ 150 ml grepova limonáda

Do dlouhé sklenice plné ledu nalijeme tequilu, přidáme špetku soli a dolijeme grepovou limonádou. Lehce promícháme, zdobíme plátkem grepu. V The Monkey Baru jsme drink posunuli. Uděláme domací cordial z grepu, guave a ibišku. Smícháme s tequilou a dolijeme sodou. Zdobíme krustou z ibiškové soli.

Penicilin

→ 40 ml skotská blended whisky
→ 10 ml kouřová skotská whisky
→ 30 ml citronová šťáva
→ 20 ml medová voda (med a voda v poměru 1 : 1)
→ zázvor

Do shakeru hodíme přibližně 1 cm velkou kostku zázvoru a rozdrtíme. Poté přidáme skotskou whisky, citron, medovou vodu a vyshakerujeme. Scedíme do nízké sklenice na led a na závěr přelejeme kouřovou skotskou. U nás v baru si děláme domací cordial z yuzu a galangalu, který následně smícháme s whisky.

Negroni

→ 30 ml gin
→ 30 ml campari
→ 30 ml sladký červený vermut

Do menší sklenice plné ledu nalijeme gin, campari a sladký červený vermut a 30 sekund promícháme. Zdobíme pomerančem nebo pomerančovou kůrou. V našem baru jsme zaměnili gin za mezcal a celý drink pomocí technologie ultrazvuku nastařili americkým vonným dřevem Palo Santo. Na závěr přidáváme pár kapek roztoku z lanýžové soli.

Benedikt Houda

Pochází z Brna, kde začal v 18 letech míchat drinky na diskotéce. Své umění zdokonaloval pod vedením barmanů vyhlášených pražských barů. Pracoval v Oblacích na Žižkovské věži, v Hemingway Baru, v L’Fleur a v AnonymouS Baru. Během nucené covidové pauzy si uvědomil, že pracovat přes den a v noci spát má také své výhody, ale The Monkey Bar ho opět vtáhl do koktejlového nebe. S jejich novým konceptem koktejlového menu procestujete během jediného večera čtyři kontinenty. Každý kontinent, který je domovem jiného druhu opice, přináší čtyři originální koktejly založené na jedinečné ingredienci ze své země.

Vychází 2. října

Konec roku bez ohňostrojů?

Zaznamenali jste v tisku varování vědců před mixem jedů a karcinogenů, které vdechujeme při pálení zábavní pyrotechniky? Ohňostroje u nás přitom legislativa téměř neřeší. Podepiště petici, která to chce změnit.

5 dobrých zpráv, které vám pomohou zlepšit pondělní den

Představte si, že slavíte 100. narozeniny. Jaký asi povedete život a co budete dělat? Stoletá Britka Edith Murway-Traina zrovna trénuje na další soutěž ve...

Víme, co na sebe, aby vám komáři tolik nepili krev

Jemné bzučení dokáže zničit nejeden letní večer. Když budete vědět, co komáry přitahuje, lépe se vám proti nim bude bránit.

Umělá inteligence od Google pomáhá s ochranou zvířat

Rozpoznat prakticky okamžitě stovky druhů živočichů ukrytých hluboko v pralesích, sdílet statisíce fotografií a pomáhat tím se vzděláváním veřejnosti ...

Sara Polak: Jak se dá umělá inteligence využít pro život v době krize

Tohle je můj třetí článek pro WHAT o umělé inteligenci. Jsem vděčná, že mám možnost předávat vám informace o...
Zavří­t reklamu