Středa, 27 září, 2023
spot_img

Dokonalá letní manikúra: Co se teď nosí?

Přirozenost, důraz na detail i nečekaně praktické metalické odstíny. Trendy mani-pedi předpověď pro léto 2023 je překvapivě variabilní.

Ano, v jednoduchosti je krása. Ovšem co bývá jednoduché, může být nudné a pozornost neudrží. Pro tyto případy tu máme léto. Roční období, kdy je vše povoleno, zaběhnutá rutina či pravidla najednou neplatí. I naše ruce si žádají víc volnosti.

Síla detailu

Co bude letos našim nehtům v letních měsících slušet nejvíce? „Letošní léto je víc než kdy jindy o přirozenosti a lehkosti. Rozhodně to ale neznamená, že byste měla manikúru odbýt. Na mysli mám krátce upravené nehty, průhledný lak nebo top coat s lehce béžovým odstínem. A k tomu letní detail jako tečka nebo proužek v odvážnější barvě, která může korespondovat třeba s tónem vašich plavek,“ popisuje majitelka mani-pedi salonu Re: beauty Taťána Babčuk.

Preciznost jako základ

Pokud jste si jako milovnice bezbarvých laků oddychly, dovolíme si vás zneklidnit. Kromě výše zmíněné lehounké dekadence ladění nehtů s plážovým outfitem se do popředí léta 2023 derou i metalické a zrcadlové odlesky. Ideálně v kombinaci s delšími nehty, tento design je ovšem milosrdný i k nehtům krátkým.

Metalické odlesky v kovovém podtónu jsou překvapivě praktická volba, hodí se k jakémukoli barevnému outfitu. Důležitá je však preciznost a kvalitně odvedená práce. A řekněme si na rovinu – cit zkušené manikérky většina z nás nemá.

Barevný diktát, nebo pastel?

„Když máme opálenou pokožku, výraznější odstíny působí mnohem lépe. Navíc ženy často musejí v práci dodržovat dresscode, na dovolené se chtějí trochu víc odvázat,“ vysvětluje Taťána Babčuk. A jaké barvy jsou tedy letos v kurzu? „Pastelově fialová v kombinaci s oranžovou, bledě modrá a krok vedle neuděláte v podstatě ani se všemi pastelovými odstíny. Color blocking vypadá v létě na nehtech také skvěle. Já osobně bych využila každé příležitosti si výraznou manikúru užít,“ doporučuje majitelka salonu.

Svoboda tvaru

Co se týče tvaru samotných nehtů, už zdaleka neplatí jeden unifikovaný tvar, kterého byste se měla držet. Někomu vyhovují delší nehty do špičky, někdo nedá dopustit na kratší nehty vypilované pěkně do kulata a někdo si zase nedokáže představit jiný než rovný tvar. „Měla byste nosit takový tvar nehtů, který odpovídá vaší osobnosti. To samé platí i o délce nehtů, nehledě na to, jaký je zrovna trend,“ shrnuje Taťána Babčuk.

 

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Ještě nemáte dárky? Náš seznam 21 tipů vás zachrání!

Ponožky, deka nebo třeba diář jsou sice praktické, pod stromečkem však obvykle nevyvolají velké překvapení. Ale ani tradiční vánoční dárky nemusejí být nuda. Nechte...

Herečka Aňa Geislerová: Bytostně nesnáším být kohokoli obětí

Ať už se objeví ve velkofilmu zahraniční produkce, nebo v režijním debutu s nízkým rozpočtem, hraje vždycky naplno. Aňa...

Doma jako v přírodě: Na Vysočině se rodí nábytek inspirovaný lesem

Za novou značkou Zlesart stojí architektka Daniela Polubědovová a podnikatel Petr Novák. Vyrábějí nábytek a doplňky, které vycházejí z větviček nebo lístků a přenášejí do interiéru kus přírody.

Gymnastka od Banksyho v troskách ukrajinského města

Nejslavnější streetartový a graffiti umělec dnešní doby v pátek představil svůj nový počin, který se nachází ve válkou zničené Ukrajině. Jak umění v ulicích reflektuje dobu a kdo jsou další hvězdy street artu?
Zavří­t reklamu