Středa, 27 září, 2023
spot_img

Filmy open-air: Kam v Praze zajít do letního kina?

Hlavní město nabízí přes prázdniny řadu možností, kde sledovat filmy pod širým nebem. Můžete si užít letní kino v kulisách zeleně, historického centra i umělecké galerie.

Letní kino Kinská

Kino s nejvyšším stropem a nejlepší klimatizací v centru Prahy. Tak samo sebe nazývá letní kino v Kinského zahradě plné kouzelných zákoutí. Najdete ho za Národopisným muzeem, u jihozápadního cípu areálu nedaleko vstupu z Holečkovy ulice. Od června do půlky září se tu promítá pětkrát týdně – od úterý do soboty. Filmová nabídka je rozkročená mezi artovější kousky a divácké taháky. Například tuto středu zve kino na unikátní uvedení animovaného snímku Věčné jaro, nominovaného na Oscara, o utlačovaném čínském hnutí Falun Gong. V pátek a sobotu to jistí Amélie z Montmartru a Gympl. V případě špatného počasí se nic neruší. Jen se musíte přesunout do kina Atlas, kde projekce proběhne. Program a více informací.

Letní kino Dox

Milovníkům umění dobře známý prostor Dox v Holešovicích na začátku července rozjel spolupráci s cinemafilním projektem Edison Filmhub. Na střeše Doxu si tak můžete vychutnat současnou artovou tvorbu i filmy o životě umělců na velkoplošném plátně. Aby vás nerušil šum města (a naopak projekce nerušila sousedy, kteří mají třeba jiný vkus), zvuk vám půjde do sluchátek. Promítá se každou středu až do konce srpna. Příští týden můžete třeba zajít na Oscarem oceněnou Velkou nádheru od Paola Sorrentina a na srpen se chystá předpremiéra životopisného snímku Caravaggiův stín, který podle vlastního scénáře zrežíroval slavný italský herec Michele Placido. Na filmu o tajném vatikánském vyšetřování rebelujícího nadaného umělce, který jako modely pro své nábožné obrazy využíval prostitutky či zločince, Placido pracoval čtyři roky. Program a více informací.

Silent letní kino

Městská knihovna v Praze v kooperaci s festivalem středoevropského filmu 3Kino fest spouští třetí ročník letního kina na Mariánském náměstí na Starém Městě. A je to kino tiché, dokonalý zvuk bez nechtěných ruchů si tedy budete moct vychutnat díky sluchátkům. Těch je však omezený počet, takže kdo dřív přijde… Znáte to. Projekce jsou zdarma, takže tady to platí dvojnásob. Když bude pršet, přesouvá se program do knihovny. Promítá se všehovšudy devětkrát, tři filmy od 20. 7., další tři od 17. srpna a poslední trojice pak na přelomu srpna a září. V druhém bloku, zaměřeném na dějiny 20. století, najdete také cenami ověnčené české filmy Pouta a Okupace. Program a více informací.

Letní kino CAMP

Centrum architektury a městského plánování, které sídlí v krásných prostorách u kláštera Emauzy na Praze 2, si na prázdniny připravilo divácky oblíbené kousky z poslední doby i ze zlatého fondu české kinematografie. Při úterních projekcích vás od 25. července čekají britský hudební film Piráti na vlnách, komedie se třemi oscarovými nominacemi Trojúhelník smutku, americké drama Kde zpívají raci a česká klasika Jak utopit doktora Mráčka. Začíná se ve 21 hodin a všechny projekce jsou english friendly. Program a více informací.

Letní kino Kasárna Karlín

Promítá se už tradičně i v unikátním historickém areálu Kasáren Karlín. Čtvrtky vám díky spolupráci s Americkým centrem zpříjemní lety prověřené trháky jako Návrat do minulosti, Klub rváčů nebo Dobyvatelé ztracené archy. Soboty do konce července patří českým diváckým hitům Návrat idiota a Samotáři. Za pozornost rozhodně stojí také dokument Vědkyně vs. věda, který je na programu v neděli 23. července. Americké vědkyně v něm popisují svoji profesní cestu a překážky, které musely zdolat ve snaze dosáhnout kariéry, jež byla dlouho vyhrazena mužům. Konkrétně na tuto projekci je vstupné dobrovolné. Prvních 150 návštěvníků může sledovat filmy z pohodlí lehátek, když si ale vezmete svůj polštář nebo stoličku, je kapacita kina neomezená. Program a více informací.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Od džungle po Antarktidu. Výstava fotek ukazuje důležitost ochrany přírody

V galerii Czech Photo Center začala výstava jednoho z porotců letošního ročníku soutěže Czech Nature Photo. Je jím držitel několika ocenění, španělský biolog a fotograf přírody Roberto García-Roa.
Salón Studia Luqy

Oáza jménem LUQY

Místo Lewise Capaldiho fotka političky. Fandové se baví vtipnou záměnou

„Ten, kdo má na starost billboardy Netflixu, si zaslouží vyhazov,“ napsal zpěvák na svůj Twitter k upoutávce na dokument o jeho životě. Z reklamy totiž kouká britská expremiérka Liz Truss. Jejich vzájemná podoba se zpěvákem je terčem internetových vtípků.

Rudo před očima: Co ještě nevíte o rtěnce ikonické barvy?

Rudá barva je odjakživa symbolem vášně, svůdnosti i elegance a v davu je téměř nepřehlédnutelná. Rudá rtěnka, jako základní...

Užijte si jahodové hody s netradičními recepty

Jahodová polévka s tvarohem, jahody se sýrem stracciatella nebo ledové jahodové sorbety. Vychutnejte si vaši jahodovou úrodu s novými...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu