Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Ideální město na rande? Praha! K důvodům patří levné a dobré pivo

Praha se dostala do top 5 měst, kde můžete zažít nejlepší rande. Příliš romantiky za tím nehledejte, Praha milence přitahuje zejména levným a dobrým pivem, přívětivou průměrnou cenou za jedno rande a nepřeberným množstvím atrakcí, které město nabízí.

Ano, i takové žebříčky se dělají, za tímto konkrétně stojí průzkum společnosti Compare the Market. Cílem průzkumu bylo najít ideální města pro singles. Na první příčku se dostalo japonské Tokio, na druhém místě skončil Bangkok a pak už se přesouváme do Evropy: třetí je Budapešť a celkově čtvrtou pozici obsadilo naše hlavní město. První pětku uzavírá jihokorejský Soul. Z Evropy se do první desítky dostala ještě bulharská Sofia, polská Varšava a portugalský Lisabon. Bratislava je patnáctá.

Průzkum hodnotil padesátku měst podle sedmi kritérií, která jsou relevantní pro život singles – cena nájmů, cena piva, průměrná cena za rande, míra nezaměstnanosti, rychlost internetu, počet barů a restaurací a počet atrakcí a možností trávení volného času.

Pokud bychom se dívali jen na cenu rande, dostala by se Praha s průměrnou cenou 1440 Kč za jedno rande pohodlně do první patnáctky. Do hodnocené částky se počítaly dva lístky do kina, láhev vína, tříchodové menu ve středně drahé restauraci a pětikilometrová cesta taxíkem. Nejlevněji dle průzkumu vyvedete protějšek v Istanbulu (cca 840 Kč), v Novém Dillí v Indii vás večer vyjde na 928 Kč a v argentinském hlavním městě Buenos Aires by mohla stačit rovná tisícovka. Co se dalších ukazatelů týče, například nejvíc barů a restaurací i možností, kam vyrazit na rande, mají v Tokiu a nejlevnější pivo (27 Kč) vám načepují v Šanghaji. Na nízké nájmy by to vyhrála Sofia.

Vychází 28. listopadu

Proč máme v létě nutkání cestovat a proč nejsme po dovolené...

Těšíte se na volno jako na spásu. Jste ochotní udělat si práci dopředu a dokončit všechny uzávěrky s vidinou, že už to vydržíte: Vždyť už bude dovolená! A vy si konečně odpočinete. Opravdu?!

Beáta Kaňoková: „Sekáče a bazary jsou moje guilty pleasure.“

Herečka Beáta Kaňoková se objevuje na obrazovkách jako zaměstnankyně obchodu s módou v dobovém seriálu Zlatá labuť. Móda je Beátě blízká, dřív mívala módní blog. Vyprávěla nám o tom, jak hledá krásu na cestách (naposledy na Sardinii), ale i na blešácích.

Aktivujte v sobě smyslnost! Které vůně podpoří erotickou touhu a čím vám pomůže jóga?

Tak schválně, kdy naposledy jste se cítili opravdu svůdně? Naše těla nejsou nastavena k přijímání a čekání, až to...

Konec rozpraskané kůži. Jak o sebe v zimě pečovat?

Jakmile se teploty začnou pohybovat pod nulou, vaše rty, ruce, tváře i paty pokryjí větší či menší prasklinky. Připadá...

Rozhovor se spoluscenáristkou filmu Světlonoc o pověrčivosti, magii, snech, intuici i smrti

Mysteriozní drama Světlonoc o mladé ženě, která se po letech vrací do vesnice ve slovenských horách, kde naráží na nedůvěru, předsudky a pověry, je druhým společným celovečerním filmem Barbory Námerové s Terezou Nvotovou.
Zavří­t reklamu