Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Ideální město na rande? Praha! K důvodům patří levné a dobré pivo

Praha se dostala do top 5 měst, kde můžete zažít nejlepší rande. Příliš romantiky za tím nehledejte, Praha milence přitahuje zejména levným a dobrým pivem, přívětivou průměrnou cenou za jedno rande a nepřeberným množstvím atrakcí, které město nabízí.

Ano, i takové žebříčky se dělají, za tímto konkrétně stojí průzkum společnosti Compare the Market. Cílem průzkumu bylo najít ideální města pro singles. Na první příčku se dostalo japonské Tokio, na druhém místě skončil Bangkok a pak už se přesouváme do Evropy: třetí je Budapešť a celkově čtvrtou pozici obsadilo naše hlavní město. První pětku uzavírá jihokorejský Soul. Z Evropy se do první desítky dostala ještě bulharská Sofia, polská Varšava a portugalský Lisabon. Bratislava je patnáctá.

Průzkum hodnotil padesátku měst podle sedmi kritérií, která jsou relevantní pro život singles – cena nájmů, cena piva, průměrná cena za rande, míra nezaměstnanosti, rychlost internetu, počet barů a restaurací a počet atrakcí a možností trávení volného času.

Pokud bychom se dívali jen na cenu rande, dostala by se Praha s průměrnou cenou 1440 Kč za jedno rande pohodlně do první patnáctky. Do hodnocené částky se počítaly dva lístky do kina, láhev vína, tříchodové menu ve středně drahé restauraci a pětikilometrová cesta taxíkem. Nejlevněji dle průzkumu vyvedete protějšek v Istanbulu (cca 840 Kč), v Novém Dillí v Indii vás večer vyjde na 928 Kč a v argentinském hlavním městě Buenos Aires by mohla stačit rovná tisícovka. Co se dalších ukazatelů týče, například nejvíc barů a restaurací i možností, kam vyrazit na rande, mají v Tokiu a nejlevnější pivo (27 Kč) vám načepují v Šanghaji. Na nízké nájmy by to vyhrála Sofia.

Vychází 29. května

Mražení vajíček: Zoufalý pokus zachránit plodnost, nebo naděje budoucnosti?

Často je jim těsně před čtyřicítkou, když si uvědomí, že mají sice skvělou kariéru, luxusní byt a procestovanou půlku světa, ale jaksi žádného partnera,...

Dárky nejen pro zamilované

Nažhaví vás myšlenky na Valentýna, nebo vás svátek zamilovaných nechává chladnými? Máme pár tipů na dárky, ale kdo říkal, že si je mezi sebou musejí dávat jen partneři? A kdo říkal, že je vůbec musíte dávat někomu jinému? Co udělat radost sami sobě?

Skoncujte s perfekcionismem a objevte způsoby, jak žít smysluplný život

Jste na konci s dechem, a tak se vám možná životní tempo sem tam podaří zpomalit. Ale jen do...

Piargy: Film o postavení žen na venkově v 30. letech je tematicky stále aktuální

Do kin přichází oceňovaný mysteriozní snímek „o lásce, vášni a naději“ ze slovenské vesnice Piargy, jež žila v hříchu a jednoho dne zmizela z povrchu zemského. Naplnilo se proroctví staré vědmy?

Grafika roku: Výstava představí nejlepší autorské knihy i počítačovou grafiku

Ještě do konce ledna je možné přihlásit své výtvarné dílo na největší přehlídku současné domácí grafické tvorby.
Zavří­t reklamu