Sobota, 9 prosince, 2023
spot_img

Modelka Pavlína Němcová: Chci si zachovat své přirozené já

Modelka, podnikatelka a designérka Pavlína Němcová se po 30 letech vrátila z Paříže zpět do své rodné země. Jak vzpomíná na své období ve světovém modelingu a co je pro ni důležité?

Jaké byly vaše začátky v modelingu?

Modelingu jsem se začala věnovat v 16 letech, bylo to těsně před revolucí. Tenkrát jsme ještě s Evou Herzigovou jako jedny z prvních vycestovaly za modelingem do Paříže. Brala jsem to spíše jako výlet, být modelkou vlastně mým snem nikdy nebylo, vždy jsem se chtěla věnovat spíš designu. Každopádně z výletu se rychle stala opravdová práce, agentura nás tenkrát postavila do studia před fotografa a musely jsme opravdu začít pracovat. To pro mě v tu dobu, jako pro introverta, bylo dost těžké, focení jsem moc v lásce neměla. V Paříži o nás byl obrovský zájem, nevím, zda to bylo tím, že jsme byly takové exotické, zpoza železné opony.

Rok na to, co jsem do Paříže přijela, jsem se zamilovala, otěhotněla jsem a porodila syna, což pro mě bylo vlastně takové období, kdy jsem byla od modelingu na chvíli „osvobozená“. Záhy nato jsem se ale ve svých 20 letech rozváděla a pochopila jsem, že modeling je pro mě skvělý zdroj obživy a možnost, jak opravdu stát v Paříži na vlastních nohách a být finančně nezávislá. Ve vrcholovém modelingu si člověk v té době mohl vydělat opravdu neuvěřitelné peníze. Měla jsem štěstí, že jsem se zalíbila Gianfrancu Ferrè, který byl tehdy hlavním designérem pro Christiana Diora. V té době mi dal moji první velkou kampaň a tím mi vlastně otevřel dveře do vrcholového modelingu. Zakládala jsem si na tom, abych byla opravdová profesionálka a neusnula na vavřínech, a i když moje hlavní motivace byl v tu dobu hlavně výdělek, úspěch nastoupil velmi rychle.

Modeling byl pro vás tehdy hlavně zdroj obživy. Chápu správně, že jste pak potřebovala ukojit i svou kreativní stránku a věnovat se třeba právě designu?

Přesně tak. Bylo to před pěti lety, kdy jsem se po téměř 30 letech žití v Paříži, kde jsem se věnovala modelingu, vrátila na trvalo do Prahy. Právě to mi dalo skvělou příležitost pustit se
do tvorby svých vlastních šperků Gioia.

S přibývajícím věkem jsem pak mimo to pro sebe začala hledat i způsoby, jak se stále udržet v co nejlepší kondici a předcházet známkám stárnutí. A vzhledem k tomu, že nejsem zastánkyní invazivních metod a chci si zachovat své přirozené já, dostala jsem se k liftingovým masážím obličeje. Díky tomu jsem pak vlastně zjistila, že mohu své know-how předávat i dalším lidem, a tak jsem otevřela kosmetické studio The Face Concept a přivedla tuto metodu i do Česka. Jde o přírodní lifting uskutečněný pouhými hloubkovými masážemi obličeje. Dojde tak k přirozenému pozdvihnutí kontur obličeje, omlazení, vyčištění lymfatického systému a také k uvolnění veškerých psychických tenzí. Blahodárných efektů je mnoho, je to takový můj tajný beauty trik! Vždy říkám, že je to nejlepší fitko na světě, klient vlastně jen přijde, lehne si a zkušená terapeutka manuálně procvičí všechny obličejové svaly. Touto metodou se nechávám rozmazlovat jedenkrát týdně.

Abych si udržela zdravý vzhled a zářivou pleť, denně si dopřávám světlenou terapii od Reclar. V jednom malém přístroji se skrývá hned několik zázračných funkcí, které zefektivní moji běžnou péči. Tím jsou mé beauty rituály dotažené k dokonalosti.

Plánujete do budoucna nějaké nové projekty?

Tím, že jsem minulé léto změnila management a aktuálně mě zastupuje Pure Model, paradoxně se mi opět otevřely dveře do světa modelingu. Moc se těším na všechny velké projekty, které máme naplánované na tento rok. Modeling spolu s kosmetických studiem The Face Concept a značkou šperků Gioia, mě zaměstnávají natolik, že si občas přeju, aby měl den alespoň 72 hodin, abych vše mohla skloubit, a tudíž ani v blízké budoucnosti nic
nového neplánuji.

Pavlína Němcová sází na přirozenou krásu. Foto: Reclar

Pavlíniny beauty rituály

Moje ráno začíná…
… důkladným očištěním obličeje a zapracováním denního séra a krému pomocí Reclar peeleru.

Jednou týdně se rozmazlím…
… přírodní liftingovou masáží v mém beauty salonu The Face Concept, jejíž omlazující efekt je opravdu dechberoucí.

Když vana, tak…
… každý večer. Je to pro mě rituál, při kterém se krásně zrelaxuji po celodenním maratonu.

Nejvíc ve své kůži se cítím, když…
… jsem se krásně vyspala. Myslím, že to je základ pro dobrý pocit každého z nás.

V mé výbavě nesmí chybět…
… čisticí olej, výživný a hydratační krém a samozřejmě Reclar peeler.

Každý den končím…
… úplně stejným způsobem jako ráno, akorát čištění pleti dávám ještě větší důraz tak, aby veškeré nečistoty, které se na pleti během dne nashromáždily, byly opravdu důkladně odstraněny. A poté opět následný rituál s Reclar peelerem.

Být krásná pro mě znamená…
… být především dobrý a spravedlivý člověk!

Beauty rituály strávím denně v průměru…
… cca 10 minut každé ráno a večer.

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Ty nejlepší make-upy, které odolají letnímu horku

Lehké, moderní make-upy jsou jako druhá kůže – nezatíží, sjednotí, rozjasní a také ochrání pleť. Vybrali jsme šest nejlepších, které musíte vyzkoušet.

Umělá inteligence od Google pomáhá s ochranou zvířat

Rozpoznat prakticky okamžitě stovky druhů živočichů ukrytých hluboko v pralesích, sdílet statisíce fotografií a pomáhat tím se vzděláváním veřejnosti ...

Sedmiletou Lilli se vzácnou genetickou vadou může zachránit operace za 10 milionů korun

Ihned po narození dcery poznali, že má Lilli jiný tvar očí, obličeje i hlavy. Nemohla sát mléko, měla problém s příjmem potravy. Nedokázala „pást koníčky“ a hlavička rostla neúměrně tělu miminka. Diagnóza? Crouzonův syndrom. Když jim lékař oznámil, že jejich dcera umírá, a zmizela jim za dveřmi operačního sálu, nevěděli o nemoci nic.

Rozkvetlý podzim u vás doma

Recept na kouzelné růže z jablek a domácího listového těsta provoní váš domov i teď, když už růže na...
Zavří­t reklamu