Středa, 31 května, 2023
spot_img

Zpěvačka, kterou údajně týral herec Shia LaBeouf, v globální kampani proti domácímu a sexuálnímu násilí burcuje veřejnost

Loni se britská zpěvačka, skladatelka a producentka FKA twigs dostala do hledáčku médií především kauzou s bývalým partnerem Shiou LaBeouf. Talentovaná hudebnice totiž herce obžalovala ze sexuálního obtěžování, emocionálního týrání a napadení. Nyní se objevila v krátkém videu celosvětové kampaně proti domácímu a sexuálnímu násilí. Co veřejnosti vzkazuje?

Britská zpěvačka, skladatelka, producentka a tanečnice FKA twigs je jednou z nejvýraznějších hvězd současnosti. Za svůj život už si prošla mnohým – přivydělávala si v pánských klubech, našli jí několik nádorů v děloze a loni se dostaly na povrch i děsivé detaily z jejího vztahu s hvězdou snímků Transformers nebo Disturbia – Shiou LaBeouf. Ten ji měl údajně sexuálně obtěžovat, emocionálně týrat i napadat. Není tak divu, že si právě tuto třiatřicetiletou celebritu vybrali jako jednu z tváří kampaně proti domácímu a sexuálnímu násilí.

Už nikdy víc

Hudebnice se objevila v krátkém animovaném videu ke spuštění kampaně „Join the Chorus”, za kterou stojí nadace proti domácímu násilí NO MORE a mezivládní organizace The Commonwealth Secretariat. Video vypráví příběh ptáka, který uvízne ve větvích stromu a osvobodit se může pouze s pomocí celého hejna. „Domov by měl být prostor, kde se všichni cítíme dobře. Ale pro některé z nás se může stát nebezpečným místem bez možnosti úniku. I když jeden hlas může zůstat nevyslyšen, celý chór nelze ignorovat. Společně můžeme pomoci osvobodit ty, kteří trpí domácím a sexuálním násilím. Připojte se ke sboru a řekněte, že už nikdy víc. Až když budeme trvat na tom, aby na ženách nebylo pácháno žádné násilí, definitivně zaženeme jednu z nejškodlivějších nemocí dnešní společnosti,” apeluje ve videu na veřejnost hudebnice.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FKA twigs (@fkatwigs)

Aktivisté, kteří na kampani pracují, pak například vytvořili i seznam toho, jak pomoci blízké osobě, jež si zneužíváním prochází, nebo jaké organizace kontaktovat. Poslední průzkum, který byl proveden v Anglii a Walesu, odhadoval, že od března 2019 do března 2020 bylo obětmi sexuálního napadení nebo pokusů o sexuální napadení 773 000 jedinců ve věku 16 až 74 let.

Ve stejném roce pak bylo přibližně 2,3 milionu lidí obětmi násilí domácího, přičemž drtivá většina z nich byly ženy. Co se týká České republiky, tak až šedesátiprocentní nárůst poptávky po svých službách zaznamenaly loni organizace, které se zabývají pomocí obětem domácího násilí. České televizi tuto informaci sdělila socioterapeutka Zdena Prokopová z centra ROSA.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Vše, co potřebujete vědět, když chcete pořádat akci v ulicích města

Pokud si potřebujete půjčit kus parku nebo silnice pro svůj festival, bleší trh či oslavu, můžete se ztratit v uličkách byrokracie. Nenechte se odradit....

Greenpeace hledá Soundtrack pro planetu. Může na něm být i vaše skladba

Bena Cristovao a další hudebníky na kompilaci doplní vítězové soutěže, kterou organizace pořádá. Producentům nabízí k využití databázi zvuků, které její členové nahráli při expedicích po celém světě.

Odbornice na AI Sara Polak: Jako malá jsem toužila být kombinací archeologa a dobrodruha na způsob Lary Croft

Představujeme vám výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že jejich sny jsou zrealizovatelné. Zapojily se do projektu Dream...

Opustila dobrou práci, která šla proti jejímu přesvědčení, a pustila se do vlastního podnikání s přírodní kosmetikou

Veronika Ptáčková dříve pracovala na výrobě běžné kosmetiky. „Jednou jsem otevřela v kanceláři řasenku, která přišla jako novinka, a ucítila jsem tu nepříjemnou vůni. V tento den nastal zlom,“ vysvětluje, proč se rozhodla odejít. Dnes k nám dováží kosmetiku, která je zcela bez chemie.
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu