Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Zpěvačka, kterou údajně týral herec Shia LaBeouf, v globální kampani proti domácímu a sexuálnímu násilí burcuje veřejnost

Loni se britská zpěvačka, skladatelka a producentka FKA twigs dostala do hledáčku médií především kauzou s bývalým partnerem Shiou LaBeouf. Talentovaná hudebnice totiž herce obžalovala ze sexuálního obtěžování, emocionálního týrání a napadení. Nyní se objevila v krátkém videu celosvětové kampaně proti domácímu a sexuálnímu násilí. Co veřejnosti vzkazuje?

Britská zpěvačka, skladatelka, producentka a tanečnice FKA twigs je jednou z nejvýraznějších hvězd současnosti. Za svůj život už si prošla mnohým – přivydělávala si v pánských klubech, našli jí několik nádorů v děloze a loni se dostaly na povrch i děsivé detaily z jejího vztahu s hvězdou snímků Transformers nebo Disturbia – Shiou LaBeouf. Ten ji měl údajně sexuálně obtěžovat, emocionálně týrat i napadat. Není tak divu, že si právě tuto třiatřicetiletou celebritu vybrali jako jednu z tváří kampaně proti domácímu a sexuálnímu násilí.

Už nikdy víc

Hudebnice se objevila v krátkém animovaném videu ke spuštění kampaně „Join the Chorus”, za kterou stojí nadace proti domácímu násilí NO MORE a mezivládní organizace The Commonwealth Secretariat. Video vypráví příběh ptáka, který uvízne ve větvích stromu a osvobodit se může pouze s pomocí celého hejna. „Domov by měl být prostor, kde se všichni cítíme dobře. Ale pro některé z nás se může stát nebezpečným místem bez možnosti úniku. I když jeden hlas může zůstat nevyslyšen, celý chór nelze ignorovat. Společně můžeme pomoci osvobodit ty, kteří trpí domácím a sexuálním násilím. Připojte se ke sboru a řekněte, že už nikdy víc. Až když budeme trvat na tom, aby na ženách nebylo pácháno žádné násilí, definitivně zaženeme jednu z nejškodlivějších nemocí dnešní společnosti,” apeluje ve videu na veřejnost hudebnice.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FKA twigs (@fkatwigs)

Aktivisté, kteří na kampani pracují, pak například vytvořili i seznam toho, jak pomoci blízké osobě, jež si zneužíváním prochází, nebo jaké organizace kontaktovat. Poslední průzkum, který byl proveden v Anglii a Walesu, odhadoval, že od března 2019 do března 2020 bylo obětmi sexuálního napadení nebo pokusů o sexuální napadení 773 000 jedinců ve věku 16 až 74 let.

Ve stejném roce pak bylo přibližně 2,3 milionu lidí obětmi násilí domácího, přičemž drtivá většina z nich byly ženy. Co se týká České republiky, tak až šedesátiprocentní nárůst poptávky po svých službách zaznamenaly loni organizace, které se zabývají pomocí obětem domácího násilí. České televizi tuto informaci sdělila socioterapeutka Zdena Prokopová z centra ROSA.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Mornštajnová, Lednická, Hartl nebo Kmenta s podpisem pro Šatník

Oblíbená charitativní knižní burza Ježíšek z La Fabriky se přesouvá do online prostředí. Knihy různých žánrů s vlastnoručními podpisy autorů nebo osob s knihami...

Trápí vás panické záchvaty, úzkosti nebo strachy? Mohou za nimi stát zážitky vašich rodičů

To, že původ mnoha vlastních traumat musíme hledat v první dekádě svého života, víme. A to dokonce i v...

Tipy, jak mít rád sám sebe, plus dalajlámův návod na štěstí

„Hlavně buď sama na sebe hodná… Měj rád sám sebe… Musíš sám sebe přijmout…“ Skvělé rady, na které dnes spolu s kapučínem a kouskem lahodného dortu na Instagramu natrefíte několikrát za den. Jasně, jenže ono to není tak jednoduché.

Druhý Avatar je konečně tady a má i svoji kosmetiku. Samozřejmě šetrnou k přírodě

Po letech čekání vstupuje tento týden do kin pokračování nejúspěšnějšího filmu všech dob – Avatar: The Way of Water. Režisér James Cameron ho točil na Novém Zélandu, kde nyní žije a kromě přípravy dalších Avatarů se tam věnuje pěstování bio zeleniny.
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu