Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Vše, co potřebujete vědět, když chcete pořádat akci v ulicích města

Pokud si potřebujete půjčit kus parku nebo silnice pro svůj festival, bleší trh či oslavu, můžete se ztratit v uličkách byrokracie. Nenechte se odradit. Praha vydala manuál, který vám pomůže krok po kroku.

Rádi byste uspořádali velký koncert na Letné nebo třeba jen sousedskou akci u vás v ulici, ale nevíte, co všechno je potřeba vyřídit a kam co nahlásit? A teď si vemte, že v každé městské části platí trošku jiný systém pro zábor silnic či chodníků. A ty potřebujete vyřídit jen v některých případech. Příkazy, zákazy, papírování… Kdo se v tom má vyznat!

Usnadnit to má Manuál pro pořádání akcí ve veřejném prostoru, který připravil tým zkušených organizátorů a znalců úředních postupů v čele s radní hlavního města Prahy pro kulturu Hankou Třeštíkovou. Zpracovala ho projektová kancelář Kreativní Praha, která řeší strategické plánování kultury ve městě.

Na adrese Verejnyprostor.praha.eu se dozvíte, co je potřeba splnit podle typu akce, kterou máte v plánu. Kde vůbec můžete, nebo nemůžete rozbalit prodejní stánky. Jak vyřešit přívod elektřiny a obstarat následný úklid. S kým řešit, když potřebujete usměrnit dopravu. Jak dlouho trvá všechno vyřídit a kolik to bude stát. Všechno jasně a přehledně včetně odkazů na kompetentní instituce. Jednodušší už to asi být nemůže. Tak co zorganizujete?

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Baarová, Burian, Kryl či Matuška na neznámých fotografiích

V pražské galerii Bohéma začala výstava Neznámé portréty známých: Osobnosti mezi první republikou a totalitou. Některé fotky slavných s pohnutým osudem se veřejnosti představí vůbec poprvé.

Filmová architektka, která točila i s Charlize Theron, poradí, jak snadno vylepšit každý interiér

Když jsme si s Lucií Amossé domlouvaly rozhovor, musela se nejprve omluvit. „Mám natáčení, kde stavím dvacet dva koupelen,“...

Říká se mu Vajgl a chce vyčistit svět od vajglů. „Víme, jak je recyklovat,“ říká osobitý podnikatel

Petr Kukla už osm let učí kuřáky neházet vajgly na zem. Prodává popelníky s designem od českých ilustrátorů, zásobuje jimy bary a festivaly a teď chce obsadit města se svým popelníkem ve tvaru cigarety.

L’Oréal vyvíjí inovativní lahvičky z rostlinných vláken

Do obalových řešení bez škodlivých vlivů na životnímu prostředí se naplno pustila společnost L’Oréal, která se už nějakou dobu...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu