Úterý, 30 května, 2023
spot_img

Velký školní swap, přehlídka kroužků a party k tomu

Bačkory, pastelky, obaly na sešity… Už je to tu zas. O snížení stresu před začátkem školního roku se postará akce Back to School v Pražské tržnici. Nabízí i workshopy k přípravě zdravých svačin.

V úterý 30. srpna budou haly č. 13 a 22 a venkovní korzo v Pražské tržnici v Holešovicích patřit dětem a rodičům. Akci připravila tržnice ve spolupráci s platformou SWAP Prague a Městskou knihovnou Praha.

Den je nabitý programem od 11 hodin až do večera. Základem je swap školních pomůcek, ale také dětského oblečení, sportovního vybavení nebo hraček. Pokud chcete dát něco do placu, přineste maximálně tolik věcí, kolik unesete v ruce. Odnést si můžete 15 kousků. A přijímají se pouze věci v super stavu.

Návštěvníky čeká taky přehlídka kroužků a volnočasových aktivit pro děti. Co třeba lekce tance s obručí hulahoo? Představí se zde výrobci didaktických pomůcek nebo deskových her, s nimiž učení nebude žádná nuda. Pro výtvarně nadané jsou přichystány ateliéry v duchu Montessori a Waldorf pedagogiky. Můžete si tu vyrobit vlastní úkolníček, naučit se zpracovat zbytky starých sešitů a výtvarnou dílnu tu bude mít například i DOX.

A samozřejmě nechybí jídlo. V hale č. 22 budou probíhat workshopy, kde se dozvíte, jak připravit zdravé svačiny, zn.: lokálně a udržitelně. Pavlína Mähringová a Veronika Břicháčková představí svou knihu Svačinková bichle a obložené tortily nebo zeleninové pomazánky bude u stánku chystat i Jitka Veselá, vítězka soutěže Masterchef Česko 2021. Akci zakončí Mardoša z kapely Tata Bojs v roli DJe.

Vstupné je 60 Kč, děti do 5 let neplatí. Více info na facebookové události.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Český animovaný film útočí na Zlatý glóbus + 5 dalších dobrých...

Film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad, který vznikl podle knihy novinářky Petry Procházkové a jejích zkušeností z Afghánistánu, byl vybrán mezi pět nejlepších animovaných...

„Do Edmontonu mě přivedla láska,“ přiznává novinářka Natalie Debnárová

Tohle místo se vám může stát osudem… nebo taky ne. Pokud dáváte přednost krásám přírody před městem, budete v kanadském Edmontonu, kde znají jen dvě sezony, zimní a období rekonstrukcí čehokoliv od chodníků po dálnice, nadšení.

Pětina Čechů trpí syndromem vyhoření z přepracování. Vyzkoušejte meditační aplikace, které vás naučí odpočívat

Co v životě dělají ti nejúspěšnější lidé? Odpočívají. Přepracování je jednou z nejčastějších vizitek moderního života, podle odborníků dokonce...

Tereza Srbová: Neposadit se na zadek

V současnosti asi nejznámější česká herečka v zahraničí mi hned přirostla k srdci svou nebývalou otevřeností, a zároveň hloubavým...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu