Středa, 1 února, 2023
spot_img

Tom Holland odchází ze sociálních sítí: „Instagram mě ubíjí.“

Představitel Spider-Mana si kvůli svému duševnímu zdraví dává pauzu od sociálních sítí i od práce. Před tím ještě natočí seriál – o duševním zdraví.

Herec, který vstoupil do Hollywoodu v roce 2012 filmem Nic nás nerozdělí, už dříve omezil své působení na sociálních sítích. Včera se na Instagram krátce vrátil, aby na svém oficiálním profilu vysvětlil důvody odchodu.

Rozloučení s Instagramem

„Dávám si pauzu od sociálních sítí kvůli svému duševnímu zdraví,“ říká Tom Holland ve videu. Instagram a Twitter ho přemírou podnětů ubíjejí. „Když o sobě čtu na internetu, chytím se a motám se ve spirále a ve výsledku to velmi škodí mému duševnímu stavu. Rozhodl jsem se tedy zachovat si odstup, odejít a aplikace smazat.“

Ve videu také představil britskou charitu stem4 – vzdělávací program, který pomáhá teenagerům řešit jejich psychiku.

„Duševní zdraví má strašné stigma. Vím, že říct si o pomoc a vyhledat pomoc není něco, za co bychom se měli stydět, ale snáz se to řekne, než udělá,“ řekl herec. Zmínil, že vyzkoušel všechny čtyři aplikace v programu a byly pro něj „skutečně užitečné“.

Poslední seriál

Přestože na konci videa fanouškům slíbil, že se jim brzy ozve, hned tak to nejspíš nebude. Holland už letos v únoru v rozhovoru pro magazín CinePop při propagaci svého posledního filmu, adaptace videohry Uncharted, oznámil, že má v plánu pracovní pauzu. Jen ještě dotočí poslední věc, a tou je seriál The Crowded Room pro Apple TV+. Seriálová antologie zkoumá životy lidí, kteří bojovali s psychickými potížemi a naučili se s nimi žít. Tom Holland má v první desetidílné sérii poutavého thrilleru hlavní roli Billyho Milligana – prvního člověka, který byl kdy zproštěn viny kvůli osobnostní poruše, dnes známé jako disociativní porucha identity. Na sérii se Holland podílí také jako producent. Pak ale po náročeném kolotoči kolem Spider-Mana, jehož trilogie ještě doznívá v kinech posledním filmem s podtitulem Bez domova, plánuje zasloužený odpočinek.

Šéf Marvel Studios nicméně v rozhovoru pro New York Times prozradil, že se Tom coby Peter Parker/Spider-Man má objevit jako host ve filmu nějaké jiné postavy (či postav) z jejich komiksového světa a že je v řešení budoucnost Spider-Mana a jeho další samostatný film. Kdy k tomu ale dojde, je ve hvězdách.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Vyřazujete trička? Mohou z nich být hnízda pro zachráněná zvířata

Věčnou otázku, kam s oblečením, prostěradly nebo ručníky, které už mají to nejlepší za sebou, vám zodpoví pražská záchranná stanice pro divoká zvířata. Právě...

Johnny Depp úspěšným malířem

Svoje obrazy prodal za 3,6 milionu dolarů. A stačilo mu k tomu jenom pár hodin.

Česká architektka Eva Jiřičná je tváří luxusních hodinek

Díky spojení Evy Jiřičné se společností Carollinum, která u nás zastupuje prestižní hodinářské značky, poputuje půl milionu korun Nadačnímu...

Měli bychom víc naslouchat teenagerům, myslí si PR agentka Pavlína Fechterová

Již více než dvacet let stojí za agenturou 2media.cz – jednou z nejsilnějších agentur na trhu kulturního PR. Zároveň zastupuje jako agentka mladé začínající herce nebo originální výtvarníky a na sociálních sítích tráví čas jako kulturní influencer.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu