Středa, 24 února, 2021

Slavná zpěvačka se přiznala k temné minulosti a spustila kampaň pro prostitutky. Má jim pomoci v době pandemie

Nejstarší řemeslo prochází v době pandemie obrovskou krizí a pracovnice lásky prý často nemají ani na zaplacení nájmů nebo obživu pro své děti. Britská pěvecká hvězda FKA twigs se tedy rozhodla prostitutkám, které si často nemohou sehnat jiné zaměstnání, podat pomocnou ruku. Rozjela totiž kampaň, která má za cíl destigmatizovat tuto profesi a sehnat pro ženy finanční prostředky. Sama pak prozradila peprné detaily z minulosti.

Britská zpěvačka, skladatelka, producentka a tanečnice FKA twigs je jednou z nejvíc talentovaných umělkyň současnosti. Nyní se rozhodla využít svůj vliv a slávu k tomu, aby v době pandemie pomohla ženám, které koronavirová krize připravila o možnost výdělku. Jsou jimi pracovnice v erotických službách, jež často přišly o veškeré své zákazníky a spolu s nimi také o schopnost splácet své dluhy, platit nájmy nebo nakupovat jídlo pro své děti. Prostitutky totiž prý, zvlášť v této době, kdy je hledání nového zaměstnání těžší než obvykle, nemohou sehnat práci v jiném oboru a noční kluby jsou z velké části zavřené.

Práce v nočním klubu

Zpěvačka, které v minulých letech našli několik nádorů v děloze, zdůraznila naléhavost situace i to, jak moc je potřeba destigmatizovat tuto profesi a pomáhá usilovat o větší ochranu a práva pro sexuální pracovnice. Rozhodla se tedy pro osvětu a přibližuje veřejnosti problémy kterým čelí prostitutky, zejména v těchto nejistých dobách. A to pomocí kampaně na platformě GoFundMe, kterou nedávno spustila.

View this post on Instagram

i was 19 when i learnt my first pole move, i learnt a back hook spin from a stripper when i was working as a hostess in a gentleman’s club. for those of you who don’t know, hostessing is when one person pays another person for their time, anything from a conversation over dinner to sex work, and the club gets a cut of the fee. my lived experience as a very young woman in these environments has not only informed the strong and formidable woman that i am today, but also a lot of my work as a music and visual artist – sometimes even subconsciously. i feel like now is the time for me to step forward, pay respect, and shine a light on the challenges facing sex workers, especially during these uncertain times. sex workers I know and have met have discipline, craft, talent and work ethic – not only do they deserve better long-term, but their income has been wiped out by the lockdown and many are invisible to the financial aid available to others. there’s a bigger journey in challenging public attitudes, tackling stigma, and fighting for rights and protections – but today I’m inviting you to join me in helping with cash donations to SWARM, Lysistrata and ELSC. these organisations are providing direct financial support to strippers and sex workers, we’ve kicked off the the fund with £10,000 and you can donate at https://www.gofundme.com/f/sexworkermutualaidfunds this week, SWARM @swarmhive Lysistrata @lysistratamccf and ELSC @ethicalstripper will also be taking over my social media channels.

A post shared by FKA twigs (@fkatwigs) on

Při té příležitosti se na Instagramu také svěřila se svou minulostí v tomto oboru a tím, že ne vždy měla zaměstnání s pohádkovými příjmy, jak je tomu dnes. „Bylo mi 19 let, když jsem se naučila první pohyb pole dance. Pracovala jsem tehdy jako hosteska v pánském klubu. Pro ty z vás, kteří to nevědí, co obnáší dělat takovou hostesku, znamená to, že osoba zaplatí jiné osobě za její čas, ať už jde o konverzaci, večeři, nebo o sexuální služby. Klubu se pak odvádí poplatek. Moje zkušenosti z mládí v tomto prostředí mě formovaly v silnou a impozantní ženu, jíž jsem dnes a přinesly mi i hodně pro dráhu hudebnice a vizuální umělkyně,” napsala na svém Instagramu dvaatřicetiletá zpěvačka s tím, že nyní cítí, že přišel čas, aby projevila prostitutkám úctu a osvětlila, co vše musí v této době prožívat.

Peníze pro sexuální pracovnice

Sbírku na stránkách GoFundMe vytvořila umělkyně vlastním jménem Tahliah Debrett Barnett ve spolupráci s řadou organizací, jako jsou SWARM Lysistrata nebo East London Strippers Collective, jež poskytují přímou finanční podporu striptérkám a sexuálním pracovnicím během pandemie a bojují za jejich práva a ochranu. Sama zpěvačka přispěla částkou deset tisíc liber a dovolila organizacím využít její sociální sítě k tomu, aby mohly s veřejností sdílet informace o této problematice. „Sexuální pracovnice, které znám a které jsem potkala, mají disciplínu, talent a pracovní morálku. Zaslouží si být lépe vnímány i podporovány v dlouhodobém horizontu, ale hlavně pomoc v době, kdy nemají žádné příjmy a na příspěvky, které mají k dispozici ostatní, bohužel nedosáhnou,” žádala zpěvačka o finanční pomoc pro prostitutky své sledující na Instagramu.

 

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Plovoucí města mají zabránit katastrofám. Co na ně říkáte vy?

Plovoucí města mají zabránit katastrofám. Co na ně říkáte vy?

Podle odborníků by v důsledku klimatických změn mělo být do roku 2050 zasaženo až devadesát procent světových pobřežních měst povodněmi a erozí, které vytěsní...

Snům vděčí za své hity Beatles nebo Rolling Stones. Jak v sobě ve spánku probudit genialitu?

Tajemství spokojených a šťastných dní je ukryto v noci a v naší schopnosti spát. Kdo špatně spí, tloustne, má...

Zázvorové kuře s červenou rýží podle kuchařky Jím-Nejím

Potravinové alergie a intolerance trápí nejednoho z nás. I proto se Jana Pechmanová pustila do výběru 80 klasických i...

Nadpozemské nástroje nebo prostředky k rituálům. Objevte opravdovou sílu zázračných krystalů

Mnozí stále spojují slovo „krystal“ když už ne se světem Harryho Pottera, tak alespoň s něčím „nadpozemským“. Druhým extrémem...
Zavří­t reklamu