Čtvrtek, 2 února, 2023
spot_img

Slavná zpěvačka se přiznala k temné minulosti a spustila kampaň pro prostitutky. Má jim pomoci v době pandemie

Nejstarší řemeslo prochází v době pandemie obrovskou krizí a pracovnice lásky prý často nemají ani na zaplacení nájmů nebo obživu pro své děti. Britská pěvecká hvězda FKA twigs se tedy rozhodla prostitutkám, které si často nemohou sehnat jiné zaměstnání, podat pomocnou ruku. Rozjela totiž kampaň, která má za cíl destigmatizovat tuto profesi a sehnat pro ženy finanční prostředky. Sama pak prozradila peprné detaily z minulosti.

Britská zpěvačka, skladatelka, producentka a tanečnice FKA twigs je jednou z nejvíc talentovaných umělkyň současnosti. Nyní se rozhodla využít svůj vliv a slávu k tomu, aby v době pandemie pomohla ženám, které koronavirová krize připravila o možnost výdělku. Jsou jimi pracovnice v erotických službách, jež často přišly o veškeré své zákazníky a spolu s nimi také o schopnost splácet své dluhy, platit nájmy nebo nakupovat jídlo pro své děti. Prostitutky totiž prý, zvlášť v této době, kdy je hledání nového zaměstnání těžší než obvykle, nemohou sehnat práci v jiném oboru a noční kluby jsou z velké části zavřené.

Práce v nočním klubu

Zpěvačka, které v minulých letech našli několik nádorů v děloze, zdůraznila naléhavost situace i to, jak moc je potřeba destigmatizovat tuto profesi a pomáhá usilovat o větší ochranu a práva pro sexuální pracovnice. Rozhodla se tedy pro osvětu a přibližuje veřejnosti problémy kterým čelí prostitutky, zejména v těchto nejistých dobách. A to pomocí kampaně na platformě GoFundMe, kterou nedávno spustila.

https://www.instagram.com/p/CDeOXBzpCoV/

Při té příležitosti se na Instagramu také svěřila se svou minulostí v tomto oboru a tím, že ne vždy měla zaměstnání s pohádkovými příjmy, jak je tomu dnes. „Bylo mi 19 let, když jsem se naučila první pohyb pole dance. Pracovala jsem tehdy jako hosteska v pánském klubu. Pro ty z vás, kteří to nevědí, co obnáší dělat takovou hostesku, znamená to, že osoba zaplatí jiné osobě za její čas, ať už jde o konverzaci, večeři, nebo o sexuální služby. Klubu se pak odvádí poplatek. Moje zkušenosti z mládí v tomto prostředí mě formovaly v silnou a impozantní ženu, jíž jsem dnes a přinesly mi i hodně pro dráhu hudebnice a vizuální umělkyně,” napsala na svém Instagramu dvaatřicetiletá zpěvačka s tím, že nyní cítí, že přišel čas, aby projevila prostitutkám úctu a osvětlila, co vše musí v této době prožívat.

Peníze pro sexuální pracovnice

Sbírku na stránkách GoFundMe vytvořila umělkyně vlastním jménem Tahliah Debrett Barnett ve spolupráci s řadou organizací, jako jsou SWARM Lysistrata nebo East London Strippers Collective, jež poskytují přímou finanční podporu striptérkám a sexuálním pracovnicím během pandemie a bojují za jejich práva a ochranu. Sama zpěvačka přispěla částkou deset tisíc liber a dovolila organizacím využít její sociální sítě k tomu, aby mohly s veřejností sdílet informace o této problematice. „Sexuální pracovnice, které znám a které jsem potkala, mají disciplínu, talent a pracovní morálku. Zaslouží si být lépe vnímány i podporovány v dlouhodobém horizontu, ale hlavně pomoc v době, kdy nemají žádné příjmy a na příspěvky, které mají k dispozici ostatní, bohužel nedosáhnou,” žádala zpěvačka o finanční pomoc pro prostitutky své sledující na Instagramu.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Mel C odmítla zpívat v Polsku, nejspíš kvůli LGBT

Bývalá členka skupiny Spice Girls zrušila vystoupení na silvestrovské akci pořádané polskou televizí kvůli „záležitostem, které nejsou v souladu s komunitami,“ jež Mel C podporuje.

Zelené architektonické skvosty: Prohlédněte si působivé ekologické budovy světa

Kanceláře, hotely i luxusní rezidence jsou čím dál tím častěji zbarvené do zelena. U nás je jednou z ekologicky...

Hvězdou Instagramu se stal gay vystupující jako žena. Takhle si “drag queen” vyšla do hor bojovat za ochranu planety i menšin

Když se před lety přiznal, že je gay, lidé mu říkávali, aby hlavně nedělal nic zženštilého. Jeho touha ale...

Tichá domácnost a emoční vydírání: Pasivní agrese jako začátek konce vztahu

„Co se děje?“ zeptal se. „Nic,“ odpověděla. Bylo to takové to nic, které o pár vteřin později zdemoluje půlku...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu