Čtvrtek, 2 února, 2023
spot_img

Praha se o víkendu roztančí a rozezpívá

Namasírujte lýtka na tanec a připravte ruce na potlesk! V pátek a sobotu při procházce hlavním městem uslyšíte muziku různých žánrů. V rámci pouličního festivalu Praha žije hudbou vystoupí i Aneta Langerová nebo Prago Union.

Po všeobecném útlumu kultura opět ožívá a vrací se také do ulic, kam podle organizátorů festivalu rozhodně patří. Stojí za ním nezisková společnost Nerudný fest, která podporuje mladé umělce a pořádá i další akce v městském prostoru, např. festival Mladí ladí jazz. Chce propojit kulturu s veřejností a ve spolupráci s městem i rezidenty dosáhnout lepších podmínek pro pouliční umělce – buskery.

Busking je obecně vystoupení na ulici, nejen hudební, ale třeba i divadelní. Ve světových metropolích má dlouhou tradici. Publikum v ulicích v začátcích své kariéry hledaly i takové hvězdy jako Edith Piaf, Bob Dylan nebo Ed Sheeran.

Praha opět žije hudbou

První tóny letošního ročníku se rozezní v pátek 3. června ve 14 hodin a hrát se bude až do sobotního večera. Na Letné „u Stalina“ budou DJs udržovat taneční dav i v noci. Žánrově pestrý program nabízí téměř třicítka stanovišť po celém městě. Potkáte tam začínající umělce i známé tváře. Na „Kulaťáku“ v Dejvicích vás rozhýbe swingová tančírna, u Palladia zazpívá Adam Mišík a na Staroměstském náměstí můžete narazit na Muchu nebo Prago Union.

Festival je zdarma, můžete ho však podpořit zakoupením virtuální vstupenky. A samozřejmě jsou vítané příspěvky vystupujícím do klobouku přímo na místě, jak bývá při pouličních produkcích dobrým zvykem.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Husy do pusy: Vyzkoušejte svatomartinskou pochoutku na několik způsobů

Jedenáctý měsíc v roce odjakživa patří husím pečínkám, ale z jedné husy můžete mít užitku mnohem víc. Objednejte si ji čerstvou i s drůbky...

Oscarová herečka Emma Thompson burcuje lid k neposlušnosti. Z vyostřených britských protestů za klima vznikl nový film

Znáte ji z například z příběhů o Harrym Potterovi nebo z trháku Rodinné sídlo, za nějž získala zlatou sošku...

Ester Geislerová: Humor je nejsofistikovanější projev smutku

Jak Ester správně představit? Herečka, moderátorka, vizuální umělkyně, návrhářka, renesanční žena? To poslední bude nejlepší. Taky máma dvojčat, sestra...

Britské kino zvalo zrzky, ať se zdarma přijdou zchladit na film

Síť kin zareagovala na předpověď slibující rekordní vedra akcí, v níž nabízela volný vstup rudovlasým lidem. Na pozvánce využila tváře známých britských herců s rezavými vlasy.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu