Úterý, 30 května, 2023
spot_img

Praha se o víkendu roztančí a rozezpívá

Namasírujte lýtka na tanec a připravte ruce na potlesk! V pátek a sobotu při procházce hlavním městem uslyšíte muziku různých žánrů. V rámci pouličního festivalu Praha žije hudbou vystoupí i Aneta Langerová nebo Prago Union.

Po všeobecném útlumu kultura opět ožívá a vrací se také do ulic, kam podle organizátorů festivalu rozhodně patří. Stojí za ním nezisková společnost Nerudný fest, která podporuje mladé umělce a pořádá i další akce v městském prostoru, např. festival Mladí ladí jazz. Chce propojit kulturu s veřejností a ve spolupráci s městem i rezidenty dosáhnout lepších podmínek pro pouliční umělce – buskery.

Busking je obecně vystoupení na ulici, nejen hudební, ale třeba i divadelní. Ve světových metropolích má dlouhou tradici. Publikum v ulicích v začátcích své kariéry hledaly i takové hvězdy jako Edith Piaf, Bob Dylan nebo Ed Sheeran.

Praha opět žije hudbou

První tóny letošního ročníku se rozezní v pátek 3. června ve 14 hodin a hrát se bude až do sobotního večera. Na Letné „u Stalina“ budou DJs udržovat taneční dav i v noci. Žánrově pestrý program nabízí téměř třicítka stanovišť po celém městě. Potkáte tam začínající umělce i známé tváře. Na „Kulaťáku“ v Dejvicích vás rozhýbe swingová tančírna, u Palladia zazpívá Adam Mišík a na Staroměstském náměstí můžete narazit na Muchu nebo Prago Union.

Festival je zdarma, můžete ho však podpořit zakoupením virtuální vstupenky. A samozřejmě jsou vítané příspěvky vystupujícím do klobouku přímo na místě, jak bývá při pouličních produkcích dobrým zvykem.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Herečka Michelle Williams otevřela na Zlatých glóbech téma potratů

Proběhl dlouho očekávaný večer předávání Zlatých glóbů. Prestižní filmovou a televizní cenu si odnesla také herečka Michelle Williams, která pak pronesla emotivní projev, kde...

Hypnoterapie pomáhá při poruchách nálad, nespavosti a vyléčil jsem i kuřáky, tvrdí psycholog Martin Dlabal

Hypnoterapie je v posledních letech na vzestupu a stala se z ní jedna z velmi využívaných metod, jak pomoci...

Galeristka se srdcem dobrodruha

Iva Nesvadbová je výraznou postavou české umělecké scény. Založila galerii Gambit, stojí za veletrhem Art Prague a projektem Prague Photo, a kromě toho je majitelkou dnes už legendárního pražského podniku Café Montmartre. Popsala nám svoji profesní cestu.

Michaela Seewald: Staré pryč, nové sem!

Když o Michaele Seewald, zakladatelce multimediální společnosti V24 Media a vydavatelce Vogue CS, pátráte na internetu, mnoho osobních informací...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu