Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Pomozte vybavit děti samoživitelek pastelkami a sešity

Školní rok sice končí, ale rodiny, které na tom nejsou finančně dobře, už teď mají těžkou hlavu z toho příštího. Usnadnit jejich dětem vstup do školy má za cíl sbírka Papírový Šatník, kterou pořádá Papelote spolu s Šatníkem Nory Fridrichové.

Září je náročný měsíc pro školáky i pro jejich rodiče. Sešity, notýsky, tužky, pastelky, fixy, vodovky, pravítka, penály, aktovky… Zvýšené náklady na potřebné vybavení udělají díru do rozpočtu, a ten když je napjatý, už je ta díra hodně velká. Proto pražské papírnictví Papelote ve snaze ulehčit samoživitelům spojilo síly s nadačním fondem Šatník. Výsledkem je sbírka školních potřeb pro děti rodičů v nelehké situaci.

„Od našich zákazníků víme, že mají doma nejrůznější sešity a zápisníky, které nepoužívají, ale nechtějí je jen tak vyhodit. Napadlo nás proto, že bychom vyhlásili sbírku papírenských potřeb pro potřebné. Dlouhodobě s obdivem sleduji aktivity Nory Fridrichové a Šatníku, proto bylo jejich oslovení zcela automatické,“ říká spoluzakladatelka a výkonná ředitelka Papelote Denisa Havrdová. „Papelote do úvodu sbírky darovalo nejoblíbenější produkty, u kterých víme, že najdou ve školních lavicích využití. Jejich hodnota tvoří celkem 15 000 Kč. Budeme rádi za každý kousek, který řadu darovaných předmětů rozšíří,“ dodává.

„Když děti samy vyberou předměty, které pošlou dál, a společně je odneseme na sběrná místa, vedeme je k dobročinnosti. A to považuji za důležitou součást celé sbírky,“ připomíná novinářka Nora Fridrichová, zakladatelka nadačního fondu Šatník, který od roku 2019 poskytuje nejen materiální pomoc rodičům samoživitelům.

Sbírka odstartovala v pondělí 19. června a může se do ní zapojit každý. Školní a výtvarné potřeby můžete nosit do prodejen Papelote na Praze 7 – v ulici Milady Horákové nebo v Holešovické tržnici. Hodí se jak to, co máte doma a už to nevyužijete (například aktovka), tak nové věci, které můžete přikoupit právě třeba v Papelote. Nemusíte se bát, že to nestihnete do konce školního roku. Sbírka poběží i během prázdnin. První vlna darů najde nové majitele 1. září.

O Papelote

Papírenská značka Papelote vznikla před 13 lety a od začátku klade důraz na tradici, řemeslo a udržitelnost. Zápisníky, diáře nebo přání tvoří v České republice převážně z místních materiálů, tužky jsou z českého dřeva. Ne všechny materiály jsou však domácího původu, například papír Munken ze severské papírny Arctic paper si firma vybrala kvůli tomu, jak šetrně a ohleduplně k přírodě je vyráběný. Papelote také zodpovědně nakládá s odpadem. Ze zbytků, odřezků a nepodarků vzešla recyklovaná kolekce Papelote na druhou a například neprodané diáře se upcyklují v bločky. Upotřebí se i zkušební tisky, které by jinde skončily v kontejneru. Tady z nich vyrábějí pytlíky na balení zboží.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Světové celebrity si během pandemie vydělávají na stránkách s erotickým obsahem....

I na velké hvězdy světového showbusinessu, které jsou zvyklé na pohádkové příjmy, dopadla krize z nejrůznějších koronavirových opatření. Ušlé zisky ze zrušených módních přehlídek,...

Vyrostla generace slavných hudebníků, kteří nikdy neměli živý koncert. Být geniální už dnes nestačí, říká klavírista Tomáš Kačo

Pochází z chudé romské rodiny a dětství strávil s dalšími jedenácti sourozenci v novojičínském činžáku. Už v jeho pěti...

Menstruace není volba, pro některé ženy jsou však vložky luxusem, který si nemohou dovolit

Menstruační chudoba je téma, které se v Česku otevřelo docela nedávno. Pro spoustu lidí je překvapením, že i u nás žijí ženy, pro něž je stovka za vložky finanční zátěž. Spolek SOLA poskytuje hygienické potřeby zdarma a snaží se tento problém dostat do širšího povědomí.

Nový WHAT v sobě propojuje print a audio

Redakce WHAT otestovala v březnovém vydání novou platformu voxtox.fm. Pomocí umělé inteligence je možné převést text do hlasové podoby a na stránkách WHAT si tak můžete pomocí QR kódu přehrát hned několik článků.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu