Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Nastartujte svoje podnikání, které změní svět k lepšímu

Máte neziskovku nebo rozjíždíte společensko prospěšný projekt a cítíte, že potřebujete popostrčit nebo prostě chcete nasát tipy od zkušenějších? Pomůže vám akcelerátor 3-2-1 dílna. Do uzavření přihlášek zbývají už jen necelé dva týdny.

Co to je?

Intenzivní sedmidenní program rozložený do dvou bloků sloužící k rozjezdu vašeho společensky prospěšného podnikání. Žádná suchá teorie, ale praxe a zkušenosti z terénu. Čeká vás 40 hodin workshopů, které vás provedou pilíři podnikání od analýzy konkurence po cenotvorbu. Odborné semináře vás naučí strategicky plánovat a pracovat s financemi a na mentorském dni získáte odpovědi na otázky k vašem projektu od zkušených lidí z byznysu i nezisku. Jednou z mentorek byla například i podnikatelka Babeta Schneiderová, držitelka ocenění Laskavec, s níž jsme před časem přinesli rozhovor.

Pro koho se akcelerátor hodí? 

Pro každého, kdo má dobrý nápad, který pozitivně ovlivní společnost nebo přinese pozoruhodnou inovaci, a chce si ověřit jeho životaschopnost. A taky pro neziskové organizace, které fungují třeba už déle a rády by se naučily, jak fungovat udržitelněji. Vyzkoušíte si, jak dobře se dají poznatky z byznysu aplikovat do neziskového sektoru.

Co vám to přinese?

Otestujete si sílu svého nápadu a vyzkoušíte si, jak s ním obstojíte před zákazníky, to vše pod dohledem zkušenějších, kteří vám podají pomocnou ruku. Rozpoznáte silné a slabé stránky nejen svého záměru, ale i sebe samých.

„Dostanete několik dní, kdy vystoupíte z reality všedního dne. Získáte odstup a nadhled, který pomůže v dalším směřování vaší mise. Je vám vytvořen prostor, kde máte možnost se reálně zamyslet nad svou další strategií. Obdržíte nástroje pro ověření myšlenky, designování a prototypování. A tohle vše s obrovskou podporu sehraného týmu a skvělých mentorů,“ popisuje svoje zkušenosti jedna z široké řady absolventek 3-2-1 dílny Marie Froulíková, která stojí za vzdělávací platformou Kudykampus, jež pomáhá hledat profesní uplatnění a stáže středoškolským a vysokoškolským studentům.

Akcelerátorem prošla také psycholožka Vlaďka Bartáková, která poskytuje terapie a konzultace prostřednictvím svého projektu Jak vychovávat a nezbláznit se: „Akcelerátor 321 dílna mi pomohl vidět další možnosti mého projektu. Učesat ho. Mít chuť na něm pracovat jinak. Uvidět cesty, jak s ním pohnout.“

Chcete vědět víc?

Všechno se dozvíte na stránkách 321dilna.cz, kde taky najdete registrační formulář. Přihlášky pro letošní ročník je možné posílat do 17. dubna.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Víkend je plný trhů s lokální tvorbou – hurá pro dárky!

O tomto víkendu máte možnost oběhnout hned několikery trhy a pořídít dárky od českých designérů a lokálních značek. Kam se vyplatí podívat? A co ještě stihnete do Vánoc?

V divadle NoD zavládne Logika chaosu

S novou divadelní sezonou přichází na prkna divadla NoD zcela nový počin uměleckého souboru RUN OPERUN. Opera zvaná Logika...

V italské vesničce se odpadky mění na působivé modely

Frasso Sabino je malebná italská vesnička, v níž se většina obyvatel nadchla pro vyrábění oblečení a doplňků z odpadků a věcí,...

Čeští olympionici budou v Pekingu reprezentovat v oblečení Made in Czech Republic

Zimní olympijské hry budou oslavou sportu, ale z našeho pohledu i oslavou naší vědy a zlatých českých ručiček. Olympionici...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu