Pátek, 3 února, 2023
spot_img

Mel C odmítla zpívat v Polsku, nejspíš kvůli LGBT

Bývalá členka skupiny Spice Girls zrušila vystoupení na silvestrovské akci pořádané polskou televizí kvůli „záležitostem, které nejsou v souladu s komunitami,“ jež Mel C podporuje.

Britská zpěvačka Melanie Crisholm známá jako Mel C v pondělí večer na Twitteru vyvěsila oznámení, kterým ruší svou účast na silvestru v Polsku. „Obávám se, že ve světle některých záležitostí, na které jsem byla upozorněna a které nejsou v souladu s komunitami, jež podporuji, nebudu moct vystoupit v Polsku na plánované silvestrovské akci. Věřím, že se tam brzy vrátím. Doufám, že máte všichni nádherné Vánoce. Všechno nejlepší do roku 2023,“ zněla její zpráva. Konkrétnější ve svém sdělení nebyla, vše ale nasvědčuje tomu, že měla na mysli LGBTQ+ komunitu. Uživatelé Twitteru ji v reakcích označovali za hrdinku a bojovnici.

Polsko nejhorší v EU

Jak informoval magazín Deadline, akci, na níž měla Mel C účinkovat, pořádá polská veřejnoprávní televize TVP, která si v uplynulých letech vysloužila kritiku kvůli vysílání propagandy namířené proti LGBTQ+. The Guardian připomíná, že homosexualita je v Polsku od roku 1932 legální, nicméně sňatky osob stejného pohlaví se v zemi neuznávají a stejnopohlavní páry nemohou adoptovat děti. Polsko se v tabulce hodnotící práva LGBTQ+, kterou sestavila Mezinárodní asociace leseb, gayů, bisexuálů, trans a intersexuálů, umístilo mezi zeměmi EU na nejnižší příčce.

Telewizja Polska zareagovala prohlášením, v němž stojí: „Melanie C je jednou z mnoha hvězd letošního ročníku Silvestrovské sny s Dwójkou, která přijala pozvání a podepsala smlouvu s TVP a oslaví s námi nový rok – a dnes, pod tlakem online komentářů, nečekaně odstoupila z představení.“

Spice Girls v dobách největší slávy. Foto: Universal

Mel C je už od 90. let známou podporovatelkou LGBTQ+ komunity. V roce 2021 získala cenu British LGBT Awards. Mezi Spice Girls měla přezdívku Sporty Spice, nosila méně ženské oblečení než ostatní členky kapely a setkávala se s tím, že ji občas někdo označil za lesbu. Nevadilo jí to, i když je heterosexuální, řekla magazínu Gay Times.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Opalovací krém Water Soul Eco Sun Cream

Vybavte se na léto opalovacím krémem, co zabraňuje bělení korálových útesů

Zázrak, se kterým byste letos měli chytat bronz, se jmenuje Water Soul. Tenhle nový opalovací krém od luxusní italské značky totiž obsahuje přírodní...

Psi, fazole a hara hachi bu. Objevte tajemství dlouhověkosti podle modrých zón

Na světě existuje pět záhadných oblastí, kde se lidé navzdory nápadným kulturním rozdílům běžně dožívají devadesáti a více let a méně často je potkávají srdeční choroby a rakovina. Čím to je?

4 romantické hotely, které si určitě zamilujete

Blíží se měsíc lásky, a tak jsme i my zapátrali po místech, na kterých byste mohli své polovičce splnit...

Designérka Lucia Jamrichová: Nahota mi nevadí, pokud je krásná

Talentovaná designérka Lucia Jamrichová si před lety v Německu vzala do hlavy, že bude vyrábět kabelky. Nejprve úspěšně vrátila...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu