Čtvrtek, 26 května, 2022
spot_img

Jak ustát hejty? Vychází kniha Ženy v zenu o ženách, které se nebojí být vidět a slyšet

Veřejný prostor není přívětivé místo. Něco o tom ví političky, podnikatelky i herečky. Jak se ženy z různých oborů srovnaly s nálepkami a nevyžádanými komentáři na svou osobu a co se z toho můžete naučit vy? To vám poví Ženy v zenu.

Co spojuje například koreanistku Ninu Špitálníkovou, zpěvačku Ridinu Ahmedovou a novinářku Noru Fridrichovou? Všechny jsou vidět a slyšet, šly s kůži na trh, dostaly se do povědomí lidí a taky se musely vypořádat s pochybnostmi, předsudky i nepříjemnými nebo přímo nenávistnými komentáři od cizích. Řeší se jejich vzhled, vztahy, názory, životní styl… Jak s tím pracovat, jak se z toho nezbláznit a jak to třeba využít ve svůj prospěch?

Známé i méně známé inspirativní ženy se sešly v projektu Žena v zenu, kde sdílejí své osobní zkušenosti i obavy a předávají rady, které jim pomohly, a tipy na psychohygienu a posílení sebevědomí. Projekt, za nímž stojí Petra Schwarz Koutská a Lilia Khousnoutdinová, vznikl loni s cílem motivovat a podporovat ženy a ukázat jim, že v tom nejsou samy.

To nejdůležitější, co se dozvěděly, je shrnuto v knize Ženy v zenu, která právě vychází. Najdete v ní ilustrace od Dany Lédl alias myokard a také prostor pro vlastní poznámky a zápisky. Proto má kniha praktický malý formát, který se vejde do kabelky, a tak ji můžete nosit pořád s sebou. Více o knize i kompletní rozhovory se všemi 57 odvážnými ženami, které už se do projektu zapojily, hledejte na www.zenavzenu.cz.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Organický šampon Duetto: Hýčká domácí mazlíčky i jejich majitele

Nezapomínejte na nekončící mezisváteční návštěvy připravit také své mazlíčky. A to rovnou organickým a eticky zpracovaným šamponem s biodynamickým sporýšem, který je vhodný také...

Producent oceňované Okupace a průkopník „zeleného“ natáčení o zašívání ponožek a cestě proti proudu

Jan Hlavsa pracoval na prvním českém uhlíkově neutrálním seriálu Novy Národní házená a s Julií Žáčkovou produkoval drama Okupace,...

Návrhář Michael Kováčik: Dokážu ženy pochopit a vyzdvihnout jejich přednosti

Kdo se jen trochu orientuje ve světě módy, určitě už pár let registruje Michaela Kováčika. Mladý návrhář, kterému kromě...

Francouz vyhrál 200 milionů euro. Většinu peněz dal na ochranu přírody

Nesázel proto, aby si mohl kupovat luxusní věci. Jeho cílem bylo založit nadaci, prostřednictvím níž bude moct pomáhat přírodě i lidem.
Zavří­t reklamu