Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Číslo 13 přineslo skupině Vesna štěstí. Česko je ve finále Eurovize

Dívčí uskupení Vesna zabodovalo s čtyřjazyčnou písní My sister’s crown v semifinále hudební soutěže Eurovize a postupuje do sobotního finále.

V dnešním prvním semifinále Eurovize uvedla Vesna s frontmankou Patricií Kaňok svoji píseň My sister’s crown pod pořadovým číslem 13. Skladba oslavující sesterství zpívaná česky, anglicky, bulharsky a ukrajinsky zaujala publikum v Liverpool Areně i zahraniční diváky u obrazovek, protože právě díky jejich hlasům Vesna spolu s dalšími devíti interprety postoupila do finále, které se koná v sobotu 13. května. Podmínkou hlasování totiž bylo, že není možné poslat hlas pro hudebníka ze stejné země, jako je hlasující.

Ve čtvrtek se koná druhé semifinále s šestnácti vystupujícími, z nichž opět postoupí dál jen desítka. V sobotu se všichni utkají společně s tzv. velkou pětkou, tedy státy, které mají účast ve finále jistou – Velkou Británií, Německem, Itálií, Francií a Španělskem. Přímou cestu do finále má také vždy zajištěn vítěz předchozího ročníku, tentokrát je to Ukrajina.

Snad Vesně přinese třináctka štěstí i ve finále. Sledovat ho budete moct 13. května od 21 hodin v přímém přenosu na ČT2 a v iVysílání.

Zatím největší český úspěch v Eurovizi zaznamenal zpěvák Mikolas Josef, který v roce 2018 dosáhl s hitem Lie to Me na šesté místo.

Vesna před pár dny představila také akustickou verzi písně My sister’s crown.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Ondřej Sekora – milovník brouků a ragby

Ferda Mravenec letos oslavil 90. narozeniny. V pražské Ville Pellé dnes začíná výstava věnovaná jeho otci, ilustrátorovi Ondřeji Sekorovi, která představí i neznámé ukázky z jeho tvorby.

Aktivujte v sobě smyslnost! Které vůně podpoří erotickou touhu a čím vám pomůže jóga?

Tak schválně, kdy naposledy jste se cítili opravdu svůdně? Naše těla nejsou nastavena k přijímání a čekání, až to...

7 rad, jak uspět při výběrovém procesu

Máte před sebou důležité výběrové řízení a chtěli byste se co nejlépe připravit?  V dnešní době, kdy trh práce...

Udržitelně a bez chemie. L’Oréal uvedl kompletně rostlinnou barvu na vlasy Botanea

Zapomeňte na chemii. L’Oréal Professionnel totiž světu předvedl produkty s názvem Botanea, první kompletně rostlinné barvy na vlasy. Ty...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu