Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Čeští olympionici budou v Pekingu reprezentovat v oblečení Made in Czech Republic

Zimní olympijské hry budou oslavou sportu, ale z našeho pohledu i oslavou naší vědy a zlatých českých ručiček. Olympionici budou nosit oblečení, jehož nejvýraznější části jsou vyrobeny v České republice, jako třeba bundy se speciální nanomembránou vyvinutou na univerzitě v Liberci.

Zatímco se oblečení běžně ve velkém šije v Číně, kde se budou v únoru 2022 konat zimní olympijské hry, naši sportovci jdou proti proudu a obracejí se k tradicím domácí výroby. Poprvé od roku 1968 budou mít nejviditelnější části oblečení Made in Czech Republic, včetně nové verze populární čepice Raškovka, která vychází z trikolory. „Jedeme hrdě reprezentovat Českou republiku, český sport a historii českého průmyslu,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Cedulky, na nichž obvykle obrázky popisují péči o materiál, tentokrát ponesou piktogramy zimních sportů.

Foto: Český olympijský tým

„Stejně jako společnost Alpine Pro je ryze česká, i naši olympionici budou na blížících se hrách nastupovat při oficiálních olympijských aktech v ryze českých výrobcích. Raškovka, bunda i kalhoty jsou kompletně vyrobeny v tuzemsku,“ dodal generální ředitel a zakladatel Alpine Pro Václav Hrbek. Kalhoty a bunda se mohou pyšnit funkční nanomembránou, která odvádí páru, ale nepropouští dovnitř vodu. Nanomembrána se zrodila pod vedením Romana Knížka na Technické univerzitě v Liberci díky technologii, kterou tam vyvinul a v roce 2005 patentoval profesor Oldřich Jirsák.

Raškovka 2.0 je k dostání už nyní, kompletní kolekce se představí asi za tří týdny.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

„Rusové také milují své děti.“ Sting přezpíval svůj song z období...

Britský zpěvák a skladatel vydal písničku Russians v roce 1985 a nyní aktuální verše jako „Nic takového jako vítězná válka neexistuje...“ zpívá znovu. Výtěžek věnuje na pomoc Ukrajině.

Módní průmysl potřebuje revoluci – cirkularitu. Jaká jsou její pravidla?

Než roztočíte výplatu ve všudypřítomných výprodejích, na chvilku se zastavte. Kolik toho vlastně potřebujete? Jak dlouhý bude životní proces...

Kvůli bulimii musela přestat se sportem. Nyní si běžkyně Marcela Joglová plní olympijský sen

Marcela Joglová je maratonskou hvězdou posledních let. Máca, jak se jí v běžeckých kruzích říká, sportovala od dětství, ne...

„Do Edmontonu mě přivedla láska,“ přiznává novinářka Natalie Debnárová

Tohle místo se vám může stát osudem… nebo taky ne. Pokud dáváte přednost krásám přírody před městem, budete v kanadském Edmontonu, kde znají jen dvě sezony, zimní a období rekonstrukcí čehokoliv od chodníků po dálnice, nadšení.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu