Pátek, 21 ledna, 2022
spot_img

Thajské taxíky se přeměnily na malé zahrádky. Mají pomoci řidičům bez práce s obživou

Na hromadném “taxi pohřebišti” v Bangkoku se dvě stovky červených a růžových nevyužívaných aut proměnily v malé zahrádky a domovy pro žáby. Vypěstované plodiny mají pomoci s obživou řidičům, kteří kvůli koronavirovým opatřením v Thajsku museli opustit zaměstnání a vrátit se do rodných vesnic.

Poté, co Thajsko zaregistrovalo obrovský nárůst nakažených koronavirem a tamní vláda vydala tvrdé restrikce, cestovní ruch v jinak oblíbené turistické destinaci utichl. I dnes je v souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku cestování do země stále zásadně omezeno. Vedení místní taxislužby Ratchapruk Taxi Garage si po čase všimlo, že většina jejich řidičů metropoli opustila a vrátila se do rodných vesnic, protože přišli o téměř všechnu práci. A tak se majitelé společnosti rozhodli vzít situaci do vlastních rukou a na střechách nevyužívaných automobilů vytvořili malé zahrádky, začali na nich pěstovat zeleninu a ve starých pneumatikách chovat žáby. Informovala o tom britský BBC. „Je to naše poslední možnost,“ řekl agentuře AFP Thapakorn Assawalertkun, jeden z vlastníků společnosti s tím, že na mnohých vozidlech ještě nejsou doplaceny ani všechny půjčky.

Lilky, chilli papričky, okurky, cukety, bazalka nebo žáby mají pomoci řidičům a ostatním zaměstnancům, které pandemie připravila o práci, s obživou. Prodeje plodin na místních trzích pak zase financovat náklady společnosti. „Pěstování zeleniny na střechách taxíky nepoškodí, protože většina z nich již bohužel byla nenávratně rozbita. Motory jsou nefunkční, pneumatiky propíchlé. Nedá se nic dělat,“ vypráví pro britské médium Thapakorn o tom, jak se snaží nefunkční stroje na parkovišti alespoň z části využít.

Vzhledem k tomu, že pozitivích případů nákazy koronavirem je v zemi je stále mnoho, iniciativy, jako je ta Ratchapruk Taxi Garage, jsou klíčové pro pomoc nezaměstnaným pracovníkům, jak si vůbec obstarat jídlo v těžké době.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Na výstavě věnované femme fatale české nové vlny se můžete pomazlit...

Ester Krumbachová byla nejen originální kostýmní návrhářkou a scénografkou, ale také múzou slavných režisérů a nespoutanou renesanční osobností, která výrazně ovlivnila filmovou tvorbu především...

Jak vyzrát na obezitu a přejídání? Naučte se rozlišovat mezi emočním a fyzickým hladem

„Já včera přišla domů z práce tak vyčerpaná a zoufalá, že jsem vyjedla celý hrnec brokolice…“ No dobře, namísto...

Každé dítě má právo vyrůstat v rodině. Podívejte se, kdo z hvězd podpořil kampaň Hledáme rodiče

Možná si často ani neuvědomujeme, jakou výsadou je, že jsme mohli nebo můžeme vyrůstat v teple rodinného krbu. Že...

Zkrášlete se na Beauty for Charity a pomozte handicapovaným dětem

Na akci Beauty for Charity byste neměli chybět. Pokud totiž v úterý 2. dubna zavítáte do Miracle Esthetis Clinic & Spa, můžete si kromě svého „vylepšeného“ a...
Zavří­t reklamu