Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Thajské taxíky se přeměnily na malé zahrádky. Mají pomoci řidičům bez práce s obživou

Na hromadném “taxi pohřebišti” v Bangkoku se dvě stovky červených a růžových nevyužívaných aut proměnily v malé zahrádky a domovy pro žáby. Vypěstované plodiny mají pomoci s obživou řidičům, kteří kvůli koronavirovým opatřením v Thajsku museli opustit zaměstnání a vrátit se do rodných vesnic.

Poté, co Thajsko zaregistrovalo obrovský nárůst nakažených koronavirem a tamní vláda vydala tvrdé restrikce, cestovní ruch v jinak oblíbené turistické destinaci utichl. I dnes je v souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku cestování do země stále zásadně omezeno. Vedení místní taxislužby Ratchapruk Taxi Garage si po čase všimlo, že většina jejich řidičů metropoli opustila a vrátila se do rodných vesnic, protože přišli o téměř všechnu práci. A tak se majitelé společnosti rozhodli vzít situaci do vlastních rukou a na střechách nevyužívaných automobilů vytvořili malé zahrádky, začali na nich pěstovat zeleninu a ve starých pneumatikách chovat žáby. Informovala o tom britský BBC. „Je to naše poslední možnost,“ řekl agentuře AFP Thapakorn Assawalertkun, jeden z vlastníků společnosti s tím, že na mnohých vozidlech ještě nejsou doplaceny ani všechny půjčky.

Lilky, chilli papričky, okurky, cukety, bazalka nebo žáby mají pomoci řidičům a ostatním zaměstnancům, které pandemie připravila o práci, s obživou. Prodeje plodin na místních trzích pak zase financovat náklady společnosti. „Pěstování zeleniny na střechách taxíky nepoškodí, protože většina z nich již bohužel byla nenávratně rozbita. Motory jsou nefunkční, pneumatiky propíchlé. Nedá se nic dělat,“ vypráví pro britské médium Thapakorn o tom, jak se snaží nefunkční stroje na parkovišti alespoň z části využít.

Vzhledem k tomu, že pozitivích případů nákazy koronavirem je v zemi je stále mnoho, iniciativy, jako je ta Ratchapruk Taxi Garage, jsou klíčové pro pomoc nezaměstnaným pracovníkům, jak si vůbec obstarat jídlo v těžké době.

Vychází 2. října

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Björk na nové desce vzdává hold Islandu, houbám a matriarchátu

Fossora ‒ desáté album islandské zpěvačky a producentky vyjde 30. září. Otiskly se do něj pocity vyvolané smrtí její matky nebo pandemií. Ke zpěvu přizvala i svoji dceru.

Nové testování přileb má zvyšovat bezpečí cyklistů na silnicích

V rámci nového výzkumného projektu, jehož smyslem je zvýšit bezpečnost cyklistů na silnicích, své síly spojila automobilka Volvo Cars...

Jak po zimě pročistit tělo? Pozvěte si do kuchyně medvědí česnek

Pro tuto jarní bylinu si do přírodní lékárny odjakživa chodí i medvědi, sem sahá také původ jejího názvu. Obsahuje...

Cukety z komunitních zahrad i rajčata z balkónů: Objevte kouzlo městského zahradničení

Šalvěj a papriky v truhlíku na okně, spokojené ruce zabořené v hlíně komunitní zahrady. Pár pozitivních věcí nám tahle...
Zavří­t reklamu