Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Šátek české výtvarnice pomáhá zachránit nosorožce

Andrea Zlamal Vytlačilová, která studuje oděvní tvorbu na prestižní univerzitě Central Saint Martins v Londýně, navrhla k 75. výročí chovu zvířat v Safari parku ve Dvoře Králové charitativní hedvábný šátek, jehož zakoupením podpoříte program na záchranu nosorožců bílých.

 

Nosorožec bílý severní je ohrožený druh. Tak moc, že v současnosti žijí jen dvě samice, které patří Safari parku ve Dvoře Králové. Projekt BioRescue se snaží spolu s odborníky z celého světa zachránit tento živočišný druh metodami asistované reprodukce. Jistou pomoc mohou poskytnout i návštěvníci safari, a to koupí hedvábného šátku z dílny návrhářky Andrey Zlamal Vytlačilové.

Foto: www.andreavytlacilova.com

Ve speciální edici, pro niž v Safari parku pózovala Terezie Kovalová, vznikla hedvábná kabelka a kabátek, které se prodaly v aukci, a pětasedmdesát šátků, z nichž zbývá posledních sedm kusů. Jeden můžete pořídit za 3500 Kč. Více na www.andreavytlacilova.com.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky zbývá pár dní. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Bude k dostání zdarma.

Muži se nemusí bát přijít, krví po sobě nestříkáme, říká autorka divadelního představení o menstruačním cyklu

Má ji skoro každá žena, přesto je pro mnohé stále tabu a nahlas se o ní většinou příliš nemluví....

Postavit si dům z plastových lahví? Klidně celou vesnici

Na další zajímavý způsob, jak zužitkovat nepotřebné a použité plasty, přišel Robert Bezeau. Staví z nich totiž velké domy....

Zazářit v Karlových Varech jako filmová hvězda? Můžete s Endosphères Therapy

Filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Pokud chcete recept, jak vypadat na kolonádě perfektně a svěže,...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu