Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Oslavte Valentýn s filmovou hudbou z Lásky nebeské nebo La La Landu

Nejkrásnější romantické melodie ze slavných filmů zazní 14. února v pražském Rudolfinu na speciálním koncertě Filmové filharmonie. Ještě pár lístků je k mání.

Filmová filharmonie je symfonický orchestr, který od roku 2014 pod vedením dramaturga Matěje Lehára připravuje tematicky zaměřené koncerty filmové hudby. Často čerpá z westernů nebo fantasy. Svátek zamilovaných oslaví koncertem nazvaným jednoduše Valentýn. Na programu nejsou jen melodie z romantických snímků jako Láska nebeská nebo Pýcha a předsudek. Hudebníci sáhli také do jiných filmových žánrů a potěší fanoušky Star Wars nebo Indiany Jonese. Přesný program a vstupenky hledejte na jejich stránkách Filmováfilharmonie.cz.

A pokud na vás lístky nezbydou nebo tohle jen není váš šálek čaje, třeba vás zaujme další koncert, který má orchestr v plánu. Na 30. dubna chystá pod názvem Games výběr epické hudby z počítačových her. To taky není špatný tip na valentýnský dárek.

Vychází 29. března

Štědrovečerní tabule podle nízkosacharidové diety

Řešíte před Vánoci, jaké připravíte štědrovečerní menu? Tradiční kapr s bramborovým salátem k adventním svátkům zkrátka patří a vy si říkáte, že takovou kalorickou...

Už zase karanténa? Nebo prostě špatný den? Tyhle filmy vám zlepší...

Ať už trávíte dny i večery doma s omikronem, chcete zabavit děti nebo hledáte tip na vtipný a příjemný film z jiného důvodu, zkuste...

Spousta žen bojuje s pocitem, že něco musí, říká body psychoterapeutka

Jana Hemelíková Baudisová měla být herečkou, její plány ale narušily povodně v roce 1997. Tehdy strávila několik dní v zatopeném domě. Nevěděla, jestli přežije. Trauma z povodní ji nasměrovalo k zájmu o psychoterapii. Dnes působí jako body psychoterapeutka. Vysvětlila nám, jak body psychoterapie pomáhá ve vztazích či s traumaty.

Student jezdí po Evropě jen na elektrokole a natáčí videa. V nich pak odhaluje, jak odvrátit klimatickou krizi

Francouzský student se vydal na sedm tisíc kilometrů dlouhou cestu po Evropě jen na elektrokole a s rozpočtem sedm...
Zavří­t reklamu