Neděle, 27 listopadu, 2022
spot_img

Oslavte Valentýn s filmovou hudbou z Lásky nebeské nebo La La Landu

Nejkrásnější romantické melodie ze slavných filmů zazní 14. února v pražském Rudolfinu na speciálním koncertě Filmové filharmonie. Ještě pár lístků je k mání.

Filmová filharmonie je symfonický orchestr, který od roku 2014 pod vedením dramaturga Matěje Lehára připravuje tematicky zaměřené koncerty filmové hudby. Často čerpá z westernů nebo fantasy. Svátek zamilovaných oslaví koncertem nazvaným jednoduše Valentýn. Na programu nejsou jen melodie z romantických snímků jako Láska nebeská nebo Pýcha a předsudek. Hudebníci sáhli také do jiných filmových žánrů a potěší fanoušky Star Wars nebo Indiany Jonese. Přesný program a vstupenky hledejte na jejich stránkách Filmováfilharmonie.cz.

A pokud na vás lístky nezbydou nebo tohle jen není váš šálek čaje, třeba vás zaujme další koncert, který má orchestr v plánu. Na 30. dubna chystá pod názvem Games výběr epické hudby z počítačových her. To taky není špatný tip na valentýnský dárek.

Vychází 28. října

Veganka na útěku: Měla luxusní restauraci, pak přišla o peníze i...

Slíbil jí, že zajistí jejímu psovi nesmrtelnost, a ona zpronevěřila dva miliony dolarů a chtěla s ním uprchnout. Tohle se vážně stalo. A docela...

Pozitivní covídka: Čert v ložnici

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách budete moct přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala. Tady je další z nich.

Co k večeři? Atlantskou treskou, beurre blanc omáčkou a chřestovým rizotem určitě překvapíte

Sezona chřestu je v plném proudu. Pokud jste i vy milovníky této zeleniny a marně přemýšlíte, jakým způsobem ji...

Loosova vila, Baťův památník nebo brněnské podzemí se o víkendu otevírají všem

Letos se v rámci Festivalu muzejních nocí zpřístupní zdarma či za symbolický poplatek rekordních 601 institucí. Současně probíhá také festival otevřených domů Open House Praha.

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.
Zavří­t reklamu