Neděle, 1 srpna, 2021

Kam za duhovými prázdninami? V těchto zemích si LGBTQ komunita prý užije nejpříjemnější dovolenou

Přestože se toho ve vnímání LGBTQ komunity za posledních dvacet let změnilo hodně k lepšímu, projevů homofobního smýšlení i neuctivých poznámek na transgender jedince jsme v našich končinách svědky možná až moc často. Jsou ale země, kde si jako zástupce této komunity můžete užít nadmíru příjemnou dovolenou plnou akcí, festivalů i porozumění. Alespoň to tedy tvrdí nová studie společnosti My Dating Adviser, jež zveřejnila seznam států, které mají nejlepší podmínky pro LGBTQ život i cestování.

Podle organizace ILGA Europe množství nenávistných projevů vůči LGBT jedincům ve střední Evropě roste. Přesto na naší planetě najdete spoustu míst, na nichž si zástupci této komunity mohou plnými doušky užívat respektu okolí a s ním i příjemně strávenou letní dovolenou. Nová studie portálu My Dating Adviser tak porovnala celkem 34 států po celém světě, přičemž zkoumala osm různých faktorů včetně přijetí těchto osob společností, jejich práv na sexuální aktivity nebo zákony o genderové identitě. A které země z průzkumu vyšly jako ty nejlepší pro strávení letošní dovolené?

Spojené království

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Royal Vauxhall Tavern (@rvtofficial)


Na pátém místě na seznamu nejlepších turistických oblastní pro LGBTQ komunitu se umístilo Spojené království, kde se odehrává největší počet každoročních akcí Pride na světě. Je jich neuvěřitelných 150. Města jako Manchester, Blackpool a Brighton jsou plné pulsujících queer scén a samostatnou kapitolou je pak Londýn, který se pyšní hned několika nejstaršími podniky pro gaye na světě. Najdete zde také nespočet Gay vesniček s řadou kulturního vyžití, jako jsou bary a hospody, noční kluby, lázně, restaurace, butiky a knihkupectví. Ty nejnavštěvovanější najdete v londýnské Soho, na Canal Street v Manchesteru nebo ve čtvrti Kemptown v Brightonu. Ačkoli různé části Spojeného království legalizovaly manželství osob stejného pohlaví v jiném období, tamní společnost je jako celek přijetí LGBTQ osob velmi otevřená.  V roce 2018 se ve Velké Británii dokonce konala první královská homosexuální svatba. Tehdy se královnin bratranec Lord Ivar Mountbatten oženil se svým partnerem Jamesem Coylem.

Francie

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paul Mescus (@paulmescus)

Už v roce 1791 byla ve Francii legalizovaná sexuální aktivita osob stejného pohlaví a k tomu, že se právě země kvalitního vína a lahodných sýrů umístila v žebříčku na čtvrtém místě dopomohl i fakt, že zde mohou tito jedinci bez problémů uzavírat manželství a adoptovat dítě. Paříž je pak považována za vůbec jednu z nejoblíbenějších destinací, co se týče gay friendly turistiky. Za zmínku stojí například stylová gay pekárna, která vyrábí bagety ve tvaru penisu. Ve čtvrtích Le Marais či Pigalle pak zase naleznete vysokou koncentraci kaváren, restaurací, saun a nočních klubů určeným pro LGBTQ komunitu a právě Le Marais je se speciálními večírky konajícími se po celý rok nejslavnější homosexuální scénou v celé Francii. Ta se stala také první zemí na světě, která vyškrtla transsexualitu ze seznamu duševních poruch.

Španělsko

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PRIDE Barcelona (@pridebarcelona)

Španělsko je jedním z největších průkopníků v oblasti práv LGBTQ komunity s neuvěřitelně otevřenou společností, která rozmanitost a odlišnost nejen přijímá, ale i oslavuje. V Madridu se například každoročně koná LGBT filmový festival Les Gai Cine Mad a Španělsko se také pyšní jedněmi z nejlepších gay pláží v Evropě. Mezi nejzajímavější gay vesničky pak patří například Chueca v Madridu, Gaixample v Barceloně, Sitges a Maspalomas na Gran Canari amezi nejnavštěvovanější akce zase madridská WE Party, Circuit Barcelona, Bear Pride Barcelona nebo Snow Gay Weekend.

Nizozemsko

Nizozemsko je jednou z nejvíce kulturně liberálních zemí na světě a také prvním státem, který legalizoval manželství homosexuálů. Nizozemci si ale drží i jiná prvenství. Na svědomí mají totiž například i „Homomonument“ – první památník na světě připomínající gaye a lesbičky pronásledované během druhé světové války. Nedávné průzkumy veřejného mínění navíc naznačují, že více než 90 procent lidí v zemi podporuje manželství osob stejného pohlaví a Amsterdam je často označován jako jedno z nejvíce přátelských měst pro LGBTQ komunitu. Najdete v něm více než 100 gay a lesbických barů, klubů, saun, obchodů a hotelů. Nejoblíbenější místa pak můžete objevovat na věhlasné ulici Reguliersdwarsstraat. Jedna z nejunikátnějších akcí – Amsterdam Pride je celosvětově známá tím, že místo v ulicích města se přehlídka a slavnostní průvod koná na loďkách podél slavných kanálů.

Foto: Unsplash

Švédsko

První místo duhového žebříčku okupuje Švédsko. Práva LGBTQ jsou totiž v této zemi považována za jedny z nejprogresivnějších v Evropě a veškerá diskriminace proti gayům je zakázána a odsuzována. Švédové mají dokonce svůj oficiální slogan “Gay od roku 1944“. Hlavní město Stockholm každoročně pořádá akci Pride, která je považována za jednu z největších kulturních akcí a ve Švédsku je také největší počet festivalů s touto tematikou na počet obyvatel než kdekoli jinde na světě. Severská země bude letos spolu s Dánskem hostit i WorldPride, přičemž oslavy proběhnou v Malmö a Kodani.

Foto: Unsplash

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

spot_img

Negativní motivace může pomoci k úspěchu i způsobit úzkosti. Víte, do...

Nikdo nám netvrdil, že to bude jednoduché. Život neustále prověřuje naši trpělivost a častokrát nás dožene k tomu cítit se ztraceně. Testuje naši motivaci....

Šílenství, nebo skutečný zázrak pro tělo? Co vše vám může přinést...

Je to vlastně snadné – stačí v koupelně otočit kohoutek doprava aspoň na pár sekund. Sprchování studenou vodou může být dobrým základem pro pravidelné...

Simona Krainová: Moje nemoc pro mě byla varováním

Jsou lidé, kteří dokážou pořádně překvapit. Jako modelka, herečka a podnikatelka Simona Krainová. Čekáte královnu sociálních sítí a večírků...

Návrhářka Hana Zárubová: Kdyby mi shořely střihy, jsem nula

Módní designérka Hana Zárubová, pro kterou je typický minimalismus, architektonické pojetí střihů a barevná strohost, se snaží své zákazníky...

Chcete si pamatovat všechny šťastné okamžiky? Dánský vědec sepsal návod, jak na to

Pamatuješ, jak tenkrát… Že ne? Nejste v tom sami. Ale nebojte, dá se s tím něco dělat. Meik Wiking,...
Zavří­t reklamu