Pondělí, 6 února, 2023
spot_img

Hvězdná zpěvačka se bála vyjít nenalíčená z domu. Dnes bojuje proti falešným ideálům krásy a přestala úplně používat make-up

Už před nějakou dobou se americká zpěvačka Alicia Keys rozhodla úplně přestat používat make-up jako vzkaz pro ženy po celém světě, aby se přestaly honit za falešným ideálem krásy a odolávaly tlaku společnosti na to být za každých okolností sexy, dokonalá a s ideálními proporcemi. Nyní několikanásobná vítězka Grammy chystá vlastní kosmetickou řadu, která má podporovat právě její přesvědčení a oduševnělý pohled na ženskou krásu.

Alicia Keys je jednou z těch žen, které jde vše, na co sáhne. Devětatřicetiletá americká hvězda je totiž nejen uznávanou zpěvačkou a klavíristkou, ale pozitivní ohlasy sbírá také jako herečka, producentka nebo spisovatelka. Není tak divu, že má vliv na miliony lidí po celém světě. Svou popularitu se čtrnáctinásobná držitelka ceny Grammy rozhodla využít tím správným směrem.

Žádná Barbie

Autorku desítek hitů totiž před pár lety začal štvát ideál krásy, který prezentoval neustále dokonale upravené ženy bez jakýchkoliv chyb jako jedinou správnou variantu. S tím pak souviselo i mnohdy velmi nepřirozené líčení teprve náctiletých děvčat, které se snažily vypadat jako panenky Barbie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alicia Keys (@aliciakeys),

Sama Alicia Keys se svěřila, že pokaždé, když vyšla z doma, bála se, kdo ji vyfotí neupravenou, v jakém magazínu se její fotografie objeví s negativními komentáři a co si o ní bude veřejnost myslet. Právě proto, aby se dívky za svůj přirozený vzhled nestyděly a neposuzovaly se podle toho, co si o nich myslí ostatní, se před několika lety rozhodla, že už nikdy nebude chodit nalíčená. A to ani na vyhlášení prestižních cen, koncerty nebo rozhovory.

A zatím se svého rozhodnutí drží a místo nánosů líčidel chodí pravidelně na akupunkturu, jí veganskou stravu a cvičí. Právě svůj životní styl a pohled na krásu se nyní zpěvačka rozhodla přetavit do své vlastní řady kosmetických a lifestylových produktů, které by měla vypustit v příštím roce.

Podle zpěvačky samotné má pak každý kousek z její řady, která nebude testována na zvířatech a bude vznikat za dohledu předních dermatologů, přinést nový, oduševnělý pohled na ženu, rozpoutat debatu o vnitřní kráse, a především pak spojení sama se sebou. Dá se tedy očekávat, že nepůjde o žádné šminky na večerní líčení, ale o produkty, jež se budou zaměřovat na péči o pleť.

Vychází 31. ledna

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Vyzkoušejte limitku od Lancôme a mějte šmrnc jako Chiara Ferragni

Kráska Chiara Ferragni je podle Forbesu nejvýznamnější módní influencerkou. Má vlastní panenku Barbie, úspěšný obchod a objevila se i na titulce Vogue. Nyní značka...

Digitální vypravěčka Michelle Losekoot o ženách, které obdivuje na sociálních sítích i v reálu

Copywriterka, blogerka, lektorka kurzů o sociálních sítích a spoluautorka knih Bez jablka a Jak na sítě nám představila ženy, které ji inspirují a formují její životní cestu.

Ztráta dítěte je trauma, které nikdy nepřestane bolet, říká těhotná Vendula Pizingerová

Jestli se o někom dá s čistým svědomím říct, že má v životě takzvaně naloženo, tak je to Vendula...

Nadpozemské nástroje nebo prostředky k rituálům. Objevte opravdovou sílu zázračných krystalů

Mnozí stále spojují slovo „krystal“ když už ne se světem Harryho Pottera, tak alespoň s něčím „nadpozemským“. Druhým extrémem...
Zavří­t reklamu