Pátek, 9 června, 2023

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Absolventka UMPRUM Lenka Mulabegovič se po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy v současnosti zaměřuje na limitovanou, kreativnější tvorbu s uměleckým podtextem.

Její značka Mi fashion label je na českém trhu již 8 let a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování. Propojuje klasické i sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury či globálního street stylu.

Kolekci nazvanou Sen vytvořila z látek od tradičního českého výrobce Hedva a.s. Její zasněné modely efektně kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci a satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály, jako jsou denim, 3D tyl nebo lehký softshell.

Její Sen si budete moct prohlédnout v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci 24. ročníku Designbloku. Největší přehlídka designu ve střední Evropě se koná od 5. do 9. října v UPM a v budově Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Vychází 29. května

Kunsthalle Praha slaví narozeniny. Přijďte zdarma ochutnat umění

Ve středu 22. února to bude rok, co se v Praze na Klárově otevřely brány uměleckého prostoru Kunsthalle. Oslavy budou trvat týden a lákají...

4 kolekce sklářské značky Rückl, z nichž nespustíte oči

Sklářská značka Rückl představila hned několik nových kolekcí, ke kterým vedle svého uměleckého ředitele Ronyho Plesla poprvé přizvala i další designéry. Vznikla tak díla,...

O erotické pomůcky je díky pandemii větší zájem. Za jaké hračky Češi nejvíc utrácejí?

Koronakrize zčistajasna otřásla ekonomickou stabilitou a změnila i chování zákazníků. Kromě rýže, roušek a toaletního papíru začali zjara také...

Art Index Pop Up nabídne to nejlepší ze současné umělecké špičky

Chystá se unikátní výstava české umělecké špičky. Už pošesté totiž připravuje J&T BANKA žebříček popisující vývoj současné výtvarné scény...

Vezměte své kytky na procházku

Středa 27. července je dnem venčení pokojových rostlin. Zní vám to šíleně? Svátek má ovšem docela logický základ. Stojí za ním herec Thomas Roy, který vymyslel přes 80 legračních svátků.
Zavří­t reklamu