Úterý, 3 října, 2023

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.

Jedna z výstav festivalu, který se koná od 22. do 28. září, shrnuje expresivní tendence v ilustraci a nese příhodný název Divočáci. Připomene tvorbu od Josefa Váchala či Jiřího Šalamouna, představí se i současní domácí umělci nebo tvůrci z Japonska. Sekce Showcase mladých talentů si klade za cíl seznámit veřejnost s novými jmény na scéně. Na programu jsou také projekce nebo workshopy pro děti i dospělé.

Součástí letošní akce je výstava plakátů ukrajinských umělců, kteří v nich reagují na probíhající válku. Výstava vznikla ve spolupráci s ukrajinskou asociací Pictoric Illustrators Club, která sdružuje ukrajinské ilustrátory a designéry a prezentuje jejich tvorbu ve světě. Všechny plakáty, které si můžete prohlédnout zde, vznikly na území Ukrajiny po začátku konfliktu. Jeden tisk od každého díla půjde do on-line dražby, jejíž kompletní výtěžek bude odeslán na konto SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Dražba startuje 28. září v 19:30. Více info: lustrfestival.cz

Vychází 30. října
foto: Viktorie Macánová

V divadle NoD zavládne Logika chaosu

S novou divadelní sezonou přichází na prkna divadla NoD zcela nový počin uměleckého souboru RUN OPERUN. Opera zvaná Logika chaosu se věnuje tématům jako...
Foto: Se svolením Jiřího Davida

Autor Srdce na Hradě předvádí na smíchovské náplavce recyklovanou realitu

V rámci mezinárodního sochařského festivalu Sculpture line, který momentálně probíhá v Praze, se objevila také nová instalace známého umělce Jiřího Davida. Dílo by mělo...

Myšlením proti stresu i stárnutí. Co je to vůbec mindfulness?

Internet se hemží nabídkami kurzů mindfulness. K čemu a pro koho je tahle metoda vhodná? A jaké aplikace vám pomohou začít?

Mia Wasikowska utekla z Hollywoodu a natočila ekologický film

Proslavila se jako Alenka v říši divů, a když byla na vrcholu, udělala nečekaný krok. Vzdala se života hollywoodské hvězdy a odstěhovala se do Austrálie. „Vnímání toho světa je dost odlišné od reality a mně to nesedělo,“ řekla herečka.

Kam zajít, když prší? Na výstavu! Které výstavy si v létě nenechat ujít?

Výlety po republice můžete spojit s obhlídkou umění. Čekají vás tajemné zahrady, temné bytosti, blízká setkání s živly, ale i jiný pohled na předměty, které nás obklopují každý den.
Zavří­t reklamu