Čtvrtek, 30 listopadu, 2023

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Absolventka UMPRUM Lenka Mulabegovič se po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy v současnosti zaměřuje na limitovanou, kreativnější tvorbu s uměleckým podtextem.

Její značka Mi fashion label je na českém trhu již 8 let a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování. Propojuje klasické i sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury či globálního street stylu.

Kolekci nazvanou Sen vytvořila z látek od tradičního českého výrobce Hedva a.s. Její zasněné modely efektně kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci a satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály, jako jsou denim, 3D tyl nebo lehký softshell.

Její Sen si budete moct prohlédnout v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci 24. ročníku Designbloku. Největší přehlídka designu ve střední Evropě se koná od 5. do 9. října v UPM a v budově Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Vychází 28. listopadu

Polštář s prezidentem Zelenským nebo lístky do divadla na podporu Ukrajiny

Do pomoci válkou zasažené zemi se zapojuje čím dál více umělců či podnikatelů. Pořádají se benefiční koncerty a aukce a přispět můžete také nákupem...

Už znáte zpěvačku Zeu? Její nová skladba Out of Touch je...

Ještě ani nestihl utichnout rozruch okolo létem provoněného hitu Loco, v němž zpěvačka a tanečnice Zea hostuje známému rapperovi Pauliemu Garandovi, a talentovaná Slovenka...

Výstava s díly Alberta Giacomettiho představuje neznámé malby i ikonického Kráčejícího muže

Sochař a malíř Alberto Giacometti, který svou tvorbou inspiroval mnoho dalších umělců a jehož díla se draží za miliony...

Jana Zielinski: Každý večer si připomínám věci, za které jsem vděčná

Festival Designblok pořádá již 24. rokem. Původně malou akci pro několik firem postupně proměnila v největší přehlídku designu ve střední a východní Evropě. Přesto v její práci rutinu ani stereotyp nehledejte. „Když jsem byla mladší, každý rok jsem tajně doufala, že letos už něco půjde samo. Ale postupně zjišťuji, že taková situace asi nikdy nenastane,“ směje se neúnavná propagátorka designu Jana Zielinski.

Moderátorka Daniela Drtinová: Jako by ve mně žily dvě odlišné osobnosti

Před rozhovorem se známou novinářkou vám hlavou víří tisíce otázek toužících po zodpovězení. Daniela Drtinová totiž patří k té...
Zavří­t reklamu