Úterý, 6 června, 2023

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Absolventka UMPRUM Lenka Mulabegovič se po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy v současnosti zaměřuje na limitovanou, kreativnější tvorbu s uměleckým podtextem.

Její značka Mi fashion label je na českém trhu již 8 let a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování. Propojuje klasické i sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury či globálního street stylu.

Kolekci nazvanou Sen vytvořila z látek od tradičního českého výrobce Hedva a.s. Její zasněné modely efektně kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci a satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály, jako jsou denim, 3D tyl nebo lehký softshell.

Její Sen si budete moct prohlédnout v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci 24. ročníku Designbloku. Největší přehlídka designu ve střední Evropě se koná od 5. do 9. října v UPM a v budově Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Vychází 29. května
Tereza Rosalie Kladošová

Módní designérka Tereza Rosalie Kladošová: V divném psychickém rozpoložení se ocitám...

Málokdo si dokáže pohrávat s barvami, vzory, nadsázkou i humorem s takovou lehkostí jako Tereza Rosalie Kladošová. Módní designérka, která ráda zkouší nové postupy...

Mateřská škola budoucnosti, která u dětí rozvíjí kreativitu, hravost a psychiku

Podle analytického indexu se z celého Česka žije nejlépe lidem v Říčanech, a to už několik let v řadě. Vítězná šňůra asi jen tak neskončí, protože k moderním vymoženostem města se přidala i nová mateřská školka od architekta Davida Krause.

Dopřejte si jarní nálož vitaminů s Imunity & Detox Booster Shakes

Přemýšlíte nad tím, jak udělat co nejvíc pro své zdraví, jak efektivně podpořit imunitu, a navíc ještě naplno nastartovat...

Z průmyslových oblastí v ekologické ostrovy. Belgické společnosti mění nevyužívaná místa v přírodní ráje

Jak by to asi vypadalo, kdyby se váš zaměstnavatel rozhodl, že promění část svých prostor v ekologický ostrov? Přesně...

Lepší práva pro zvířata: Španělé přiznali emoce kočkám a psům, Britové už i chobotnicím

Ve Španělsku se zásadně mění právní status zvířat. Už nebudou považována za věci, ale za bytosti schopné citů. Při...
Zavří­t reklamu