Úterý, 7 února, 2023

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Absolventka UMPRUM Lenka Mulabegovič se po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy v současnosti zaměřuje na limitovanou, kreativnější tvorbu s uměleckým podtextem.

Její značka Mi fashion label je na českém trhu již 8 let a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování. Propojuje klasické i sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury či globálního street stylu.

Kolekci nazvanou Sen vytvořila z látek od tradičního českého výrobce Hedva a.s. Její zasněné modely efektně kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci a satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály, jako jsou denim, 3D tyl nebo lehký softshell.

Její Sen si budete moct prohlédnout v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci 24. ročníku Designbloku. Největší přehlídka designu ve střední Evropě se koná od 5. do 9. října v UPM a v budově Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Vychází 31. ledna
Výstava Alexander McQueen

Navštivte výstavu Memory s modely Alexandera McQueena

Významný návrhář Alexander McQueen  spáchal před devíti lety ve svém londýnském bytě sebevraždu. Oběsil se na opasku ze své vlastní kolekce. Jeho jméno, značka...

Orgasmus nejde naprogramovat, ale cesta za ním lze usnadnit, říká obchodnice...

Prostřednictvím své designérské činnosti v oblasti intimních pomůcek otevírá témata, která jsou pro velkou část společnosti konverzační tabu. Jedním z nich je třeba i...

Chcete konečně začít běhat? Naše praktické rady vám usnadní start

Možná jste se s nástupem nového roku odhodlali pustit se do běhu. A možná při čtení kroutíte hlavou a...

Detox šatníku: 13 tipů na módní očistu a nákupy oblečení, které nezůstane ležet ve skříni

Víme, jak chytře nakupovat a jak poskládat snadno kombinovatelný šatník, aby se vám už nikdy nestalo, že si budete zoufat: „Nemám co na sebe!“

Pojďte si zaběhat, pomůžete tím sobě i nemocným dětem

Startuje další ročník běžecké výzvy Adventní běhání, která mění naběhané kilometry na peníze pro handicapované děti. Přidat se může úplně každý.
Zavří­t reklamu