Čtvrtek, 30 března, 2023

Papír fest: prodejní pop-up spojuje lásku k papíru, řemeslu a designu

Milujete vůni papíru, pořád si něco zapisujete, rádi vyrábíte nebo hledáte jedinečný vánoční dárek? Tak to si budete 12. listopadu na Papír festu připadat jako v ráji.

Na akci, která se koná v prostoru Spojka Events v pražském Karlíně, se představí čtyři desítky lokálních značek, designérů a výrobců papírenského zboží. Prohlédnout a koupit si tu můžete sešity, deníky nebo kalendáře, psací potřeby a také všechno potřebné pro vlastní tvorbu – od samolepek po washi pásky. A jelikož se o slovo hlásí Vánoce, kromě dárků tu seženete i neotřelé balicí papíry nebo krabičky.

Potkáte tu například výtvarnici Karolínu Strykovou, která se pod značkou Paragraph paper & graphics věnuje ilustraci a grafice. Bude tu zastoupena značka Be Nice, která tvoří balicí papíry či bloky s ohledem k přírodě. Autorka blogu Scrapylife Charlotta nabídne vše ke zpracování fotografií a vzpomínek do alb nebo pro výrobu přání a pohlednic. Značka Papírníci, spojená s knihařstvím na Břevnově, se snaží dětem i dospělým přiblížit výtvarné techniky a knihařské řemeslo. Autorské papírnictví Printintin zde bude mít svoje sešity s ručně kreslenými designy plnými jemných detailů a přírodních barev. Najdete tu také autorské tisky od Terezy Semerádové, která kreslí komiksy ze života, a mnoho dalších.

Papír fest můžete navštívit v sobotu 12. listopadu od 10 do 18 hodin. Vstupné je symbolických 20 korun.

Vychází 29. března

Starožitnictví je esencí udržitelnosti, říká starožitník Martin Cinolter

Martin Cinolter je vedle starožitností také expertem na drahé kameny. Jeho Antiques Cinolter navštěvují hollywoodští herci i „obyčejní lidé“, kteří hledají něco výjimečného.

Polštář s prezidentem Zelenským nebo lístky do divadla na podporu Ukrajiny

Do pomoci válkou zasažené zemi se zapojuje čím dál více umělců či podnikatelů. Pořádají se benefiční koncerty a aukce a přispět můžete také nákupem...

Salon Popper Prague: Síla tradice i odkaz první republiky

Salon Popper Prague je dámský krejčovský salon, jenž navazuje na prvorepublikový podnik, který provozovali předci nynější majitelky Evy Matějkové....

Floristika zažívá novou vlnu. Vybrali jsme 4 nejzajímavější květinářství v Česku

Všimli jste si, že stejně jako móda, i floristika zažívá novou vlnu? Možná si vzpomenete na období plné karafiátů,...

Třeštíkovi: Místo topení obraz na stěně

Nikdy nemuseli překonávat krizi. Shodli se na tom, jak vychovávat děti a že je důležitější mít doma obraz než...
Zavří­t reklamu