Úterý, 3 října, 2023

Papír fest: prodejní pop-up spojuje lásku k papíru, řemeslu a designu

Milujete vůni papíru, pořád si něco zapisujete, rádi vyrábíte nebo hledáte jedinečný vánoční dárek? Tak to si budete 12. listopadu na Papír festu připadat jako v ráji.

Na akci, která se koná v prostoru Spojka Events v pražském Karlíně, se představí čtyři desítky lokálních značek, designérů a výrobců papírenského zboží. Prohlédnout a koupit si tu můžete sešity, deníky nebo kalendáře, psací potřeby a také všechno potřebné pro vlastní tvorbu – od samolepek po washi pásky. A jelikož se o slovo hlásí Vánoce, kromě dárků tu seženete i neotřelé balicí papíry nebo krabičky.

Potkáte tu například výtvarnici Karolínu Strykovou, která se pod značkou Paragraph paper & graphics věnuje ilustraci a grafice. Bude tu zastoupena značka Be Nice, která tvoří balicí papíry či bloky s ohledem k přírodě. Autorka blogu Scrapylife Charlotta nabídne vše ke zpracování fotografií a vzpomínek do alb nebo pro výrobu přání a pohlednic. Značka Papírníci, spojená s knihařstvím na Břevnově, se snaží dětem i dospělým přiblížit výtvarné techniky a knihařské řemeslo. Autorské papírnictví Printintin zde bude mít svoje sešity s ručně kreslenými designy plnými jemných detailů a přírodních barev. Najdete tu také autorské tisky od Terezy Semerádové, která kreslí komiksy ze života, a mnoho dalších.

Papír fest můžete navštívit v sobotu 12. listopadu od 10 do 18 hodin. Vstupné je symbolických 20 korun.

Vychází 30. října

Prádlo ve tvaru dinosaura a salát jako pes. Helga Stentzel ve...

V Londýně usazená umělkyně fotí věci, které nám denně bez povšimnutí procházejí rukama, v hravých souvislostech. Jejím posledním dílem je košile ve tvaru holubice míru na podporu Ukrajiny.

Návrhářka Lucie Koldová se při výrobě šperků inspirovala královnou, která uměla...

Není mnoho českých umělců či umělkyní, kterým se kromě českého prostředí podařilo etablovat ve světě. Návrhářka Lucie Koldová to dokázala – již v roce 2012 si založila vlastní studio v Paříži.

Tipy od lektorů jógy: Jak mít ladné tvary a svaly jako z reklamy

Jedna věc je dobrá genetická výbava, druhá zdravý přístup, který neubližuje. Jak mít dlouhé štíhlé svaly, aniž bychom se trápili hodiny v posilovně? Ptali jsme se jógových odborníků.

Zajděte si na drink! Pomůžete tím tasmánským čertům

V Praze právě probíhá 8. ročník Aussie & Kiwi film festu. Vedle filmů z Austrálie a Nového Zélandu nabízí...

Aromantismus: Proč někdo nesnáší Valentýna, kytky a vyznání lásky

Motýlci v břiše, bezesné noci, zamilované pohledy. To, co většina lidí považuje za neodmyslitelnou součást života, je pro aromantika...
Zavří­t reklamu