Čtvrtek, 30 března, 2023

Krištof Kintera rozsvítí své brutalistní mikroměsto

V parku naproti Kunsthalle se objevily betonové miniatury žižkovské věže, obchodního domu Kotva a dalších pražských staveb 20. století. Slavnostně se rozsvítí na vernisáži v úterý 8. listopadu.

Projekt Sochy domů a Dívka s holubicí je pokračováním letošní multimediální výstavy Kinetismus: 100 let elektřiny v umění. Krištof Kintera svým utopickým, záměrně pobořeným mikroměstem reaguje na proměny architektury a jejího vnímání v běhu času. Součástí jsou modely budov, které v Praze vyrostly v druhé polovině 20. století. Architektonicky výrazné stavby byly přijímány s rozpaky, kvůli spojení s dobou komunismu budí dodnes kontroverze, některé se bourají, čímž se maže společenská paměť města. Kinterovo betonové městečko ji obnovuje. Jeho modely obklopují jediný původní prvek v parku, sochu Dívka s holubicí od Václava Šimka z 50. let.

Vernisáž v parku na Klárově začíná 8. 11. v 18 hodin. Vstup je zdarma.

Vychází 29. března

Provazy a nože. Emma Smetana v novince Over ukazuje, čeho je...

V kufru auta leží spoutaný partner Emmy Smetany, která mu o chvíli později uprostřed pouště na kapotě holí vousy nožem. Nový singl Over v...

Lady Dior Art: Ikonická kabelka podle 11 umělců z celého světa

Už posedmé vyzval módní dům Dior výtvarníky, aby kreativně pojali model kabelky Lady Dior. Oslavovali ženskost, tradice i každodenní život.

Přes 16 tisíc dětí zaplavilo Česko dobrými skutky

Školáci v rámci projektu Jsem laskavec čistí okolí školy od odpadků, vyrábějí krmítka nebo třeba pořádají sbírky pamlsků pro kočky z útulku.

Poslední záchrana aneb 10 tipů na vánoční dárky

Do Štědrého dne už nezbývá příliš dlouho a vy ještě nemáte ani balící papír, natož nápad, co do něj...

4 romantické hotely, které si určitě zamilujete

Blíží se měsíc lásky, a tak jsme i my zapátrali po místech, na kterých byste mohli své polovičce splnit...
Zavří­t reklamu