Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Vyrobeno v Česku: Zahřejte se kvalitními svetry z alpaky či ovčí vlny

Teplé dny jsou ty tam, teplota klesá, sezóna svetrů je tady. Zachumlejte se do heboučkých, příjemně teplých modelů z přírodních materiálů od českých designérů, kteří ctí kvalitu, tradice i ekologii.

Božidara Richterová

Nekorunovanou královnou českého pletení je bezpochyby Božidara Richterová. Drobná blondýnka v sobě nezapře jihomoravský temperament, ale ani vliv frankofonního světa. Kdyby ji znal Serge Gainsbourg, určitě by jí věnoval šanson. Její produkty spojují tradiční řemeslo s neotřelým designem a důrazem na současné módní vlivy. Zvláště její ikonický oversized svetr „big knit“ je pro fashionisty zaslouženým objektem touhy.

Svetry z Jeseníků

Moto „Good clothes take time, but stay with you forever“ uvozuje filozofii a tvorbu značky Svetry z Jeseníků. V malé vesničce vznikají ručně pletené svetry z vysoce kvalitní alpačí vlny, která oproti té ovčí nekouše, je hypoalergenní a příjemná při každodenním nošení.

Josef Vratislav Drábek

Jediným, kdo zastupuje muže v oboru pletáže, je Josef Vratislav Drábek, jehož jedinečné ruční kreace nosí Lucie Bílá i Tereza Maxová. Svetrům vždy dominuje perfektní zpracování i nápadité detaily.

La Lute

Lucie a Tereza, dvě holky z Ostravy, si každou hodinou strávenou v křesle s dvěma kmitajícími dřevěnými jehlicemi mezi prsty plní svůj sen o značce La Lute. Kdysi všechny panenky a i ony byly „opletené“ tím, co vytvořila babička s mámou. Když jim bylo přes dvacet, přestala Lucie nakupovat šály a čepice a začala plést své vlastní z kvalitních přírodních materiálů. Do pletení pak znovu nadchla i Terezu.

Naše vlna

Linda Havrlíková se ve své tvorbě věnuje současné otázce o ekologicky přívětivém způsobu života a také samotné textilní výrobě. Současně je zakladatelkou unikátního projektu Naše vlna, jenž se zabývá komplexním zpracováním české ovčí vlny v rámci zemědělství, ekologie a údržby krajiny, textilního průmyslu a designu. Vlněná sukna jsou z české ovčí vlny, která je do látek tkaná v poslední české tradiční tkalcovně ve Strmilově rodinou Kubáků.

Woolhof

V logu značky Woolhof Hany Hofmanové je divoká ovce Dall Sheep. Žije na severu Ameriky, je ztělesněním volnosti a svobody. A právě to jsou nezbytné atributy pro její tvorbu, kterou v současnosti zaměřuje na vlněné svetry. „Do každého svetru se otiskuje můj rukopis a energie, a já věřím, že každý, kdo můj svetr nosí či bude nosit, ji pocítí,“ říká Hana Hofmanová.

Klub.co

Značku Klub.co Lady Rudovské definuje jednoduchost, kvalita, udržitelnost, příroda a láska. Všechny věci vytváří ručně ze stoprocentně přírodní vlny z peruánských oveček a alpak. Pokud vám pletenina doslouží, můžete ji s klidným svědomím hodit na kompost a ona se rozloží.

A jak je nosit? Svetry i šaty stahujte pásky, kombinujte s denimem či manšestrem. Stylově vypadají ve společnosti kožené pouzdrové sukně a vysokých podpatků. Intimitu zase vyvolají v páru se saténovými šaty.

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Modelka Pavlína Němcová: Chci si zachovat své přirozené já

Modelka, podnikatelka a designérka Pavlína Němcová se po 30 letech vrátila z Paříže zpět do své rodné země. Jak vzpomíná na své období ve...

Zkusme mít místo strachu odvahu a sílu, mluví o současné situaci matematik Karel Janeček

Slovem, které v těchto dnech asi nejvíce rezonuje celou společností, je strach. Právě strach ve všech svých podobách je...

Kate Moss má nový job – je kreativní ředitelkou Diet Coke

Značka oblíbeného nápoje slaví 40. narozeniny a při té příležitosti oznámila jméno nové kreativní ředitelky. Topmodelka Kate Moss tak získala post, který dříve obsadil třeba návrhář Marc Jacobs.

Štědrý mecenáš i problematický alkoholik. Jaké jsou všechny tváře herce Johnnyho Deppa

Hned tři velké hvězdy letos přijedou na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Michael Caine i Ethan Hawke jsou bezesporu...
Zavří­t reklamu