Domů ART Francouzská umělkyně tvoří díla ze špaget

Francouzská umělkyně tvoří díla ze špaget

Že je v umění možné opravdu cokoliv, dokazuje Francouzka Alice Pegna. Právě z její dílny totiž pochází řada šatů a doplňků, které jsou vyrobené ze špaget. Jen škoda, že stylové kousky s hlubším přesahem asi nikdy nebudeme moc vynést do společnosti. 

Foto: Jacques Peg, Instagram

Pro každého je definice umění úplně jiná a většina lidí si do tohoto pojmu promítá své vlastní myšlenky a přesvědčení. „Podle mého názoru ale nemá umění bariéru a je výrazem našich pocitů a nálad,” svěřila se francouzskému magazínu návrhářka interiérů a vizuální umělkyně Alice Pegna. Právě její tvorba by se možná někomu mohla zdát jen jako zbytečnost, díky které na sebe strhává pozornost. 

Zajímavá Francouzka se totiž vrhla na vytváření šatů a doplňků z nevařených špaget. Její elegantní a minimalistická díla mají podle jejích slov ale větší přesah a ambici než jen šokovat nebo zaujmout. „Používám zkazitelnou a křehkou komoditu, která evokuje pomíjivý aspekt života a lidského těla. Jediné překážky umění jsou ty, které si na sebe klademe kvůli naší minulosti, kultuře, vzdělání nebo společnosti. Všechny tyto věci nám totiž brání být sami sebou,” říká experimentátorka s tím, že ona při vyjádření svého vlastního já i hlubokých myšlenek čerpá inspiraci z přírody a jejích složitých struktur. 

Název jejího nevšedního projektu Ex nihilo, pochází z výrazu ex nihilo nihili fit, což znamená, že z ničeho nic nevzniká. „Chtěla jsem lidem připomenout, že jen napodobujeme to, co už příroda dávno vytvořila, že už všechno existuje,” svěřila se umělkyně, která díky špagetovým šatům, jež jsou tvořeny různými geometrickými obrazci právě z této suroviny, poukazuje také na složitou strukturu lidského těla. I v jejích dalších projektech ji prý půjde hlavně o to, aby změnila směr, jakým směrem se na ženské, mužské, ale i zvířecí těla díváme. Jen škoda, že jsou tyhle povedené modely vcelku nepraktické. 

- Reklama -

Dědictví v podobě značky kufrů

Nic není náhoda. O tom je přesvědčený designér Šimon Knotek, který od své pratety dostal neotřelé dědictví...

5 tipů, kam odjet za luxusním kempováním

Nový cestovatelský trend se jmenuje glamping - neboli glamorous camping. A právě díky němu začíná být dovolená...

Homecoming ukazuje sílu kultu jménem Beyoncé

Americká zpěvačka Beyoncé se loni stala první Afroameričankou, která vystoupila jako hlavní hvězda oblíbeného hudebního festivalu Coachella....