Čtvrtek, 28 září, 2023

Antikonfliktní výstava: Umělci z Česka, Ukrajiny i Ruska společně pod jednou střechou

Jak válku vidí ruská média? A jak se změnil život Ukrajincům? Pražská galerie Ex Post nabízí i prostor k diskuzi lidem s rozdílnými postoji a názory.

Válka na Ukrajině trvá už půl roku a intenzita zájmu o události s ní spjaté postupně opadá. Stále jsou však hodně slyšet protestní a xenofobní hlasy, což vedlo provozovatele galerie Ex Post k uspořádání výstavy, která má připomenout, že válka ještě neskončila a proměnila životy mnoha lidí. Audiovizuální výstava má také ambice spojit lidi s různými názory ‒ v galerii je prostor s židlemi do kruhu přímo určený k diskuzím.

Vedle anonymního uměleckého kolektivu Praho! a české multimediální umělkyně Lucie Svobodové, která přispěla animací připomínající naši zkušenost s ruskými vojáky v roce 1968, zde vystavuje ruská umělkyně Elizaveta Marinova, jež ve své videoinstalaci konfrontuje pohled západních a ruských médií na válku, a ukrajinský fotograf Maksym Izotov. Při zahájení výstavy navázal telekonferenci se svými ukrajinskými přáteli, které před válkou portrétoval a kteří vlivem současných událostí museli opustit své domovy. Pokud chcete být u toho, až se s nimi opět spojí, přijďte do galerie 15. září. Výstavu Anti Conflict Team je možné navštívit ještě ve dnech 24.-27.8. a 31. 8.

Vychází 2. října

Nejkrásnější fotografie přírody ukazují kouzla, která se dějí kousek od našich...

Obrázky z mechu a kapradí, křídla vážky nebo roháč před startem... Prohlédněte si snímky, které bodovaly v soutěži GDT fotograf přírody roku 2022.

Grafika roku: Výstava představí nejlepší autorské knihy i počítačovou grafiku

Ještě do konce ledna je možné přihlásit své výtvarné dílo na největší přehlídku současné domácí grafické tvorby.

Zara hlásí zelenou

Jedním z nejoblíbenějších fast fashion řetězců je bezesporu španělská značka Zara, která je zároveň největším světovým maloobchodním prodejcem módy....

Proč mít doma akvárium a další jednoduché nápady podle feng shui pro příjemnější bydlení

Jeden feng shui konzultant prý dostal otázku, jak se skrze toto čínské učení zbavit otravných sousedů. Jak asi tušíte, s tím vám feng shui nepomůže. Ale mohlo by s něčím jiným.

Novinky mezi českými šperky – pod stromeček nebo na oslavu nového roku

Na vánoční čas obdarovávání a hojnosti se letos čeští šperkaři zvlášť dobře nachystali. Co jméno, to nová kolekce. Chcete na sobě nosit světlo, mrak, nebo klid?
Zavří­t reklamu